2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

nesrin_beyza&berrin

Karnıyarığın yanınada pilav güzel gider. Menun süper :icon_thumright: Afiyet olsun.

Doktora sorduğumda bünyesi böyle dedi. Bazıları vardır yemek yerken tuvaletleri gelir dedi. Bakalım ilerisi nasıl olacak. Bu aralarda sık yapmasının nedeni dişinden. saat 4 te kalkıyor. pat yapıyor. 7-8 aylıkkende çok yapardı. 5-bazen 7 kez. :cildir: Bez yetiştiremiyoruz. Bir paket alıyoruz bakıyoruzki boşalmış :k06:

DER!N

evet canım ellerine sağlık enn sevdiğim menü  :hungry:

Ademle ben de dolma konusunda anlaşamayız o içini kuru sever dişe gelir halde, ben  tam pişmiş azcık sulu gibi o yüzden bir kısmının içine su kaçırıyorum su koyarken, onlar benim oluyor.  :k06:

Nesrincim eciş ishal olduğunda aptamilin ishal için olan bir maması var onu kullandım berriş ishal değil sanırım ama dene istersen daha az yapsın yarasın çocuğa parazit falan yok di mi

< ESLAL >

sağol canım  :opucuk:

sadık ben yapıyorum diye sevmiyor dolmayı ne zaman yapsam olmuyor diyordu en son annem geldiğinde anne dolma yap bana ezgide öğrensin dedi şaşırdı annem yemek konusunda iyi olduğumu biliyor neyse o gün dolmayı ben yaptım Sadık bey süper olmuş anne ellerine sağlık diye diye yedi  :ehi:
ben yaptım desem bin tane bahane bulurdu  :caca: bende yapmıyorum ona dolma annem gelsin diye bekliyor  :laughing7:

yaptığım tüm yemekleri severek yiyor ama dolmada neden öyle yapıyor anlamadım  :dontknow:

DER!N

Alem seninki  :laughing7:
ben varya burnundan getiririm öyle bir şey yapsa bana çerkezim  8)

Söylemedin mi yedikten sonra ben yaptım diye söyleseydin mahçup olsaydı  :k06:

Ademin annesi bir kaç yemek yapmış bunlara daha da bir şey yapmamış eşimin huyu da şu; tadını bilmediği bir yemeğe bile ben yemem sevmiyorum diyebiliyor.
Selen doğmadan anlaşmıştık kızım herşeyi yesin istiyorum ikimizde yemek seçiyoruz her şeyi pişiricem mecburen yiyeceksin ben de öyle dedim.
Şimdi ıspanak, pırasa, taze fasulye, kabak dolması, karnıbahar kızartması... daha bir sürü yemeği severek yiyor.

< ESLAL >

sağol nesrincim görmedim senin yazdığını ayyhh bu aralar neremle bakıyorsam görmüyorum güya sayfaya bakıyorum komple  :icon_scratch:

pilav güzel gider ama Nisa uyandı mutfaktan çıkıncada yeniden girip yapmak canım istemedi  :tongue3:

söyledim balım söylemem mi annem nasıl olmuş dolma oğlum dedi süper anne dedi ben yaptım o dolmayı dedim annem hazır etmiştir sen doldurmuşsundur diyor inanmadı böyle durumlarda hiççç altta kalmaz sadık beyler  :icon_scratch: :k06:

inkar etme kabiliyeti süperdir  :laughing7:

sadıkta bir kaç şey yemeye başladı Nisadan sonra ama severek yemiyor yinede önceden bir tabak yapardım onun yemediklerini şimdi 2 tabak yapıyorum liloşla ikimize

DER!N

nesrin_beyza&berrin

Yazın bir kez tahlil yapılmıştı birşey çıkmamıştı. Dr. bünyesi böyle dedi. Ne yazıyor üstünde markettemi eczanedenmi bulacam? Ben mama konusunda biraz cahalım. Birde onu deneyim bakalım. Hoş muz bile kabız yapmıyor ama denemekte yarar var.

tweety0555

MERHABALAR CANIM CIKTI BUGUN AMA KEYIFLE ILK KEZ GEZDIM COCUKSUZ ...sabah 10 da dıkıp aksam 5 te ve egeldık carsıda rahat 50 ye yakın abıye gıyıp cıkardım vallahı basım döndü.ama bır tane elbsıe aldım bıraz gogus kısmı acık oldu ama en cok o hosuma gıttı oarayada bır care bulacagız artık umarım nısan ayına kadar mert ı kesebılırım yoksa o elbıseyı gıyemem...zor olur bana ...
canım cıkmıs bıraz annemde durup eve geldım camasır attım yazılı hazırladım bu saat oldu makadddesı ızlıyorum..
sagolsun mert te guzel guzel uyudu yazılımı nasıl hazırlıcam dıye dusunuyordum ...
haaa bu arada gzolugumu degıstırdım 300 mılyon verdım gozluge esım duyuncakı tepkısını cok merak edıyorum umarım kalpten gıtmez... :ehi:

DER!N

Eczanede de var Realden almıştık biz, HN25 diye bir mama canım bağırsakları düzenliyor.

zelis

hayirli aksamlar kizlar ,
bu gun yemek muhabbeti var bizim burda , bari bende diyim ne yaptigimi  ;D
merve icin brokoli , havuc, patates ve bi avucta ev eristesi ile yemek yaptim ,
esime kuru fasulye +pilav. Furkana anncigimin yazin yapmis oldugu eristeden pisirdim , sarimsakli yogurtla onu yedi ....
hepimiz ayri telden caldik bu gun  :laughing7:
benim esimde malesef yemek secenlerden saha dogrusu sebze yemeyenlerden  :caca: oglumda ayni  :caca:
bakalim merveye her seyden yedirmeye calisiyorum , bakalim nasil olur...

zelis

kiz Ezgi patates gibi kantarda mi tarttin Lilosumu  :toothy10:
masallah kilosu oldukca iyi , bundan sonra zaten almazlar pek ,  :toothy10:ermesinlerde o bile yetiyor su diz cikarma zamanlarinda....

< ESLAL >

:k06: :k06:  evet Zelihacım market hemen yanımızda sürekli gidiyoruz çalışanlarda çok seviyor Liloşu o günde meraklı hanım herşeye uzandı manav amcada oyalamak için koydu onu tartıya  :k06:

Hilal sürekli katı şeyler yiyor canım o yüzden azda yese kilo yapıyor yada kilosunu koruyor  ;)

< ESLAL >

ohh Özlemcim ne güzel gezmişsin bütün gün arada böyle kaçamaklar çok iyi geliyor insana

bende annem gelince gezerim illa çarşı pazar  :occasion5: :occasion5:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: DER!N - 17 Mart , 2011, 22:28:20
Eczanede de var Realden almıştık biz, HN25 diye bir mama canım bağırsakları düzenliyor.

alman mali güzeldir tabiki   :ehi: :ehi: :k06: :k06: :k06: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

kizz niye cumartesine ertelendi yaa offffffffffffffffffff
bak hemen yaz bana faceden ok  :love9:

tweety0555

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 17 Mart , 2011, 22:44:51
ohh Özlemcim ne güzel gezmişsin bütün gün arada böyle kaçamaklar çok iyi geliyor insana

bende annem gelince gezerim illa çarşı pazar  :occasion5: :occasion5:

ezgı cım canım anacıgımada kıyamıyorum ama genede ılk kez bırakıp bu kadar gezdım cok ıyı geldı psıkolojıme.....

bu arada gunaydın kızlar sabah apartopar nasıl hazırlandıgımı bılemedım zılı ılk kez ertelemısım hatırlamıyorum neysekı yetıstım...