ilişki ve emzirmek

Başlatan *deniz"Güven"im*, 07 Ağustos , 2010, 17:54:28

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Gördükçe yazmadan geçemiyor insan :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

Aytii

Alıntı yapılan: ♥..يėКėяΐм..♥ - 13 Ocak , 2011, 13:02:12
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Gördükçe yazmadan geçemiyor insan :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

:D  :D

evet illa kendi fikrini yazmak istiyosun  :tongue3:

AککORTįє

Alıntı yapılan: gülay t. - 13 Ocak , 2011, 13:00:09
Durup durup gündeme geliyor konu :ehi:

Arkadaşlar işin psikolojik boyutu kişiden kişiye değişebilir belki yani cünüpken emzirmek içine sinmez belki kişinin ama İslam dini kişilerin görüş ve psikolojisine göre farklı yorumlanamaz. Daha önceki sayfalarda çokça tartışıldı ve çeşitli delillerle cünüpken bebeğin emzirilebileceğine değinildi. Merak eden arkadaşlar hem o sayfalara baksınlar hem de yine de içleri  rahat etmiyorsa internetten veya dini kaynaklardan araştırsınlar.

Demet arkadaşın da belirttiği gibi en helal şeylerden biridir anne sütü hiçbir şekilde kendi yavrusuna haram olmaz. Manevi anlamda kullanılmıştır haram süt emmiş tabiri. Cünüpken tabi ki en normali çok beklemeden yıkanmaktır ama bir sonraki namaz vaktine kadar beklenebilir de sakıncası yok zira Peygamber Efendimiz gece yıkanmayıp sabah namazı vaktine kadar tehir etmiştir zaman zaman. Bizim için en güzel örnek Peygamberimiz olduğuna göre, demek ki cünüp olarak sabah namazı vaktine kadar uyumanın bir sakıncası yok.

Bebek ağladığında banyo yapacak veya normal abdest alacak kadar vaktiniz olmayabilir her zaman, dolayısıyla bebek çok ağlıyorsa hemen emzirebilirsiniz, göğsün yıkanıp emzirilmesi olayını hiç duymamıştım ama bana kalırsa ilişki esnasında mikrop kapmış olabilir diye emzirmeden önce yıkamak da fayda olabilir.

:icon_thumright: 
TAMAM İŞTE BU KADAR

HER KELİMESİNE KATILIYORUM GÜLAY ÇOK GÜZEL ŞEKİLDE ÖZETLEMİŞ AYYYYYYYYYY KUSUCAM VALLA AYNI KONUDAN  :igrenc: :ehi:

YENİ Bİ ÜYE GELİYO MESELA MERAK EDİYOR SORU SORMAK İÇİN HEMEN YAZIYOR HAYDEEE TEKRAR EN BAŞTAN HERKES ONA CEVAP VERMEYE ÇALIŞIRKEN

ÖNCEDEN CEVAP YAZMIŞ OLANLAR BİLE (BENDE DAHİL  :laughing7: KENDİNİ CEVAP YAZMAKTAN ALAMIYOR

SONRA MÜNAKAŞA OLUYOR

KİTLEYİN ŞU KONUYU YAHU ŞU KADAR SAYFA İÇİNDE NE OLDUĞUNU ANLAŞILDI ZATEN

BU KADAR SAYFADAN DA ANLAMAYAN OLURSA BAKSIN NETTEN

мiŁenα.

Alıntı yapılan: AکORTį - 13 Ocak , 2011, 13:06:24
Alıntı yapılan: gülay t. - 13 Ocak , 2011, 13:00:09
Durup durup gündeme geliyor konu :ehi:

Arkadaşlar işin psikolojik boyutu kişiden kişiye değişebilir belki yani cünüpken emzirmek içine sinmez belki kişinin ama İslam dini kişilerin görüş ve psikolojisine göre farklı yorumlanamaz. Daha önceki sayfalarda çokça tartışıldı ve çeşitli delillerle cünüpken bebeğin emzirilebileceğine değinildi. Merak eden arkadaşlar hem o sayfalara baksınlar hem de yine de içleri  rahat etmiyorsa internetten veya dini kaynaklardan araştırsınlar.

Demet arkadaşın da belirttiği gibi en helal şeylerden biridir anne sütü hiçbir şekilde kendi yavrusuna haram olmaz. Manevi anlamda kullanılmıştır haram süt emmiş tabiri. Cünüpken tabi ki en normali çok beklemeden yıkanmaktır ama bir sonraki namaz vaktine kadar beklenebilir de sakıncası yok zira Peygamber Efendimiz gece yıkanmayıp sabah namazı vaktine kadar tehir etmiştir zaman zaman. Bizim için en güzel örnek Peygamberimiz olduğuna göre, demek ki cünüp olarak sabah namazı vaktine kadar uyumanın bir sakıncası yok.

Bebek ağladığında banyo yapacak veya normal abdest alacak kadar vaktiniz olmayabilir her zaman, dolayısıyla bebek çok ağlıyorsa hemen emzirebilirsiniz, göğsün yıkanıp emzirilmesi olayını hiç duymamıştım ama bana kalırsa ilişki esnasında mikrop kapmış olabilir diye emzirmeden önce yıkamak da fayda olabilir.

TAMAM İŞTE BU KADAR

HER KELİMESİNE KATILIYORUM GÜLAY ÇOK GÜZEL ŞEKİLDE ÖZETLEMİŞ AYYYYYYYYYY KUSUCAM VALLA AYNI KONUDAN  :igrenc: :ehi:

YENİ Bİ ÜYE GELİYO MESELA MERAK EDİYOR SORU SORMAK İÇİN HEMEN YAZIYOR HAYDEEE TEKRAR EN BAŞTAN HERKES ONA CEVAP VERMEYE ÇALIŞIRKEN

ÖNCEDEN CEVAP YAZMIŞ OLANLAR BİLE (BENDE DAHİL  :laughing7: KENDİNİ CEVAP YAZMAKTAN ALAMIYOR

SONRA MÜNAKAŞA OLUYOR

KİTLEYİN ŞU KONUYU YAHU ŞU KADAR SAYFA İÇİNDE NE OLDUĞUNU ANLAŞILDI ZATEN

BU KADAR SAYFADAN DA ANLAMAYAN OLURSA BAKSIN NETTEN

:ehi:

:love9: :love7: :love9:

gülay t.

Alemsin Ayşecim yaa. :toothy10:

Aynen Katılıyorum İlknurcum . :icon_thumright:
Konu başlıkları bir konudaki fikirleri belirtmek için vardır. O konuda sorusu olanlar önce diğer sayfalara baksa dediğin gibi yeniden gündeme gelmez aynı şeyler.

Aytii

Atatürk'ün bir sözü var ya Allah herkesin kafası kadardır diye ben şahsen hocaların dediklerine fazla takılmıyorum kendi mantığım hangisini uygun görüyosa onu uyguluyorum bu Kuran-ı Kerim dede geçiyor her insan görmek istediği gibi görür ve algılar diye yani bu öyle bir kitap ki çok mucizeleri var ehhh bende dini konuya girdim birden :) neyse sustum TIP.

derbeder

Alıntı yapılan: gülay t. - 13 Ocak , 2011, 13:09:45
Alemsin Ayşecim yaa. :toothy10:

Aynen Katılıyorum İlknurcum . :icon_thumright:
Konu başlıkları bir konudaki fikirleri belirtmek için vardır. O konuda sorusu olanlar önce diğer sayfalara baksa dediğin gibi yeniden gündeme gelmez aynı şeyler.
aynen, surekli ayni seyleri gormekten herkese fenalik geliyor sanirsam. arayip konu acilsa daha iyi olur ya da gerideki yazilanlar okunsa daha kolay olur. ama bazen bir konuyu aradigim halde bulamiyorum.

hee birde madem kafana gore takilacaksan burda sormaya konusmaya gerek dahi yok bence. sonucta dini yonden fetvasi konusuluyor burda. Islam kolay bir din degil belki, ama yeterince bizler icin kolaylik saglamistir. su yoksa teyemmum al denmistir. namazi ayakta kilamiyorsun oturarak kil denmistir..hatta onu bile yapamiyorsan gozlerinle kil denmistir..bunun gibi daha bircok sey...

buarada kafama en cok yatan kanal 7 de cikan mustafa hoca'nin yorumlari.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

Ben emziririm anacim takmam kimsei  :ehi: :ehi:

Aytii

kafana göre takılıyosun diye fikrini söylemiceksin diye birşey yok ;)

sıkılıyosan okumaktan okuma kardeşim :)

derbeder

13 Ocak , 2011, 14:38:30 #84 Son düzenlenme: 13 Ocak , 2011, 14:47:06 {Asudem}
onu kastetmemistim zaten hem dedinki inancim bunu emreder sonra dedinki ben oyle yapmak istiyorum. kisaca ne demek istediginde pek acik degilsin. neyseh zaten cocugum yok hamilede degilim henuz..onlar dusunsun ben niye dert ediyorsam  :ehi:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

fıstık

YİNEMİ YAAAAAAAAAAAAAAAA

BAŞLIK BİLE MİDE BULANDIRICI İLİŞKİ VE EMZİRMEK

SANKİ İLİŞKİ SIRASINDA EMZİRİYOMUŞUN GİBİ ÖĞĞĞĞĞĞHHHHH KUSUCAM :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc:

NE SAÇMA SAPAN DÜŞÜNCELERİNİZ VARYA HİÇ ANLAMIYORUM

BEBEKLE AYNI ODADA YATARKEN İLİŞKİYE GİRMEKTEN RAHATSIZ OLMUYOSUNUZDA

ABDEST ALMADAN EMZİRMEKTEN BAHSEDİYORSUNUZ

Demet_dk

13 Ocak , 2011, 17:05:41 #86 Son düzenlenme: 13 Ocak , 2011, 17:18:10 Demet_dk
 :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

BÖYLE KONULAR POPÜLER OLUYO BİLMİYOMUSUN

fıstık

gökse

ne biliyosun nagehan bebğin yattığı yerde ilişkiye girdiklerini :laughing7:
başka yerde yapsınlar canım başka odamı yok :laughing7:

yapanlarda yok değil tabi..

fıstık

Alıntı yapılan: gökse - 13 Ocak , 2011, 17:38:24
ne biliyosun nagehan bebğin yattığı yerde ilişkiye girdiklerini :laughing7:
başka yerde yapsınlar canım başka odamı yok :laughing7:

yapanlarda yok değil tabi..

YAPIYORLARDIR YAPIYORLARDIR :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: