Emziren annenin karnı

Başlatan Balböceği, 08 Eylül , 2010, 18:52:54

« önceki - sonraki »

Balböceği

Emziren bir annenin karnı eski haline kolay kavuşur
ÇOCUĞUNU doğumdan sonra emziren annelerin karnı daha kolay küçülmektedir. Hamilelik sırasında rahim oldukça büyümekte ve karın içerisinde büyük bir yer kaplayan organ durumuna gelmektedir. Doğumdan sonra hızla küçülür ve giderek rahmin kendisini toplamasıyla gebelikten önceki büyüklüğüne yaklaşır. Emziren annelerin karınları kolayca küçülmekte, rahimleri ise eski büyüklüklerine daha çabuk ulaşmaktadır. Anne, emzirmekle vücut güzelliğini koruma şansını kazanmaktadır.

Bebek emzirilmelidir. Ona hayat verilmelidir. Anne kanı ile verdiklerini bebek doğduktan sonra da sütü ile vermelidir. Çocuktan süt esirgenmemelidir. Anne sütü ona yaşama gücü verecektir.

°o.O євяυ O.o°

o zmn napıoruz bebişleri güzellce emzirioruz :D

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

Balböceği

мiŁenα.

kızlar gebelikte kilo alımı çok kolay ben boğazımı tutamadım yani tutmadım ve bi hayli kilo aldım.. :'( ve ben hayatım boyunca kilolu olmamıştım ;D 22-23 kilo aldım.78-79 ile doğuma girdim birde 38 . haftamda  :ehi: 40 beklesem oooooo daha çok alırdım. :'( Neysee doğumda 10 kilo gitti sonrasındada gitti oğlum 6 ayında ve benim 5 kilo fazlam kaldı..

Evet emzirmenin çok faydası var benim oğlum memeyle birleşiyor dahda bırakmıyordu..hem sütüm arttı emdikçe hemde kilo hızlı verdim.. :icon_thumright:

Doğum yapcak arkadaşlar kiloya takılmasın nasıl veririm diye emin olun gidiyor benim göbüş bölgemde kaldı azıcık bazen yok gibi bazen var göbeğim buda vücudun sıkılaşmamaısna bağlı :icon_thumright:

k,lo verdim lakin vücut sıkılşmadı..biraz haraket çalışmam lazım :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ''--__ebru__--'' - 08 Eylül , 2010, 18:55:04
o zmn napıoruz bebişleri güzellce emzirioruz :D

evt gelinime iyi bak   :laughing7:

°o.O євяυ O.o°

inş bol sütüm olur da emziririm ;D  ilknur sen kaç kilo almıştn maşallah hepsini verdn ne gzl :nazar:

AککORTįє

inş canım   :amin:

ben 23 kilo almiş idum  ;D

°o.O євяυ O.o°

ii almışsın ii de vermişsin valla :D :nazar:

AککORTįє

he ya kontrolümü kaybetmiştim  :laughing7:

son ay haftada 3 kilo alıyordum  :ehi:

ırmak184

bende 17 kilo almıstım kendiliginden hepsi gitti  :wave:  :wave: iki üç kilo kalsaydı iyi olurdu  :-\

) SaMiRa (

bende 17 kilo almıştım çoğu gitti azı kaldı inşallah o da giderrr :amin:

Balböceği

Masallah valla hepinize insallah biz sabit dururuzzz  :ehi:
yoksa dogumdan sonra hemen kilo vermeye kalkacam yoksa bu kiloyla tatile didemem  :y25: iyiki boyum varmis  :ehi:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

HAMISLIGIMDE 13 KILO KADAR ALMISTIM AMA BEN LOHUSALIGIMDA COK KILO ALDIM  :cildir: SIMDI 7 KILOM FAZLA KIZIM EK GIDAYA IYICE ALISSIN DIYETE BASLICAM HEP ABUR CUBURDAN KILO ALDIM  :suclu:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

paçi&uşak=bebek

hamileliğimde 17 kl aldım 10 kl gitti ama şu 7 kl ile başım dertte  :sad1: emzirdikçe gider dediler ama yok kaldı