Kirpi Kurabiye

Başlatan hüzünden_gelme, 14 Eylül , 2010, 15:56:45

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Aslında başlığı "sevimli" diye attım ama belki de kiminizin hoşuna gitmez. Ama ben kirpileri oldum olası çok sevimli bulmuşumdur. Özellikle çocukların bayılacağını düşündüğüm bu kurabiyelerin yapılışı bir hayli kolay. Resimleri incelemek için lütfen üzerlerine tıklayın.

Kurabiyemizin hamurunu hazırlamaya başlamadan önce ucu sivri bir makası (küçük dikiş makasları daha iyi oluyor) güzelce yıkayıp, kaynattığımız suyun içine koyalım ki dezenfekte olsun.

Hamur Malzemeleri:
4,5 çay bardağı un
135 gr. oda ısısında margarin veya tereyağı
5 tepeleme çorba kaşığı pudra şekeri
1 yumurta akı
2 çay kaşığı şekerli vanilin

Tüm malzememizi yoğurup 4-5 parçaya ayıralım. Buzdolabında 1 saat dinlendirelim. Süre sonunda her bir parçayı dolaptan tek tek çıkarıp şekil vereceğiz çünkü hamurumuzun şeklini kaybetmemesi için soğuk olarak fırına girmesi gerekiyor.
Fırınımızı 175 dereceye ısıtalım. Dolaptan aldığımız hamur parçasından ceviz kadar bir parça koparalım. (Hamuru ne kadar küçük şekillendirirseniz içi o kadar iyi pişer) Bu parçayı bir ucu sivri olacak şekilde yuvarlayalım.

ertl

çok harika görünüyo
özellikle çocukların yemesi için mükemmel olur bu yöntem tabi benim kız için geçerli olurmu bilmiyorum  :icon_scratch: :k06:

Lă_Tăhzen!

zahmetli bır kurabıye ben sıkılırım bunu yaparken :D tesekkurler

**Gül**

Buna benzer bir kurabiyeyi de ben yapiyorum. Hem cok pratik. hemde lezzetli oluyor. Biskuvi tadinda birsey oluyor ama ozellikle cocuklar bayiliyor. Yaptiktan sonra 1 hafta kadar cam kavanozda saklayabiliyorsunuz. bayatlamiyor hic. Ama bunun icin kucuk bir aleti var. bulabilirsiniz belki her yerde plastik veya metal olarak satiliyor. huni biciminde bir alet ucu da tirtirli. Adida tirtik kurabiye kalibi. Krema pompalarinin uclari da olabilir. Yada yaraticiliginiza bagli olarak siz de yapabilirsiniz  :D ben kalibi almadan once yigenlerimin bir oyuncagindan yapmistim  :k06: :k06:
Tarifi soyle :
1/2 pk margarin (oada sicakliginda)
1 cay bardagi yag
2 cay bardagi seker
2 yumurta
1 paket kabartma tozu
Aldigi kadar un

Tum malzemeleri karistiyorsunuz. Kivami elde sekil verilecek halinden biraz daha civik oluyor. Sonra da Kalibla tirtil seklini verip yagli tepsiye diziyorsunuz. Pisme suresi de kisa 10-15 dk kadar. kizarmadan beyaz haliyle cikariyorsunuz.

Fotograf koymak isterdim ama koymak icin simdi kalkip yapmam lazim  :k06: ama 2-3 yil once kuzenimle yaparken videoya almistik onu bulup fotografini yapistiriyorum buraya. Burda biraz acemiligime gelmis ama normalde sekilleri daha duzgun ve rengi daha beyaz oluyor
Afiyet olsun  :hungry: :hungry: :hungry:

Uploaded with ImageShack.us
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

SiRiNe

ay cok siyinnn mukemmeldir tadida eminimm  ama görunusu harika :D :hungry:

Balböceği

Cok guzel yemesi keyifli olurda yapmasini bilemem  :k06:

esra18

Alıntı yapılan: **Gül** - 15 Eylül , 2010, 16:19:20
Buna benzer bir kurabiyeyi de ben yapiyorum. Hem cok pratik. hemde lezzetli oluyor. Biskuvi tadinda birsey oluyor ama ozellikle cocuklar bayiliyor. Yaptiktan sonra 1 hafta kadar cam kavanozda saklayabiliyorsunuz. bayatlamiyor hic. Ama bunun icin kucuk bir aleti var. bulabilirsiniz belki her yerde plastik veya metal olarak satiliyor. huni biciminde bir alet ucu da tirtirli. Adida tirtik kurabiye kalibi. Krema pompalarinin uclari da olabilir. Yada yaraticiliginiza bagli olarak siz de yapabilirsiniz  :D ben kalibi almadan once yigenlerimin bir oyuncagindan yapmistim  :k06: :k06:
Tarifi soyle :
1/2 pk margarin (oada sicakliginda)
1 cay bardagi yag
2 cay bardagi seker
2 yumurta
1 paket kabartma tozu
Aldigi kadar un

Tum malzemeleri karistiyorsunuz. Kivami elde sekil verilecek halinden biraz daha civik oluyor. Sonra da Kalibla tirtil seklini verip yagli tepsiye diziyorsunuz. Pisme suresi de kisa 10-15 dk kadar. kizarmadan beyaz haliyle cikariyorsunuz.

Fotograf koymak isterdim ama koymak icin simdi kalkip yapmam lazim  :k06: ama 2-3 yil once kuzenimle yaparken videoya almistik onu bulup fotografini yapistiriyorum buraya. Burda biraz acemiligime gelmis ama normalde sekilleri daha duzgun ve rengi daha beyaz oluyor
Afiyet olsun  :hungry: :hungry: :hungry:

Uploaded with ImageShack.us
eett bunu bende yapıorum en son yaktıgımı saymazsak cok guzel oluo tadı da şeklide