HAMİLEYKEN ETSİZ ÇİĞ KÖFTE YENİR Mİ SİZCE...

Başlatan vuslat, 20 Ağustos , 2010, 00:15:35

« önceki - sonraki »

vuslat

ALIŞIRLAR KISS HAYATIN KENDİSİ ACII DEĞİL Mİİİ  :k06: :k06: :k06: :k06: DOĞDUKLARINDA ÇİĞ KÖFTE PARTİSİ YAPARISSS 6 AY KINASI GİBİ 1 AY ÇİĞKÖFTESİİİ  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

[/ur

Balböceği

Alıntı yapılan: vuslat - 20 Ağustos , 2010, 00:32:18
BEN HER HAFTAA HATTA Bİ ARA 2 GÜNDE BİRR YİYYODUKK Bİ ALIŞTIM ŞİMDİ YİYYEMEMEK KOYYOBEE NYS BU DEMEK OLUYOKİ YEMİYCEZZ AMA AZAR AZAR DADUMLUKKK ARADA KAÇAMAK YAPICİKKKKK DİİİİYYYYMİİİİİİİİ  :k06: :k06:
ole ye abartma kizzz allah korusun parazit yapar sonra el dododa zor be anam  :toothy10: :toothy10:

vuslat

Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 00:34:31
maydonoz kullanmayinda ben 5. aydayim maydonoz daha evime girmedi  :suclu:
BACIM MAYDANOZ YARARLI DEĞİL MİYDİİ.. NE KÖTÜLÜĞÜNÜ GÖRDÜNDE DIŞLADINN SÖLE BİZDE DIŞLIYALIMMM BACIMM SÜLEEE NEDİRR SUÇU  :k06: :k06:

[/ur

Balböceği

Alıntı yapılan: vuslat - 20 Ağustos , 2010, 00:36:26
maydonoz kullanmayinda ben 5. aydayim maydonoz daha evime girmedi  :suclu:
BACIM MAYDANOZ YARARLI DEĞİL MİYDİİ.. NE KÖTÜLÜĞÜNÜ GÖRDÜNDE DIŞLADINN SÖLE BİZDE DIŞLIYALIMMM BACIMM SÜLEEE NEDİRR SUÇU  :k06: :k06:
bacim maydonozla nane cocugu dusuruyor allah korusun benim herif duyduki
5 ay olmus daha telini almadik bende ole kofte falan olunca koydurmuyomm gecen etli pide aldi esim inan maydonozunu temizlettirdi burdaki italyanlar dussun diye yiyorlar   ???

aşkitoom

arkadaşlar hamilelikte nasıl beslenmeli,sabah öğlen akşam ve ara öğünlerde ne yememiz gerekir.yazarsanız sevinirim...

Balböceği

Alıntı yapılan: aşkitoom - 20 Ağustos , 2010, 00:38:54
arkadaşlar hamilelikte nasıl beslenmeli,sabah öğlen akşam ve ara öğünlerde ne yememiz gerekir.yazarsanız sevinirim...
fala bana sorma ilk 4 ay mide bulantisindan zayifladim bisi yiyemedimm  :k06:

vuslat

Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 00:38:06
Alıntı yapılan: vuslat - 20 Ağustos , 2010, 00:36:26
maydonoz kullanmayinda ben 5. aydayim maydonoz daha evime girmedi  :suclu:
bacim maydonozla nane cocugu dusuruyor allah korusun benim herif duyduki
5 ay olmus daha telini almadik bende ole kofte falan olunca koydurmuyomm gecen etli pide aldi esim inan maydonozunu temizlettirdi burdaki italyanlar dussun diye yiyorlar   ???
AAA ŞAKA GİBİNN KISS... BENDE YARARLIDIR DİYE AAAAAAAAAAAA BİDAHA AZIMA KOMAMM ZATEN DÜŞÜKTEN AZIM YANDII SAOL FALLA CANIM..

KUZUM BEN TV DE İZLEDİM ÖLE ÇOK YEMEK DEĞİL AZAR AZAR ÇOK ÖĞÜN YEMEK İYİYMİŞ YANİ 4 YADA 5 ÖĞÜN YİYCEKSİN HAFİF ŞEYLER YİYCEKSİN BU ÖÜLERİN ARASINDA MEYVE DE OLUCAK HAZIR GIDALARDAN UZAK DURUCAKSIN ASİTLİ ASLAA İÇMİYCEKSİNN emeeeennnnnnnnnnnnn ne çok zararlı şey varmışş yandık 9 ayy  :k06: :k06:

[/ur

Balböceği

bisi degil tubi ben kacsam iyi olur tosun pasam gelcek  :ehi:
hadin ciao optum sizi  ;D

vuslat

Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 00:39:40
fala bana sorma ilk 4 ay mide bulantisindan zayifladim bisi yiyemedimm  :k06:
BEN NE ZAMAN BULANSA ÇUBUK KRAKER YİYYORUM ÇOK İYİ GELİYO TAVSYE EDERİM HALA BULANTIN VARSA CNNM.. BU ARADA SANA BULANTI İLACI VERMEDİMİ DR  VERMEDİYSE SÖLE BANA BENDE OLAN İLACIN ADINI SÖLİYİMDE AL RAHAT ET ÇOK İŞE YARIYO

Alıntı yapılan: ☆BaLboceqi☆ - 20 Ağustos , 2010, 00:43:13
bisi degil tubi ben kacsam iyi olur tosun pasam gelcek  :ehi:
hadin ciao optum sizi
SAOL BALIMMM GÖRÜŞÜRÜS GENE KİB AEO

[/ur

aşkitoom

saol cnm,maydonozdan bahsediliyor,ben az önce çiğköfte yedim baharatlı zarar olmaz demi.baharatlı yiyecekler yasak mı :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Balböceği

Alıntı yapılan: aşkitoom - 20 Ağustos , 2010, 00:45:29
saol cnm,maydonozdan bahsediliyor,ben az önce çiğköfte yedim baharatlı zarar olmaz demi.baharatlı yiyecekler yasak mı :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ne tez yedin yav aldinmi yoksa valla suya goturunde susuz getirin sen  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

vuslat

Alıntı yapılan: aşkitoom - 20 Ağustos , 2010, 00:45:29
BAHARAT KONUSUNDA HİÇ Bİ FİKRİM YOYK CANIMYA.. SEN GENE KAÇIN DR UNA SORARSIN AMA BAK SANA TAVSİE DR A SORUCAĞIN AORULARI Bİ KAĞIDA HAZIRLA BEBEĞİNİ GÖRÜNCE UUTUYOSUN HEYECANDAN  :k06: Bİ KEREDEN BİŞİY OLMAS İNŞ MERAK ETME CNM AMA SEN GENEDE KAÇIN ŞÜPHELİ YİYECEKLERDEN.. BU ARADA BENDE KAÇIYORUM ÖNEM VERİP CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TŞK EDERİM ÖPÜYORUM HEPİNİZİ AYRI AYRII İYİ GECELER

[/ur

CeRoXiMo

Etli çiğ köfte toksoplazma açışından tehlikeli, diğer toksoplazma kapabileceğiniz yiyecekler iyi yıkanmamış sebze meyveler, aman iyi temizleyin. Kediniz varsa tuvaletini dikkatli değiştirin.

Diğer yememeniz ve içmemeniz gerekenler; Benim doktorumun verdiği liste bu aşağıdaki kocamaaaaannnnnn liste :)
*Hazır alınan dondurulmuş yiyecekler,
*Hazır meyve suları
*Kahve, kola vb gibi kafeinli içecekler.
*Pastorize edilmemiş süt, peynir.
*Sucuk, salam, sosis gibi şarküteri ürünlerini yiyecekseniz de çok iyi pişirin.
*midye, istiridye, karides gibi kabuklular, özellikle dışarıda yemeyin. Pişmemiş balık ya da füme balık yemeyin
*Çay; içecekseniz de açık ve limonlu içmeye gayret edin. Kansızlık yapıyor.
*Bitki çayı içerken dikkatli olun. Özellikle adaçayından uzak durun. Ihlamur ve rezene dışında fazla bitki çayı içmeyin.

Diye sıralar gideriz. Çay ve deniz ürünleri dışında hangisine TAM uydum acaba ????

AyNi

bende dün etsiz çiğköfte yedim... zararı yoktur sanmıyorum... bugün yine yemeyi düşünüyorum  :hungry: :hungry: geceleri güzel oluyor  :k06:

zaten çok az şey yiyebiliyorum ama çay içmeden duramıyorum  :sad1: açık içmeye gayret ediyorm ama günde en az 3-4 çay bardağını buluyor... sizce zararı olurmu??

Balböceği

Alıntı yapılan: AyNi - 20 Ağustos , 2010, 09:28:17
bende dün etsiz çiğköfte yedim... zararı yoktur sanmıyorum... bugün yine yemeyi düşünüyorum  :hungry: :hungry: geceleri güzel oluyor  :k06:

zaten çok az şey yiyebiliyorum ama çay içmeden duramıyorum  :sad1: açık içmeye gayret ediyorm ama günde en az 3-4 çay bardağını buluyor... sizce zararı olurmu??
Ramazanin icinde sahura yaptim ben artik bide sonunda yaparim yeter  :k06: