ilişki ve emzirmek

Başlatan *deniz"Güven"im*, 07 Ağustos , 2010, 17:54:28

« önceki - sonraki »

°o.O євяυ O.o°

Alıntı yapılan: Demet_dk - 12 Ocak , 2011, 17:44:23
Alıntı yapılan: AکORTį - 12 Ocak , 2011, 17:40:09
Alıntı yapılan: ♥..يėКėяΐм..♥ - 13 Ağustos , 2010, 21:47:03
Soru: Cünüpken bebek emzirilir mi? Gece yansı uyanıp bebek ağladığında gusül abdesti almak için bebek bekletilmeli mi? Halk arasında helal süt emmiş dedikleri durum bu mudur? (Elif Toprak)

Cevap: Cünüpken namaz kılınmaz ama yemek yenilebilir, çocuğa süt emzirilir. Cünüplük sütü kirletmez. O, bir dış temizliği gerektiren şeydir. Helal süt emmiş tabiri, inançlı, iyi huylu, haramı helali gözetleyen, haram yemeyen bir annenin sütüyle beslenmiş demektir. Annesinin sütü, helal lokmadan oluşmuş ise o çocuk helal süt emmiş olur.

Bu çocuk, iyi huylu, hak gözeten salih bir insan olur. Ama kadının sütü haram rızıklardan oluşmuşsa çocuğu haramla beslenmiş olur. Ancak bu, o kadının çocuğunun da mutlaka kötü huylu olması anlamına gelmez. Allah ölüden diri de çıkarabilir. Ana babası kötü huylu nice insan vardır ki güzel ahlaklıdır, çevresine yararlıdır. Bunun için Allah, insanı kendi eylemlerinden sorumlu tutar, ana babasının yaptıklarından sorumlu tutmaz.

süleyman ateş hoca böyle diyor kızlar hani kanal 7 de çıkan gözlüklü yaşlı hoca

alıntıçç

:icon_thumright:

SÜPERSİN  :icon_thumright:
:icon_thumright:

çok şükür işim bitene kadar uyanmıo kuzum :love9:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

Aytii

Alıntı yapılan: gökse - 12 Ocak , 2011, 17:23:32
KZILAR BENDE TV DEN İLAHİYATÇILARADAN BİRİNDEN DUYDUM
GÖĞÜS YIKANIP EMZİRİLEBİLİRMİŞ DİYE

BENDE ÇOK ZOR DURUMDA KALDIM MI ÖYLE YAPARIM.
SONRA YİNE BANYOMU YAPAR ABDESTİMİ ALIRIM

aynen anlatmak istedigim buydu  :icon_thumright:

Aytii

Cevap: Cünüpken namaz kılınmaz ama yemek yenilebilir, çocuğa süt emzirilir. Cünüplük sütü kirletmez. O, bir dış temizliği gerektiren şeydir. Helal süt emmiş tabiri, inançlı, iyi huylu, haramı helali gözetleyen, haram yemeyen bir annenin sütüyle beslenmiş demektir. Annesinin sütü, helal lokmadan oluşmuş ise o çocuk helal süt emmiş olur.

Bu çocuk, iyi huylu, hak gözeten salih bir insan olur. Ama kadının sütü haram rızıklardan oluşmuşsa çocuğu haramla beslenmiş olur. Ancak bu, o kadının çocuğunun da mutlaka kötü huylu olması anlamına gelmez. Allah ölüden diri de çıkarabilir. Ana babası kötü huylu nice insan vardır ki güzel ahlaklıdır, çevresine yararlıdır. Bunun için Allah, insanı kendi eylemlerinden sorumlu tutar, ana babasının yaptıklarından sorumlu tutmaz.

ayrica bunu da okudum adam mantikli konumus demekki sütün helalide haramida olurmus ;) bir anne bile bile abdest almadan çocugunu emziriyorsa bana gore yanlistir ve helali düsünmüyodur (belirtiyim zor durumda kalmayan bir anne keyiften abdest almayan anne için yani) ha ama tabiki çok aglayipta aç olan bir bebege hangi ara gidipte gusül abdesti alacaksinda emzireceksin? gidersin ya namaz abdesti alirsin hemen veya gögüsünü yikar emzirirsin

esma...

cunup ken goz göre göre emzırmek ıyı degıldır,ımkanın varsa gusul abdestının alır emzırırsın.mecbur kalmadıkca emzırmemek daha ıyıdır.haram konusuna gelıncede ,abdestlı olmak en ıyısı fakat bu demek olmujyokı abdestsız emzırıncede haram sut vermıs olunmaz ,ben hıc rastlamadım bı yanlıs anlama var galıba.

cunup dolasmakda ıyı degıldır ,hemen abdestını alıp temızlenmek en ıyısıdır :icon_thumright:

AککORTįє

12 Ocak , 2011, 18:49:57 #64 Son düzenlenme: 12 Ocak , 2011, 18:51:45 AکORTį
benim oğlum da önceden çok güzel uyuyordu ama artık diş vs. sorunlar yüzünden ağlayarak kalkıyor gecede bi kaç defa yüksek sesle

bu durum geldi benim başıma 1 kere

ben de o sıra banyoya yeni girmiştim hemen uzatmadan gusul abdestimi alıp çıktım

eşim almıştı kucağına  bi susup bi ağlıyordu gözleri kapalı

acıkmıştı

aldım hemen emzirip yatırmıştım

FeHi

Ya sular kesikse o esnada çocukta ağlıyosa ozmn nolcak  :icon_scratch:

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

Alıntı yapılan: FeHi - 12 Ocak , 2011, 20:25:45

:ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:

βαlκιz

hazırda bidonlarda su bulundurcaz ocakta ısıtıcaz abdest alıcaz
aklıma başka bişey gelmedi :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

derbeder

bence bi kosu teyemmüm alip gelmeli  :ehi: :ehi:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

мiŁenα.

Dinimizce bir günahı yok emzirmenin..

Eğer zor bir durumla karşılaşırsam emziririm.

Keyfi tabikide beklemem ama ceee yaparsa   mecbur emziririm

:love9: :love7: :love9:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

amma uzatildi bu konu  :-\ isteyen emzirir isteyen emzirmez  :-\

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Aytii

yapacak bişey yok çocuğun bağırıyorsa emzireceksin yani  :dontknow:

AککORTįє

Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 12 Ocak , 2011, 22:14:25
amma uzatildi bu konu  :-\ isteyen emzirir isteyen emzirmez  :-\

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  :laughing7: 

gülay t.

13 Ocak , 2011, 13:00:09 #74 Son düzenlenme: 13 Ocak , 2011, 13:12:03 gülay t.
Durup durup gündeme geliyor konu :ehi:

Arkadaşlar işin psikolojik boyutu kişiden kişiye değişebilir belki yani cünüpken emzirmek içine sinmez belki kişinin ama İslam dini kişilerin görüş ve psikolojisine göre farklı yorumlanamaz. Daha önceki sayfalarda çokça tartışıldı ve çeşitli delillerle cünüpken bebeğin emzirilebileceğine değinildi. Merak eden arkadaşlar hem o sayfalara baksınlar hem de yine de içleri  rahat etmiyorsa internetten veya dini kaynaklardan araştırsınlar.

Demet arkadaşın da belirttiği gibi en helal şeylerden biridir anne sütü hiçbir şekilde kendi yavrusuna haram olmaz. Manevi anlamda kullanılmıştır haram süt emmiş tabiri. Cünüpken tabi ki en normali çok beklemeden yıkanmaktır ama bir sonraki namaz vaktine kadar beklenebilir de sakıncası yok zira Peygamber Efendimiz gece yıkanmayıp sabah namazı vaktine kadar tehir etmiştir zaman zaman. Bizim için en güzel örnek Peygamberimiz olduğuna göre, demek ki cünüp olarak sabah namazı vaktine kadar uyumanın bir sakıncası yok.

Bebek ağladığında banyo yapacak veya normal abdest alacak kadar vaktiniz olmayabilir her zaman, dolayısıyla bebek çok ağlıyorsa hemen emzirebilirsiniz, göğsün yıkanıp emzirilmesi olayını hiç duymamıştım ama bana kalırsa ilişki esnasında mikrop kapmış olabilir diye emzirmeden önce yıkamakda fayda olabilir.