2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DER!N

Kaymak kız uyuyor dün akşam artık dayanamayınca 17:30 gibi yatırdım nasılsa babiş gelince uyanır dedim uyanmadı hanım gece 2de uyanır gibi oldum ayağa kalkmış camdan bakıyor gözgöze gelmedim sabaha kadar yatağında dolaştı durdu sabaha karşı iyice gelmiş bizim yatağın kenarına tak tak vuruyor  :k06:   :laughing7:

--elif--

Alıntı yapılan: DER!N - 03 Mart , 2011, 16:09:10
Kaymak kız uyuyor dün akşam artık dayanamayınca 17:30 gibi yatırdım nasılsa babiş gelince uyanır dedim uyanmadı hanım gece 2de uyanır gibi oldum ayağa kalkmış camdan bakıyor gözgöze gelmedim sabaha kadar yatağında dolaştı durdu sabaha karşı iyice gelmiş bizim yatağın kenarına tak tak vuruyor  :k06:   :laughing7:
kızın canına tak etmiş yani annee sabahladım yaa uyan artık bi zahmet demek istiyo bence  :ehi:  :ehi:
maşallah ecrine ağlamıyo uyanınca demek benimki gece bi kalksın iki mahalle öteden duyuluyo sesi  :ehi:   :ehi:

DER!N

Aç kalkınca ya da susayınca Selen de çırım çırım bağırıyor bir de gözgöze gelince hemen aşağı inmek istiyor sarılıp yatsa keşke ama yok

nesrin_beyza&berrin

Oy yerim ben kaymak kızı. Benimki kesin emmeye kalkar zaten.  Afferin ecişe.  :aferin:

Sahracım oganlarını biliyormu burnunu gözünü ağzını vs. 15. aya kadar bilmesi lazım. Renkler erken bence.

--elif--

ecrini sütten kesmiştin değilmi  :dontknow:
gece herhangi bişey veriyomusun mama,süt v.s

DER!N

Sağol Nesrincim  :opucuk:

Kendi bıraktı canım 8 aylıkken.

Gece kalkınca devam sütü içiyor.

--elif--

anladım cnm
benim kızım çok düşkün ama ben diyorum ramazandan önce keseyim
pekte içim el vermiyor açıkçası
oruçken çok yıpranırım diyorum ozamanda 1,5 yaşında olacak
ne yapacağıma karar veremedim  :dontknow:

--elif--

tanıdığım yaşlı bi teyze var geçen konuşuyoduk ben bu ayeti duydktan sonra 2 yaşını doldurmadan kesmedim dedi.bende biliyodum bu ayeti ama acaba demek istenen tam 2 yaşını doldurmuş olmasımı  :dontknow:
"Biz insana anne ve babasını (onlara iyilikle davranmayı) tavsiye ettik. Annesi onu, zorluk üstüne zorlukla (karnında) taşımıştır. Onun (sütten) ayrılması, iki yıl içindedir. "Hem bana, hem anne ve babana şükret, dönüş yalnız banadır."
(Lokman Suresi, 14)

gülay t.

Alıntı yapılan: ¤•€ß®å®•¤ - 03 Mart , 2011, 16:49:06
tanıdığım yaşlı bi teyze var geçen konuşuyoduk ben bu ayeti duydktan sonra 2 yaşını doldurmadan kesmedim dedi.bende biliyodum bu ayeti ama acaba demek istenen tam 2 yaşını doldurmuş olmasımı  :dontknow:
"Biz insana anne ve babasını (onlara iyilikle davranmayı) tavsiye ettik. Annesi onu, zorluk üstüne zorlukla (karnında) taşımıştır. Onun (sütten) ayrılması, iki yıl içindedir. "Hem bana, hem anne ve babana şükret, dönüş yalnız banadır."
(Lokman Suresi, 14)

Online olan herkeslere selam olsun.

Canım  2 yaşına kadar emzirebilmek en doğrusu . Ama tabi bu annenin süt durumuna ve bebeğin  emmesine bağlı. Süt yoksa ya da bebek emmiyorsa illa da 2 yaşına kadar emzirilecek diye bir hüküm yok. Sütün şu an için yeterliyse Ramazanı düşünme Allah verir kolaylığını emdiği kadar emzir.

) SaMiRa (

ve aleykümselam gülay haşgeldin

nesrin bilmiyor organlarını göz ağı burun öğretyorum ama yüzüme bkıyor
bu ara bol bol öpücük atıyor alkış yapıyor el sallıyor başbaş yapıyor vs...vee numaradan ağlıyor eşşek

bu arada sende hoşgeldin ebrar nasılsın
bencede emdiği kadar emzir benim oğlumda emseydi keşke 7 ya kadar zor emdi :(

kızlar fudaylın uykusuna çözüm bulmam lazım yaa 2 saatir kucağımda uyumuyor uykusuda var
bazen sinirlenip kızıyorum bi sıkıntısıda YOK bayadır kendi kendine nasıl uyumasını sağlıcam

< ESLAL >

A.S Gülay  :flowers:

NEsrincim Liloş uyudu uyandı komşu vardı çay içtik gitti şimdi önümde bir tepsi içinde  sebze püresi-makarna-yoğurt var ama liloşş hiç birinden yemiyorr  :cildir: :cildir:

evin içinde koşturuyor ha bire arada dönüp bana söyleniyor öyle yani  :opucuk:

Saahracım organlarını kendinde gösterip ismini söyleme ben şöyle yapardım ; aaa Hilalin kulağında ne var diyip onun kulağını tutardım oda tutardı hemen bu gibi onun ilgisini çekecek şekilde gösterip söylerdim erken öğrendi organlarını  ;)

uyku konusunda sana bilgi verebilecek en son kişiyim canım bu konuda susuyorum  :laughing7:  :k06:

nesrin_beyza&berrin

A.S. Gülaycım   :love9:

Ezgicim Liloş anne sütü alıyor mu? Yaaaa ben berrini hiç anlamıyorum. Bir yiyor bir yemiyor. Kafayı yedirtecek. :cildir: Elimden yemek istemiyor. Kendisi yemek istiyor. Şimdide tam beceremiyor. Ay Beyzamın hiç böyle problemi yoktu. Ne versen yerdi. Tontondu.Hala da güzel yer. Pofuduğum diye seviyorum.  :cildir: :k06:

Ebrarcım ben büyük kızımı 1.5 yaşına kadar emzirdim. Bunuda Allah kısmet ederse 2 yaşına kadar düşünüyorum. Olduğunuz yer serinse Ramazanda çok problem olmaz. Geçen sene çok sıcaktı zorlanıyordum. Bu sene nasıl olacak bakalım burası.

Sahracım ben büyük kızda kendi kendine uyumasını öğretmiştim ama buna öğretemiyorum.

< ESLAL >

03 Mart , 2011, 19:05:21 #10362 Son düzenlenme: 03 Mart , 2011, 19:12:29 < ESLAL >
hayır Nesrincim Nisa 1 ay önce bıraktı emmeyi inek sütüde almıyor,devam sütüde  :caca: :caca:

yani süt olarak içmiyor inek sütünden çorba,muhallebi filan yapıyorum öyle almış oluyor onada süt içiyor denmez anlıyacağın  süt içmediği için hergün mutlaka bir kase yoğurt yediriyorum içine muz yada reçel koyarak  :icon_scratch:

için rahat olsun tatlım beslenme konusunda ben yemediysem kafayı kimse yemez doğduğundan beri sıkıntı yaşıyoruz bu konuda maalesef  :'(

DER!N

Hayırlı akşamlar  :opucuk: :love9: :love9:

Nabersiniz hanımlar ve bebişler  :director:

< ESLAL >

sanada canımm  :love9: :love9: :opucuk: :opucuk:

ben yine sırt ağrısından ölüyorum  :sad1:

Nisacık ayağımda uyudu dalması bekleniyor  ::)

siz nasılsınız  ???