Acısız Normal Doğum Videosu

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 16:48:30

« önceki - sonraki »

cemre81

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 17 Mart , 2011, 10:42:50
hmm 5 gün içinde biraz daha almıştır ama doktorda tam hesaplayamamış demekki.

birde senin hamileliğinde krampların oldumu? kalça bacaklarda? şiddetli bir şekilde?

hayır olmadı ben çok fazla peynir yoğurt tükettim belki ondandır sadece 1 defa oldu o kadar

Aytii

bende çok tüketiyorum ama yetersiz geliyo sanırım  :dontknow: şimdi magnezyuma başladım o azalttı şükür  :amin: ama 2 hafta çektim yani sabahları uykusuz uykusuz işe gittim öyle  :sad1: bana rahmin doğuma hazırlandığını ve normal olduğunu söylediler. Cumarteside kontrolüm var detaylı ultrasyona giricem bakalım doktorum kilosu için ne diyecek  ::)

cemre81

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 17 Mart , 2011, 10:46:31
bende çok tüketiyorum ama yetersiz geliyo sanırım  :dontknow: şimdi magnezyuma başladım o azalttı şükür  :amin: ama 2 hafta çektim yani sabahları uykusuz uykusuz işe gittim öyle  :sad1: bana rahmin doğuma hazırlandığını ve normal olduğunu söylediler. Cumarteside kontrolüm var detaylı ultrasyona giricem bakalım doktorum kilosu için ne diyecek  ::)
hayırlısı canım valla kilo önemli değil sağlıklı olsunda

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Ayten'cim benimde dogumun cok uzun uzun sürdü, yani bebegin cikmasi cabuk oldu ama oncesi cok uzun sürdü
seni teselli etmek için soylemiyorum ama gercekten dogum cok guzel birsey, bende onceden yengemin ve ablamin dogumuna girmistim
nasil geçecegini tahmin edebiliyordum, açilmam uzun sürdü, onun disinda hersey güzeldi, epidural oldum rahatladim
bana sadece güzelce ikinmak kalmisti, esimde yanimdaydi, beni güldürüyordu, sohbet ediyorduk :)
Tabiki epiduralden once sancida cektim, sonuçta dogumun en onemli seylerinden biri,
Anne olmak kolay degil tabiki.. O aciyi hemencecik unutuyorsun, iyi dusunun iyi seyler olsun canim..

Aytii

evet ben öyle yapıyorum Gül :) ve normal olması gerekir aslında. çünkü annem 6 doğumunu normal yaptı ablamlarda doğumlarını hep normal yaptılar ve büyük bebeklerdi hepside. genetik olacağını düşünüyorum ki ben uzun boyluyum ve şuanda sadece 6 kilo almış oluyorum 22 haftanın içindeyim  :nazar: doktorumada söyledim ben normal istiyorum dedim. oda güzel bişey dedi insan kendini nasıl hazırlarsa öyle gelir doğuma dedi bende en başından beri hep normal doğum yapçam diye hazırlıyorum inşallah hayırlısı olur ve normal olur  :amin:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Ayten bu bebek kilosuda genetik  :icon_thumright: annemin tum bebekleri 4 kilo uzerinde olmus
ablamin iki oglu var biri 3.800 digeri 3.650 dogdu
ceyhunda 36 haftalik 3.160 dogdu , sadece 8 kilo almistim, boyum uzun oldugundan
karnim cok asagidaydi küçücük ve topacikti, karnimin içi genismis sanirim kucuk bi tosuncuktu yavrum :)
gununu bekleseydi daha tosun olurdu  ;D

Aytii

:k06: hayırlısı öyleymiş :)

bizdede bebekler hep kilolu. abim 5 kilo ben 4 kilo doğdum mesela  :basardim: oğlumda öyle bişey olur heralde  :dontknow: gerçi sağlıklı olsunda kilosu önemli değil ama genetikse büyük ihtimalle olur

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

evet kilosu yerinde olur herlade canim, benim esim 5 kilo dogmus ben 3920 gr  :k06: ustelik bende 37 haftaligim  :k06:

Aytii

maşallah  :nazar:  :k06:

bu arada sen Fransadasın değilmi :) bende orda doğup büyüdüm 4 sene önce evlendim Türkiyeye geldim

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

evt bende burda dogdum buyudum evlendim ve yasiyorum  ;D ;D

nasil kesin dônûs yaptin canim zor olmadimi biraz  :-\

Aytii

zor olmuştur tabikide benim yapım gereği biraz içime dönük bir insanım mesela annemide fazla aramam başka birşey sanmasın diye  :)

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 17 Mart , 2011, 11:35:11
zor olmuştur tabikide benim yapım gereği biraz içime dönük bir insanım mesela annemide fazla aramam başka birşey sanmasın diye  :)

benim gibisin  ;) bende burda bi ara annemlerden uzakta kaldim, esim deplasmandaydi bende gidiyordum yaninda
15-20 gund ebir evimize gidiyorduk, annemi her gun aramazdim, ilk zamanlar hep aglardim yanlizliktan, agladigim zaman arasa acmazdim
sesimin kotu duymasinlar diye, alistim sonra, 6 ay dayandim yine :)  allahtan sogu kanli ve gücLü biriyimdir, kolay kolay dert edip salmam kendimi

Aytii

aynen bende öyle :)

eşim de bilir bu huyumu sen inatçısın başarırsın normal doğumu diyo :D

*•.¸♥gonca♥¸.•*

kızlar normal dogumdan bende korkuyorum ama sezeryandan cokcokcok korkuyorum normal olur inşallahh bi aksilik olmazda :suclu:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....