2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

zelis

Alıntı yapılan: AککORTįє - 13 Şubat , 2011, 14:15:24
kızlar oğlumun ateşi var sabahtan beri öd dişleri geliyor

37 37/5 38.1 oldu en son az önce yine ölçtüm 37.8 olmuş yükselirse yine duş yaptırıcam

ve sirkeli su 38/5 dan yukarı çıkarsa doğru doktora

calpol versemmi diyorum yoksa vermesemmi kararsız kaldım

yavrum mızır mızır hiç keyfi yok  :y25:

COK GECMIS OLSUN CANIM , KIYAMAM ISOMA...
AMA PANIK YOK ILKNURCUGUM ..... COOCUKLAR YUKSEK ATESI KALDIRABILIYORLAR....
MERVENIN ATESI 40.01 DI , 38.5 TEN ASAGIYADA DUSMEDI 3 GUN BAYUNCA ...
SABAH OLCTUM 37.5 E DUSMUS.... DOKTORLARIN DEDIGI GIBI 4. GUN KENDISI DUSTU ATESIN...
BENCE COK YUKSELMEDIKCE ILAC VERME , BAKTIN 38.5 I GECTI  FITIL KOY DAHA CABUK ETKI EDER....

zelis

Henuz ismomun atesi cok yuksek degil canim , ustunu ince giydir , evin isisini da biraz dusur ..
belki kendisi duser , ama halsizligi icinde yinede fitil yada surup verebbilirsin , en azindan rahatlar biraz...
biz bile biraz kirginlikta hemen agri kesici alip rahatlamak isteriz.... yavrum konusabilsede anlatsa derdini ....

bizim ayni zamanda ishal vede kusma da vardi ...... 4. hastalik mi ne oyle bi sey dediler...
normalde ictiginin yarsindan daha az icerse ve ishal -kusma devam ederse o zaman vucudunun susuz kalmamasi icin
mudahele edebilirlermis.... aklinizda bulunsun......

< ESLAL >

Alıntı yapılan: zelis - 13 Şubat , 2011, 16:10:00
Alıntı yapılan: AککORTįє - 13 Şubat , 2011, 14:15:24
kızlar oğlumun ateşi var sabahtan beri öd dişleri geliyor

37 37/5 38.1 oldu en son az önce yine ölçtüm 37.8 olmuş yükselirse yine duş yaptırıcam

ve sirkeli su 38/5 dan yukarı çıkarsa doğru doktora

calpol versemmi diyorum yoksa vermesemmi kararsız kaldım

yavrum mızır mızır hiç keyfi yok  :y25:

COK GECMIS OLSUN CANIM , KIYAMAM ISOMA...
AMA PANIK YOK ILKNURCUGUM ..... COOCUKLAR YUKSEK ATESI KALDIRABILIYORLAR....
MERVENIN ATESI 40.01 DI , 38.5 TEN ASAGIYADA DUSMEDI 3 GUN BAYUNCA ...
SABAH OLCTUM 37.5 E DUSMUS.... DOKTORLARIN DEDIGI GIBI 4. GUN KENDISI DUSTU ATESIN...
BENCE COK YUKSELMEDIKCE ILAC VERME , BAKTIN 38.5 I GECTI  FITIL KOY DAHA CABUK ETKI EDER....

haklısın zelihacım ama ben ilaç verme son çare ilaç olsun durumuna katılmıyorum tamam ilaçların yan etkisi var vs. ama ona iyi geleceğini bile bile acı çekmesine benim içim el vermiyor biz nasıl başımız ağrısa bir ağrı kesici alıyoruz onlar ne yapsın el yok dili yok  :sad1: bende ilerlemeden mudahale edilmesi taraftarıyım

en son 1 ay önce Nisa grip olduğunda antibiotik kullanmamak için direndik ama yavrum 5 gün gözünü açmadı Antibiotik başladık 2. gün kendine geldi  :'( keşke hemen verseydim dedim 5 gün acı çekti ateş içinde yandı yavrum  :crybaby2:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: zelis - 13 Şubat , 2011, 16:20:13
Henuz ismomun atesi cok yuksek degil canim , ustunu ince giydir , evin isisini da biraz dusur ..
belki kendisi duser , ama halsizligi icinde yinede fitil yada surup verebbilirsin , en azindan rahatlar biraz...
biz bile biraz kirginlikta hemen agri kesici alip rahatlamak isteriz.... yavrum konusabilsede anlatsa derdini ....

bizim ayni zamanda ishal vede kusma da vardi ...... 4. hastalik mi ne oyle bi sey dediler...
normalde ictiginin yarsindan daha az icerse ve ishal -kusma devam ederse o zaman vucudunun susuz kalmamasi icin

pardon bunu şimdi gördüm hem fikirmişiz  :D  :opucuk:

zelis

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 13 Şubat , 2011, 16:23:47
Alıntı yapılan: zelis - 13 Şubat , 2011, 16:20:13

evet canim ,  :icon_thumright: :icon_thumright: ben ilac verme derken , eger aci falan cekmiyorsa , sadece atesi varsa diye dedim ,
ama sonra kizimin halleri aklima geldi , ates illaki cocuklarda bi halsizlik ve aci veriyor  sonrada oyle yazdim ...
:opucuk:
Tum hasat bebislerimize Rabbim acil sifalar versin....
pardon bunu şimdi gördüm hem fikirmişiz  :D  :opucuk:

AککORTįє

sağolun kızlar fitilden sonra rahatladı biraz oğlum şükür  :amin:

bide yatarken veririm rahat rahat yatar 

DER!N

Geçmiş olsun İlknur, inş. artmaz ama inip çıktığına göre tetikte olursun.

Ve aleykum selam Zelihacım size de çok geçmiş olsun Rabbim beterinden korusun.  :amin:

Ezom çok sağol bugün keyifli keyifli gezindi koltusuyla :) Nisa nasıl? Uçmayı öğrenmiş geçmiş olsun konmayı da öğrendimi tamamdır. :))

Hemşom bakalım soracağım inş. kusuruma bakma lütfen akşam ecişi sorduktan sonra lavaboya diye kalktım eşim laptopu ele geçirdi
eciş aynı eciş iştahı da aynı böyle geldi böyle gidecek sanırım. 

Outlet diye gittiğim mağazada epeyce zarara uğradım bugün içime oturdu ya kimse sormasın  :k06: :laughing7:
Ordan önce de yeni bir yer açıldı burda kahvaltı yapalım demiştim bir kaç kez eşim de hadi yapalım dedi daha da gitmem o kadar para verdik 15 kişi kahvaltı ederdi herhal :)))
Neysem bitmedi sonra b.çekmeceye gittik gezdik işte güya totişim ağrıyor fena halde

ilkcemre

merveye ve isoya çok geçmiş olsunn...

ilknur kulaktan mı ölçüyosun ateşi koltuk altından mı. dr kulaktan 37.5 i normal sayıyo.cemrenin de geçen haftalarda çok ateşi olmuştu bende diş çıkarııyo sanmıştım arkasından hastalandı. inşallah iso hastalanmaz... bizde azıları çıkarıyoruz... bende geçen gün onu araştırıyodum ama cemre rahat vermediği için öylece kaldı... kaç tane diş çıkacak bizim şuan 13 tane var. daha kaç tane çıkar acaba biln var mı...

zelis

biz atesimizi  totodan olcuyoruz.... kulaktan olcenlerin cokda guvenli olmadigini duymustum ( yanlis duyumda olabilir :dontknow:)

zelis

Gulfercigim ve Gul cugum ,  Allah razi olsun kizlar....
Rabbim beterinden korusun....

Gulfercigim sizin oto koltugu nasil canim , arbanin arka tampona bakandanmi , yoksa daha buyukler icin olan on tarafa bakandanmi ..
biz hala arkaya bakani kullaniyoruz, buyuk olanida var ama ben totoyu kalditipta degistirecem insallah;;;
nette okumustum , 10 kilodan sonra buyuk olana gecebilrmisiz, aslinda bizde gecsek iyi olur cunku Merve hic sevmiyor arkaya bakani
hep miz miz arabada......anca on oltuga yanima koyarsam biraz daha iyi  :k06:

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Amin ecmain inş. Zelihacım.
koala innova energy 9-36 montajı öncekinden çok daha kolay, diğeri de bu da öne bakandan tatlım pusetten sonra hiç arkaya bakanı kullanmadık.

Selen doğdu doğalı hep arkada seyahat ediyor öne geçmek yasak  :k06:

Digıtal kulak ölçer kullanıyorum ben, piyasadakinin en iyisi diye aldık doktor tavsiyesiyle, doktor kulaktan kulağa bile farkeder dedi aynı kulaktan ölçmek lazımmış denedim hakikaten farkediyor.  :dontknow:

zelis

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 13 Şubat , 2011, 19:42:45

Amin ecmain inş. Zelihacım.
koala innova energy 9-36 montajı öncekinden çok daha kolay, diğeri de bu da öne bakandan tatlım pusetten sonra hiç arkaya bakanı kullanmadık.

Selen doğdu doğalı hep arkada seyahat ediyor öne geçmek yasak  :k06:

Digıtal kulak ölçer kullanıyorum ben, piyasadakinin en iyisi diye aldık doktor tavsiyesiyle, doktor kulaktan kulağa bile farkeder dedi aynı kulaktan ölçmek lazımmış denedim hakikaten farkediyor.  :dontknow:

evet benim evdekide bundan , yada boyle bi sey , yani rengi modeli ayni ....
bizim kiz hala pusette oturuyor  ;D o yuzden sevmiyor sanirim arabayi  :k06:
neyse ilk isim onu arabaya monte etmek , bakalim becebilecemmi, ben beceremessem esim hic beceremezde :ehi:

TEsekkur edeiz Aysecigim  :opucuk: :opucuk:

< ESLAL >

biz kol altından ölçüyoruz dijital ölçerle 6. hastalık geçirdiğinde bende totodan ölçmüştüm doktor söylemişti iç ateşinide kontrol et diye ama şimdi Nisacık asla totosuna dokundurtmaz  :laughing7:

Gülom çok güzelmiş kaymamın koltusu  :) fiyatı ne canım bizde alacaz geçen gördüm kanz da indirimdeydi 199 liraydı gerçi daha uygunlarıda var biz çok babişimizin arabasını kullanamıyoruz gerektiği zamanlarda ya çalışıyor oluyor babiş yada araba bozuk oluyor  :tongue3:
çok iyi bişey almasamda olur diye düşünüyorum yada taksicinin arabaya alayım bare  :k06: :k06:

zelis

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 13 Şubat , 2011, 20:06:19
biz kol altından ölçüyoruz dijital ölçerle 6. hastalık geçirdiğinde bende totodan ölçmüştüm doktor söylemişti iç ateşinide kontrol et diye ama şimdi Nisacık asla totosuna dokundurtmaz  :laughing7:

Gülom çok güzelmiş kaymamın koltusu  :) fiyatı ne canım bizde alacaz geçen gördüm kanz da indirimdeydi 199 liraydı gerçi daha uygunlarıda var biz çok babişimizin arabasını kullanamıyoruz gerektiği zamanlarda ya çalışıyor oluyor babiş yada araba bozuk oluyor  :tongue3:
çok iyi bişey almasamda olur diye düşünüyorum yada taksicinin arabaya alayım bare  :k06: :k06:

Kol altindan olcmek iyi guzel amma ic atesi net vermiyor canim ,
Merveye doknunuyorum sicak bile degildi , totdan bakim bide dedim , meger kizimin ic atesi 40.01 e cikmis , hemen fitil koydum...
totodan , yada digital ile kulaktan olcmek daha iyi....bazen ates olsada bunu disa vermiyor vucut , son deneyimimde bunu gordum..