Emekleme Zamanı

Başlatan мiŁenα., 03 Ağustos , 2010, 17:25:24

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

6-12 aylık dönem Hareket etmeye başladığı dönemdir. Emeklemeye, zamanla oturup kalkmaya, destek alarak yürümeye başlar. Objeleri bir elinden ötekine geçirebilir, adıyla çağırdığınızda dönüp size bakar ve bir iki kelime de olsa size karşılık verir.

En Güzel Oyun Şekli
"Oğlum Burak kendi başına oturamadığı için yastıklarla ona destek yapıyorum. Çok rahat ediyor, kıkır kıkır gülüyor." Safiye Başar, Burak'ın annesi, 6 aylık, İstanbul

Ne İşe Yarıyor?
Yastık yardımıyla bebeğinizin kasları kuvvetlenir ve onu kendi başına oturup kalkması için cesaretlendirirsiniz.

"Bebeğim emeklemeye başladı. Ben de 3 günde bir evdeki ufak tefek mobilyaların yerlerini değiştiriyorum. Böylelikle her gün yeni bir şey keşfediyor. Onun bu küçük keşiflerini izlemek bana mutluluk veriyor." Bilge Dağıstanlı, Ankara

Ne İşe Yarıyor?
Emeklemek kasları güçlendirdiği için şüphesiz çocuğu yürümeye hazırlayan bir süreç. Yer değiştirilen eşyalarla çocuğunuzun algılama gücünün gelişmesine yardımcı olursunuz

:love9: :love7: :love9:

DER!N

:)

evde eşya bırakmadıkki ya kafasını çarpıyor, ya çekiştirip koparıyor hiç bir şey yapamazsa ağzına sokuyor  :k06:

AککORTįє

valla bizim popo bi aşa bi yukarı inip kalkıyor emekledi emeklicek

ama yürütce koyunca uuuuuuuwwwwwwwwwwwwwww  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: süpermen oğlum benimm  :love7: :love9: :binkybaby:

Angel

Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 10 Ağustos , 2010, 01:12:29

ama yürütce koyunca uuuuuuuwwwwwwwwwwwwwww  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: süpermen oğlum benimm  :love7: :love9: :binkybaby:

:k06: :k06: :k06: :k06:

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:   teyzesi yesin onun popisiniiii  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

SiRiNe

kizlarrr rumeysamda devamli karninin ustune yuvarlaniyor saga sola ama rumeysada eser yok hic bisi yapmiyor endiselenmeye basladim ama hemsire bize normal dedi ikiz oldugu icin kiyaslama yapma dedi  :icon_scratch: bakalim..

мiŁenα.

Oğluşum solucan gibi gidiyor .totişini kaldırmaya çalışıyor arada bunu başarıyor

başaramadığı zamanda çok sinirlenip basıyor çığlığı kaldıramayınca :k06:

yürüteçte kendini kaybediyor zaten  :k06:

ayına göre herşeyi önden yapıyor maşallah sübhanllah :nazar:

doktorumuzda benle aynı fikirdeydi :basardim:

:love9: :love7: :love9:

Demet_dk

ilknurcum doruk ta öyleydi poposunu kaldırıp kaldırıp bırakıyodu ama emeklemedi  :k06:
yürütece geçti direk
1 yaşını doldurdu emekledi benim oğluşum önce yürüdü sonra emekledi

AککORTįє

Alıntı yapılan: Angel - 10 Ağustos , 2010, 02:27:25

:k06: :k06: :k06: :k06:

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:   teyzesi yesin onun popisiniiii  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

hehe sağol dezesi bende seninkinii  :D :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

Alıntı yapılan: Demet_dk - 10 Ağustos , 2010, 18:22:12

ilknurcum doruk ta öyleydi poposunu kaldırıp kaldırıp bırakıyodu ama emeklemedi  :k06:
yürütece geçti direk

:k06: hayırlsı artık bakalım bizim nasıl olacak   ::)

aslianne

Alıntı yapılan: Demet_dk - 10 Ağustos , 2010, 18:22:12

yürütece geçti direk

merhaba demetcim yaa benim kızımda 11 aylık oldu hala emeklemiyor popo bir aşağı bir yukarı yaşına 1 ay kaldı
bende endişeleniyorum yürüteçe de hep geri geri gidiyor önede gidiyor ama geri daha kolay geliyor sanırım trs benim bu kızım valla bir sorun yoktur dimi herkes aaa daha emeklemiyor mu tembel bu kız diyolar daha da bir sinirlerimi bozuyolar...
aslı

Lă_Tăhzen!

canım takma kafana soylenenlerıde kulak ardı et bazı cocouklar emeklemden yurumeye baslar

DER!N

Her bebeğin gelişimi farklı oluyor bazıları erken konuşuyor bazıları erken diş çıkartıyor bazıları yürüyor, kimisi hepsini birden yaparken kimisi daha geç yapabiliyor.
İlle de emekleyecek diye bir kaide yok hiç üzülme daha 11 aylık belki de emeklemeden yürür.

aslianne

umarım öyle olur da kızım utandırır konuşanları  :caca:
aslı

ilkcemre

bizimde emekeleme süreci ters başlamıştı. ters ters her yere gidiyo.

şimdi dizlerinin üzerine kalkıp emekleme pozisyonu alıyo. bi bakıyo etrafına sonraa hooooop atıyo kendini bi adım ileriye....

DER!N

Alıntı yapılan: aslianne - 13 Ağustos , 2010, 16:29:22
umarım öyle olur da kızım utandırır konuşanları  :caca:

Konuşanlar bir de hayra açsa ağızlarını, can sıkmaktan başka işe yarayan yok.
Emeklemek çok çok güzel bir şey sanki, emekleyice o nereye sen oraya görüntü hoş evette düşmeler başlıyor o zaman.

βαlκιz

Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 10 Ağustos , 2010, 02:58:18
kizlarrr rumeysamda devamli karninin ustune yuvarlaniyor saga sola ama rumeysada eser yok hic bisi yapmiyor endiselenmeye basladim ama hemsire bize normal dedi ikiz oldugu icin kiyaslama yapma dedi  :icon_scratch: bakalim..
olur öyle canım bizde biri hep 1 ay önce yapıyodu herşeyi
bende senin gibi endişeleniyodum
biri emekliyo biri sürünüyodu
:k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: