Bebek Bezi Boyutlari (Tecrubeli annelerden yardim)

Başlatan **Gül**, 14 Ağustos , 2010, 17:57:35

« önceki - sonraki »

**Gül**

Su an 4 aylik hamileyim. Belki erken daha ama ben bebek bezlerini almaya baslamayi dusunuyorum. Dogmadan stoklayacagim.
Ama bir sorum var. Bebekler hangi aya kadar hangi numaralari kullaniyorlar. Gunde kactane kullaniliyor. Mesela bugun gordum bir paket. Yeni doganlar icin 2-5kg yaziyordu. Eger bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. Stok durumunu abartip evi bez eve cevirmiyeyim  :D
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Erkan-Esra-Eren

Canım bence şimdiden stok falan yapma çünkü hiç beli olmuyor bebekler.
Mesela ben prima kullanıyorum. Doğduğunda hiç yeni doğan 1 ( 2-5 ) numara kullanmadım yeni doğan 2 numaradan ( 3-6 ) başladım. Henüz 2 aylık ama Aktif bebek 3'e ( 4-9 ) geçtik.

Lă_Tăhzen!

evet gülcüm bnde arkadasa katılıyorum hiç belliolmuyor mesela kılosu dusuk olur 1 numara kullanır tamkıloda dogarsa 2 numara aynen bizde 4 9 kılogram kullanıyoruz henuz erken olmasına ragmen

Demet_dk

bana görede stok yapmak mantıklı değil
belkide aldığın bez bebeğe pişik yapacak bilemezsin ki
sen en iyisi bez almak yerine güzel bi kumbara al para biriktir...

ben 4 aylıkken biriktirmeye başladım doğuma kadar 1000 tl civarında birikmişti  :icon_thumright:

gülfer

anneler peki şimdi hangi boyu almalıyım -primanın yeni bebek- bezi var ondanmı alsam acaba

3 6 kilo 2 numara yazıyodu napayım peki onu alsammı  :icon_scratch:

paçi&uşak=bebek

canım ben bir paket yeni doğan kullandım sonra 2 no.geçtim acele etme bence bebeğinin doğum kl. çok önemli

DER!N

Yeni doğanın 2 numarası var mı ki?

Bir paket prima yeni doğan aldım ben, sadece kilo olarak değil yeni doğanın dışkısı farklı oluyor yeni doğan bezi o döneme özel yapılmış.
2 numarasının olduğundan haberim yok bizimkinde numara yoktu yanılmıyorsam.

Ve stok yapmamak lazım, hangi bez bebeğinizi rahatsız etmezse onu kullanacaksınız çünkü durum belli olmuyor.

Balböceği

Arkadslar soylemisler ne guzel gulcum cocugun kilosuna bagli ama
yeni doganlar icin var ilk onla baslaniyor sonra kilo aldikca numara artiyorrr  :D

Demet_dk

Alıntı yapılan: gülfer - 15 Ağustos , 2010, 12:01:55
anneler peki şimdi hangi boyu almalıyım -primanın yeni bebek- bezi var ondanmı alsam acaba

3 6 kilo 2 numara yazıyodu napayım peki onu alsammı  :icon_scratch:

bende 2 numarayla başladım 3-6 kg arası

selmay

ben pampers yeni dogan 1 aldim  1.5 aya kadar kullandim ama sonra bitince 2 aldim ikiyi baya uzun zaman kullajiyorum su an kizim 3 ay 1 haftalik ben hala 2 kulklaniorum,fazla  depolama  gerek yok illa alicam diosan buyuk numaralari ak mesala 3 numara cokk kullanilacak bi numara,bebekler yeni dogduklarinda cok kaka yapiolar ama 2-3 aylikta  cis daha cok yapiolar,...

nerde oturuyorsun bilmiorum ama mesiéla almanyada dogumda birsurur pampers kupanu veriolar ucuz aliyosun oyuzdende acele etme canim ,,ama heces seni anliyorum ben de dogmada yeni dogan 1 paket almistim ,,,

) SaMiRa (

canım bence stok yapmana gerek yok 1 paket al doğuma yakınken veya 2 paket onları kullanırsın..
mesela ben molfix yenidoğan almıştım (2-5)bebeğim kilolu doğunca azla kullanamadık 1-2 hafta falan sonra 3-6 ya geçtik o daha rahattı..sonra değiştirdim prima kullanmaya başladım hala onu kullanıyoruz..

bebeğin kilosunu öğren önce 4 kilo veya üzeri doğarsa 3-6 derim ama yine de sen bilirsin  :icon_thumright:

**Gül**

Hepinize tesekkur ederim kizlar cevaplariniz icin.
Benimki hem bir heves hemde huy  :k06: Normal ev alisverisimde de hemen herseyi stoklu alirim. Taze kullanilanlar haric. Evede birsey bitmeden yedegi olacak mutlaka. Hele kampanyalari gorunce hic kacirmam. Bu bez olayinda da oyle dusunmustum ama anladim ki konu bebis olunca isler degisiyor  :D Dediginiz gibi cok almayayim ama hevesimi gidermek icin ilk 3 numaradan birer paket alayim bari ha olmazmi  :k06: :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

bende rüzgara ilk önce prima yeni doğan 1 ile basladım ama aynı ay içersinde 2 numaraya geçtik.şimdi ise prima aktif bebek 3 numarayı kullanıyoruz.pişik sorunumuz hiç olmadı çok şükür üstelik bebek bezi çok da güzel kokuyoo tabi ta kii rüzgarrrr doldurana kadarrr  :ehi: :ehi:

pamuk&şekerim

bizde huggıes newborn almıştık çok ii bir bez daha sonra primaya geçtik şimdi prima premium kullanıyoz mikemmel:))
bir bez onun yenidoğanını tavsiye ederim pamuk gibi kullananlar biliyolardr kızım hiç pişik olmadı daha sonrakilosuna göre geçersiniz..
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lb2f.lilypie.com/adH2p3.png[/img][/link]

ırmak184

hiç gerek yok almana,sadece yeni dogan bezi alsan bir paket yeterli..ben huggies almıstım memnun kaldım,dogduktan sonra prima aldım pişik yaptı sonra yine huggiese gectim cok memnunum..