BİLGİSAYAR, TELEFON GİBİ RADYASYON YAYAN ALETLER BEBEĞE ZARAR VERİR Mİ

Başlatan vuslat, 28 Ağustos , 2010, 15:28:46

« önceki - sonraki »

vuslat

DOKTORUNA DANIŞAN? BUNUNLA İLGİLİ Bİ YAZI OKUYAN ? FİLAN VARSA BİLİNİZZZ BİLGİNİZE MUHTACIMMM =))

[/ur

Lă_Tăhzen!

canım ben 9 ay boyunca internetkolik olmustum saatlerce telefonla konusurudm cok sukur bısey olmadı evde okadar radyasyon yayn alet varkı camasır makınesı mıkrodalga kurutma makınası buzdolabı v.d ama gecende tv de izledim ne kadar dogru bılmıyorum radyasyon olçerle olcttuler bu aletleri ölçen adam çıkan rakamlardan için bunlar insana zarar vermez dedi nekadar dogru bılemıyorum

ceylin eslem

bende internetten araştırdığıma göre bebeğe zarar vermezmiş.bu zamana kadar bilgisayarın bebeğe veya kişiye zarar verdiğini kanıtlayan hiçbir delil yokmuş.ama nolur nolmaz diye bilgisayar etranına 30 cm den daha fazla yaklaşmamak gerekiyormuş.sanırım radyasyon ışınları 20 cm den sonra kayboluyomuymuş neymiş.benim eşim pimpiriklidir biraz yatak odamızda elektirikli alet yada cep telefonu bulundurmaz nolur nolmaz diye tedbirimizi alır.bence sende buna biraz daha dikkat edebilirsin.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

etrafımızda devamlı radyasyon yayıcı aletler mevcut yaşamımızın bir parçası onlar..bende uzmanlarda bildiğim kadarıyla alışveriş merkezlerinden geçerken bile o aletlerden korkar hamileler ama korku yersizmiş çünkü radyasyon o aletlerden değil havalimanındaki cantalarımzı detaylı kontrol eden makinelerde varmış.bir de ben hamile olduğumu bilmeden röntgen çektirmiştim öğrendikten sonra dr uma sorduğumda insanlara zarar verici düzeyde değildir bu tip makineler demişti çok şükür oğlum sapasağlam  :amin:

Lă_Tăhzen!

havalanlarındakı o  gecieln seyler bile zarar vermıyomus bebege sanırım o x ışınları bize doktor zarar vermez dedi ben hamıleyken turkıyey gıtmıstım ama ben yınede garntıye almak için ayrı gecmıstım

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

benım dr alısverıs merkezlerınde aramalara ve gecıslerdekı aletlerden gecme dedı kımse sana bısey demes hamıleyım dersen gecırmıyolar zaten ben gıttım hıc bı yerde gecmedım sorunda cıkmadı tlf usdunde sureklı tasıma demısdı pekde tasımıyom  :) :)
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

βαlκιz

böyle bi konu vardı canım baka bakalım oraya
ama bişey olmaz korkma
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

sugarwoman

özellikle 50 cm.uzaklıkta bilgisayara bakılabileceğini duymuştum......ama bazende çok abartılıyr bu tip sorular......

✿sweet_sweet✿

arkadasim birsey olmaz sadece havaalanlarindaki cihazlardan gecerken dikkatli davran gerisi foss.. hamileyken en onemli sey saglikli beslenmekk once bunu uygulamak lazim hormonlu zararli besinlerden uzak durmak dengeli ve saglikli beslenmekk :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:   

sugarwoman

ES_Cİ

BEN RÖNTGENDE CALIŞIYORUM SUANDA MR GECTM RADYOSYON BEBEGE FİZİKİ OLRAK ZARAR VERMİYOR BOL BOL YOGURT YEMENİZ GERKİYOR

Balböceği

03 Eylül , 2010, 20:32:10 #11 Son düzenlenme: 03 Eylül , 2010, 20:51:13 ♥BaLboceqi¸.•)´
Radrasyon herseyde var ozellikle mikrodalgada ben uzun bir zamandir kullanmiyorum

DENİZGÖZLÜM81

Lă_Tăhzen!

DENİZGÖZLÜM81