Hamileler ve Emziren Anneler Oruç Tutabilir mi?

Başlatan AککORTįє, 20 Temmuz , 2010, 19:52:38

« önceki - sonraki »

Nevaa

Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 11 Ağustos , 2010, 22:00:52
Bence bu konuda dogru veya yanlis
hakli veya haksiz
iyi veya kötu diye bir sey yok dye dusunuyorum
muhakkak her kadin her gebe kendisi arar verir
sorun olmazsa tutan tutabiliyorsa tutar tutanin Allah kabul etsin
tutamayanada dinim zorluk vermemis borcunu rabbimize tekrar öder bu kadar kolay.
sonucta herkezin kendi secimi.

Bende katılıyorum.
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

slm arkadaslar kizim 4,5 aylik yalnizca anne sutuyle besleniyor iki gundur orucum ama sutumde bi azalma olmadi hatta dahada artti diyebilirim masallah kizimin agzindan tasiyo  :nazar:  :nazar:  :nazar: cunku dualarimda hep yarabbim sutum azalmasin beni bu guzel aydan mahrum etme diye yalvariyorum insallah boyle giderse tutmaya devam  :amin: bence herkesin bunyesine gore degisir baskalarinki azalabilir bunu kendiniz karar verioceksiniz ben geceleri asiri sivi tuketiyorum  :icon_thumright: ama hamileyken tutmamistim hamilelere onermiyorum sonucta gelisimi onemli ve gelisip gelismedigini kararlastiramazsiniz ama emzikliyseniz sutunuzu olcebilirsiniz herkes kendisi karar verir  :icon_thumright:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Nevaa

Hamilelikde tutmamak en iyisi galiba. 2 gün tuttum ben ama bugün tutmuyorum. Dün karnımın sağ tarafında şişlik oluştu tepe gibi, kaenım yamuldu yani. Birazda ağrı tabi. çok korktum. Şimdi düzeldi. Nedenini bilmiyorum ama korkuyor insan.
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

selam kizlar, 2 gun tuttum oruç, bugun tutamiyorum kendimi cok halsiz ve kotu hissettim dun aksam,
ilk gunu iyidi dayandim her seneki gibi, oglusumda iyi oynuyordu , dun tuttugumda hiç oynamadi diyebilirim.. korktum biraz..
ama bozmadim orucumu, onuda tuttum cok sukur ama yemegi yeyince basima inanilamz bir agri kitlendi,
migren  :sad1: sabah 6 ya kadar sizladi basim az kalsin acil'e gidecektim,
sizede oluyormu bu bas agrilari oruçta? ben bekarkende cok cekerdim zaten migreni, oruçta daha cok,
bakalim bugunluk tutmadim iyi olursam ara ara tutucam orucu nasip olursa..

мiŁenα.

Arkadaşlar benim oğlum 4/24 günlük ve ben tutuyorum..

ne sütümde azalma oldu :nazar: :basardim: nede tutarken zorluk çektim  :basardim:

bu kişiden kişiye değişiyor demekki...herkezin bünyesi bir değildir... :icon_thumright:

RABBİM KOLAYINI VERDİ BANA.. :amin:

Şunu sölim hamile olanların tutmasına karşıyım... :icon_thumright:

emzirenlerinde dediğim gibi bünye meselesi.. :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9: