29 Nisan , 2024, 11:39:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğim yumurta yemiyor

Başlatan azra35, 28 Temmuz , 2010, 14:04:11

« önceki - sonraki »

azra35

arkadaşlar bebeğimin kahvaltısını artık ayrı ayrı veriyorum karışım artık vermiyorum o yüzden çok zorlanıyorum çok az yiyor yuurtayı çeyrek bile yemiyor ve domates salatalık çok az yiyo normal demi şuan 2 gün oldu bailayalı karışım nereye kadar diye düşündüm yardımcı olun arkadaşlar :honk:

gülay t.

Azracım belki yumurtayı o şekilde yemeyi sevmiyordur, zorlama bence. Geçen bir yerde okumuştum bebek omleti diye. Beyazını ayırıp sadece sarısını çok az sıvı veya tereyağıyla omlet yapabilirsin istersen biraz da peynir kat belki öyle sever.Küçük küçük ekmekle birlikte verirsin inşallah yer öyle.

azra35

yok canım zaten pütürlülere yeni yeni alışıyo ya sence yine karışım kahvaltımı versem bu seferde hiç mi alıştıramam acaba ne dersin canım

nesrin_beyza&berrin

canım hiç endişelenme. benim ilk kızım kahvaltıda ne peynir ne yumurta yiyordu. 2-2.5 yaşına kadar karışık mama şeklinde yedi. Sonra alıştı. şimdi o kadar güzel kahvaltı yapıyor ki. sonradan alışıyorlar.

gülay t.

Canım öyle yap o zaman madem karışık yiyor mamayı o şekilde ver. Bence de alışır zamanla şimdiden endişelenme. Bak pütürlülere alışmaya başladı Allah'ın izniyle ayrı ayrı da yer.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bende hala karısım verıyorum katı halde yemıyo daha dogrusu pütürlu yıyemıyor 14 aylık oldu hala kücük bogazlı

azra35

maşallah bugün krem peynir reçel pekmez domates suyu içti bisküvi yedi karışım vermicem dayancam zaten artık karışım yemek istemiyo öğürüyo alışır 
benim merak ettiğim azda yese faydası olur mu arkadaşlar sanki karışım midesini bulandırıyo gibi napayım ama kesinlikle karışm varmicem

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ben bazen yagda yumurta kırıyorum ufacık ekmekle yedırmeye calısıyorum ıkı tane alıyo tamam daha yemıyo mecbur yıne karısım baska caremız yok :dontknow:

gülay t.

Alıntı yapılan: azra35 - 30 Temmuz , 2010, 14:58:06
maşallah bugün krem peynir reçel pekmez domates suyu içti bisküvi yedi karışım vermicem dayancam zaten artık karışım yemek istemiyo öğürüyo alışır 
benim merak ettiğim azda yese faydası olur mu arkadaşlar sanki karışım midesini bulandırıyo gibi napayım ama kesinlikle karışm varmicem

Sen karışıma koyduğun malzemeleri ayrı ayrı tabaklara koy hepsinden vermeye çalış bakalım ne kadarını yiyor. Ne yerse kardır demek ki yediği kadar mide kapasitesi. Karışımı bir yerden sonra yemek istemiyorlar gerçekten benim kızım da 8 aylık ve meyveyi karışım halinde  yerken yüzünü çeviriyor ama yanında ben meyve yerken yemek istyor benimkilerden  verince daha bir mutlu yiyor sanki. Bence çocuklar bu noktaya gelince yavaş yavaş karışımdan vazgeçilip ayrı vermek gerek.

azra35

aynene katılıyorum gülaycım benimkide sofrada falan yemek istiyo :nazar: ona özel yapınca yemiyo ama az yiyo yani annelik insan endişeleniyo çok da yese tatmin olamıyoruz

DER!N

Selen de artık haşlama yumurta yemiyor öyle güzel yerdiki  :'(
Şimdi krep yapıyorum, peynirli omlet yapıyorum bir şekilde yiyor.

Hiç yemediğinde de zorlamıyorum bir gün yiyor bir gün yemiyor hanım

Demet_dk

Alıntı yapılan: DER!N - 24 Şubat , 2011, 12:53:55
Selen de artık haşlama yumurta yemiyor öyle güzel yerdiki  :'(
Şimdi krep yapıyorum, peynirli omlet yapıyorum bir şekilde yiyor.

Hiç yemediğinde de zorlamıyorum bir gün yiyor bir gün yemiyor hanım

SIKILMIŞTIR GÜLFERCİM

FARKLI ŞEKİLLERDE DENE
KIYMALI PEYNİRLİ VS

BİZİM BEYFENDİDE DAHA YENİ YENİ YEMEYE BAŞLADI
AMA PEYNİR KONUSUNDA ZOR DURUMDAYIZ

DER!N

Peynirden çok şükür sıkıntımız yok 5 öğün yiyor inş. karakuzum da yer

Demet_dk

мiŁenα.

Benim oğlumda haşlama çok severek yerdi şimdi soyuyorum veriyorum eline yediği kadar
Şimdi yeşil soğandan omlet yapıyorum naneli falan onu çok  severek yiyor.
Peynirli yapıyorum bazen onu yiyor.
Bu sıralar favorimiz omletler ::)

:love9: :love7: :love9: