29 Nisan , 2024, 15:35:14

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğumun Şiddetini Azaltın!

Başlatan Balböceği, 08 Eylül , 2010, 21:34:26

« önceki - sonraki »

Balböceği

Doğum sancılarının şiddetinin yan etkisi olmayan ve kolay bir yöntemle azaltılabileceği ortaya çıktı.

Doğum sırasında müzik dinleyen anne adaylarının daha az ağrı duyduğunu açıkladı.

Tayland'daki hastanelerde yapılan araştırmada, ilk kez bebek sahibi olacak 20 ila 30 yaşlarındaki kadınlar rasgele iki gruba ayrıldı.

Bilim adamları, birinci gruptaki anne adaylarının 5 çeşit dinlendirici müzik arasından seçim yaptıklarını ve sancılar başladıktan sonra 3 saat süreyle kişisel kasetçalarla bu müziği dinlediğini kaydettiler.

Her saat başı 10 dakika müziğe ara veren kadınlara duydukları ağrı hakkında soru soruldu. Bilim adamları, kontrol grubunda müzik dinlemeyen kadınlara da aynı soruları sorduklarını ve her iki gruptaki anne adaylarına ağrı kesici verilmediğini belirttiler.

Bilim adamları, doğum sırasında müzik dinleyen kadınların daha az ağrı duyduklarını ve daha az stres olduklarını beyan ettiğini açıkladılar.

ABD'deki Bolton Hemşire Okulu'nda görevli Prof. Marion Good, araştırma sonuçlarının çok önemli olduğunu belirterek, anne adaylarının çoğunun doğum sırasında bebeğe zarar verir düşüncesiyle ağrı kesici almak istemediğini söyledi. Good, bu tür alternatif yöntemlerin dikkate alınması gerektiğini ifade etti

alıntıdır..........

derbeder

bir gun hamile kalirsam Allahin izniyle herhalde dogum oncesi kursuna giderim :D en azindan az bucuk nasil davrancami bilirim herhalde  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

ay ben müzik dinlesem o anda annem beni öldürür  :k06: dua etmek varken müzikmi istiyon der valla
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

HASRET!M S@N@

Alıntı yapılan: ⓚⓤⓩⓤⓜⓤⓝ ⓐⓝⓝⓔⓢⓘ (gulsah23) - 26 Ekim , 2010, 20:51:27
ay ben müzik dinlesem o anda annem beni öldürür  :k06: dua etmek varken müzikmi istiyon der valla
katılıyorum sana

Balböceği

Alıntı yapılan: ⓚⓤⓩⓤⓜⓤⓝ ⓐⓝⓝⓔⓢⓘ (gulsah23) - 26 Ekim , 2010, 20:51:27
aynen  :k06:

SiRiNe

Balböceği

sibel28

arkadaşlar bir dua var..isterseniz sizin için öğrenebilirim..arkadaşımızdan birinin günü 10 günden fazla geçmişti ve bebek doğmuyordu..bebek 4,5 kiloydu..doktorlar sezeryan diyorlardı..o gün hasta olduğum için ben dua alamadım..arkadaşlar aralarında paylaştılar..onun için okudular..ve bebek 2 gün sonra normal doğumla oldu...arkadaşımız doğumum çok kolay oldu dedi..

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

valla çok seviniriz cnm bulursan o duayı  :hello2: şimdiden sağol
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

Balböceği

βαlκιz

doğum kolay olsun diye dua varmış
görümcem okurdu benim için
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Aytii

Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete'l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın.

AyNi

ayyy kaç gündür bu konu benim aklıma  :ehi: hatta dün gece eşime dedimki, sancım sırasında hastanede radyo açsak olurmu aceba  :k06: :k06: eşimde kızdı bana, saçmalama, iyice delirdin dedi  :ehi:

ama cidden bence çok iyi fikir, sancı sırasında bişeylerle oyalanmak daha doğru olur, yoksa sürekli aaa sancı geldi, geliyor, çok ağrıdı diye düşünürsün...

aceba ben yinede minik bir radyo götürsem mi doğuma?  :k06: :k06:

Balböceği

Kizlar soylemeyi unuttugum bisey var  :k06:

Bana bakan hemsire turkce biliyordu beni doguma hazirladi
ve bana Radyo acti hem sanci cekiyorum hemde bir yandan muzik dinledim   :ehi: :ehi:
Dogum bitene kadar radyo susmadi  :laughing7:

FeHi

Alıntı yapılan: {Asudem} - 09 Eylül , 2010, 00:20:20
bir gun hamile kalirsam Allahin izniyle herhalde dogum oncesi kursuna giderim :D en azindan az bucuk nasil davrancami bilirim herhalde  :k06:
Var mı ki öle bi kurs :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: