2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 25 Şubat , 2011, 00:20:11
Alıntı yapılan: zelis - 24 Şubat , 2011, 23:50:12
Ezgicim sanada kolay gelsin canim ....

Allah tan bizim uyku sorunumuz yok , bi kere falan anca uyaniyor gece, bazende uynamiyor...
ben kendim yatmadan once Merve uyurken mamasini uykusunda icirirsem gece uyanmiyor,,,
ay bie uykusuzluk delirtir insani..
ebizim kizin aksam saat 10 da yatiriyorum 12 ye kadar bi iki defa uyanir ,ama ben asla kaldrimam yatagindan ,
emzigini ve eline oyuncagini veririm geri uyur......eger esim kalkarsa kesin alir kucagina ben de deli olurum  :cildir: :cildir:
yatagindan kaldirdiktan sonra geri uyumuyor cunku .....

bende bu gun kolumdan film cektirdim canim , bakalim 3 gun sonra sonuc aile doktoruna gelecek...

Aminnn canım  :amin: :amin:

bizim en büyük sorunumuz gece süt içmemesi yani biberon almaması belli saatten sonra acıkıyor biberon almafığı içinde huzursuz oluyor açlıktan bu konuya bir çare bulamadım  :sad1:
gerçi gündüzde çıta pıta kalkar oldum olası uykusuz bir çocuk Nisa  :dontknow:
ve ben yanlızım eşimde hiç yardımcı olmaz sağolsn  :caca: çok yoruldum,yıprandım  :'(
inş. önemli birşey yoktur canım çok geçmiş olsun sanada  :amin:  :flowers:

esleriniz yardimci olmuyorsa 2 cocuk yok diyin....ben öyle diyorum esime sen yardim etmiyorsun ki diyorum ben bidaha tek basima ugrasmam diyomm

< ESLAL >

oda bende 2. çocuğu düşünemiyoruz zaten canım eşime güvenip yapmam zaten  :laughing7:

sadece oynar kızıyla yorulunca seni istiyor der veeeeeee kayar  :caca: :caca:

hem Nisam büyüsün daha çokk küçük   :love9: :binkybaby:

< ESLAL >

iyi geceler Sahracım  :sleepy1: :sleepy1:

aynı moddayım kaçtım ben kızlar uyku bastırdı  :sleepy1:

Allah rahatlık versin hepinize huzurlu uykular  :amin:  :wave:

DİLVİN

günaydınlar

zelişciğim mrb canım

sayfada bırazz tatsızlıklar olduğu için kımsenın canı buraya gelıpte bişeyler yazmak istemıyor

aynı keza benımde  :'(

sanırım herkesın biraz zamana ihtiyacı var

burdakı sayfadakı arkadaşlıklar sanaldan öteydi

ister istemez kafaya takılıyor

umarım en kısa zamanda kırgınlar düzelir

Küs ve dargın durmak

Sual: Küs durmanın dindeki yeri nedir?
CEVAP
Erkek olsun, kadın olsun, dünya işleri için, müminin mümine darılması, onu terk edip uzaklaşması, aradaki bağlılığı, ilgiyi kesmesi caiz değildir.

Müslüman olan ve dine uygun yaşayan akrabayı ise, hiç olmazsa haftada veya ayda bir ziyaret etmeli, kırk günü geçirmemelidir.

Uzak memlekette ise, mektupla, telefonla veya haber göndererek gönlünü almalıdır. Dargın olsa da ziyareti ve gönlünü almayı ihmal etmemelidir.

Akrabası gelmezse, cevap vermezse de, giderek veya hediye, selam göndererek, yahut mektup ile, telefon ile yoklamaktan vazgeçmemelidir. Allahü teâlâ, müslüman olan ve salih olan akrabayı ziyareti emrediyor. Bunun tersi olanları ziyaret etmeyi emretmiyor. Hele kendilerinden zarar gelecek günahkâr akrabadan uzak durmak gerekir.

Dargın olana, üç günden önce gidip barışmak, daha iyidir. Güçlük olmaması için, üç gün izin verilmiştir. Daha sonra günah başlar ve gün geçtikçe artar. Günahın artması, barışıncaya kadar devam eder. Hadis-i şerifte, (Sana darılana git, barış! Zulüm yapanı affet. Kötülük yapana iyilik et!) buyuruldu. (İbni Ebiddünya)

Üç günden fazla dargın duran kimse, şefaat olunmazsa, affolunmazsa, Cehennemde azap görecektir. Günah işleyene, ona nasihat olmak niyeti ile ondan uzak durmak iyidir. Allahü teâlâ için darılmak olur.

Birbirine dargın olanları barıştırmak gerekir. Hadis-i şerifte, (Hastanın halini sormak için 2 km git, küs olan kimseleri barıştırmak için 4 km, bir din kardeşini ziyaret etmek ve ilim adamından bir mesele öğrenmek için de 6 km git!) buyuruldu.

Hazret-i Musa, (Ya Rabbi, dargın olanları barıştırana ne ecir verirsin? diye sordu. Hak teâlâ, (Kıyamet gününde selamet verir, korktuğu şeylerden emin eder, umduğu şeylerle şereflendiririm) buyurdu.

Dargın olanların, bayramı veya başka bir günü beklemeyip, hemen barışması gerekir.

Hoşgörülü olmalı
Allahü teâlâyı ve Peygamber efendimizi seven kimse, insanların kusurlarına bakmaz, hoşgörülü olur. İyi insan, yani mümin herkesle iyi geçinir. Başkalarına sıkıntı vermediği gibi, onlardan gelecek eziyetlere de katlanır.

Bir kusurundan dolayı iyi bir kimseye darılmamak gerekir. Dargınlık olsa bile 3 günden fazla sürmemelidir. Bayrama kadar süren bir dargınlık olduysa, daha fazla gecikmeden barışmalıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Bir müminin din kardeşiyle üç günden çok dargın durması caiz değildir. Üç gün geçtikten sonra, onunla karşılaşırsa, ona selam verip hatırını sormalıdır. O kimse selamını alırsa, birlikte, sevaba ortak olurlar. Selamını almazsa günaha girer. Selam veren de küs durma mesuliyetinden kurtulmuş olur.) [Ebu Davud]

(İki kişi, birbirine dargın olarak ölürse, Cehennemi görmeden Cennete giremez. Cennete girseler de birbiriyle karşılaşamazlar.) [İbni Hibban]

(Din kardeşiyle bir yıl dargın duran, onu öldürmüş gibi günaha girer.) [Beyheki]

(İnsanların amelleri, pazartesi ve perşembe günleri Hak teâlâya arz olunur. Hak teâlâ da, kendisine şirk koşmayan herkesi affeder. Ancak bu mağfiretten birbirine kin tutan iki kişi istifade edemez. Cenab-ı Hak, "O iki kişi barışıncaya kadar amellerini getirmeyin" buyurur.) [İ.Malik]

(Birbirinizle münasebeti kesmeyin! Birbirinize arka çevirmeyin! Birbirinize kin ve düşmanlık beslemeyin! Birbirinizi kıskanmayın! Ey Allah'ın kulları kardeş olun! Bir müslümanın diğer kardeşine darılarak 3 günden çok uzaklaşması helal değildir.) [Buhari]

(Birbirine dargın iki kimseden, hangisi önce selam verirse, günahları affolur. Verilen selamı öteki almazsa, bu selamı melekler alır. Selam almayan kimseye de şeytan, sevinerek iltifatta bulunur.) [İbni Ebi Şeybe]

(Müslüman kardeşine, üç günden fazla dargın duran kimse, ölünce Cehenneme gider.) [Nesai]
[Cehennemde günahı kadar ceza çektikten sonra çıkar.Yahut şefaate veya affa uğrarsa hiç Cehenneme girmez.]
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

GÜNAYDINN  :opucuk: :love9:

Dışarısı korku filmi gibi ya hem kapalı hem yağmurlu sinirlerim geriliyor böyle havalarda ve fena soğuk kombi full + elekrikliyi yaktım totişimiz ancak ısınıyor.  :BangHead:

DİLVİN

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

NIYEE O KADAR SOĞUK KIIIIIII  :icon_scratch:

YATAĞIN İÇİNDEN ÇIKMAYIN O ZAMAN

BEN EVDE OLSAYDIM ŞİMDİ YATARDIMMM OHHHHHHH  :k06:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

nesrin_beyza&berrin

Günaydın kızlarrr :love9:

Selmacım nasılsın? Dilvin ne demek merak ettim.

Ayyy bugünlerde benim bir uykummm var ki gözümü açamıyorummm. Bugün kan tahlili sonuçlarımı alacam.

Yaa bırakın şu üç günlük dünyada küs durmayı.  :caca:  Sayfa yine eskisi gibi olsunnnnn....

nesrin_beyza&berrin

Gülfercim tickerların güzel olmuş kırmızı kırmızı. :icon_thumright:

DİLVİN

Güzel konuşan,tatlı dilli - (Cennet kapısında bekleyen meleklerin adı)

Dilvinin anlamı  :-*

nesrin_beyza&berrin

DİLVİN

< ESLAL >

25 Şubat , 2011, 09:38:44 #10046 Son düzenlenme: 25 Şubat , 2011, 09:46:12 < ESLAL >
GÜNAYDINNN  :love9: :love9:

GÜLOMM GERÇEKTEN KABUS GİBİ DIŞARISI SOBA YANMAKTAN KIPKIRMIZI OLDU KAPIYORUM İÇERİSİ BUZ OLUYOR ODADAN ÇIKASIM YOK AMA İŞLER VAR  :sad1:

DER!N

Alıntı yapılan: ((dïlvïn)) - 25 Şubat , 2011, 08:57:19
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

NIYEE O KADAR SOĞUK KIIIIIII  :icon_scratch:

YATAĞIN İÇİNDEN ÇIKMAYIN O ZAMAN

BEN EVDE OLSAYDIM ŞİMDİ YATARDIMMM OHHHHHHH  :k06:

Ben nerden bileyim yafs kış işte  :k06:
Heee eminim yatardın Çağlar tepende döner dururdu.  :laughing7:

DER!N

Alıntı yapılan: nesrin_beyza&berrin - 25 Şubat , 2011, 09:16:22
Gülfercim tickerların güzel olmuş kırmızı kırmızı. :icon_thumright:

Günaydın canım, teşekkür ederim. Beğendiyseniz ne mutlu  :opucuk:

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 25 Şubat , 2011, 09:38:44
GÜNAYDINNN  :love9: :love9:

GÜLOMM GERÇEKTEN KABUS GİBİ DIŞARISI SOBA YANMAKTAN KIPKIRMIZI OLDU KAPIYORUM İÇERİSİ BUZ OLUYOR ODADAN ÇIKASIM YOK AMA İŞLER VAR  :sad1:

iş mi  o ne ki  :toothy10: ev hala dandini ve hala toplanacak eşyalar var iyi ki hamileyim  8) :k06: