2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

ilkcemre

yani işte bende hemen hemen öyle oluyo mesela bugün yıkandı bugün cuma ya önümüzdeki perşembe falan yıkarım 6 gnde 1 falan oluyo banyo yapınca rahatladığını hissediyorum hep yıkamak istiyorum ama üşür kış kış diye tereddüt ediyorum...

мiŁenα.

mantıklı benim oğlanda çok seviyor yıkanmayı,tam bir su kuşu,

Ama ben korkuyorum kış vakti hasta olur neme lazım :icon_pale:

Yaz olsa gün aşırı yada hergün hatta 1 günde 2 kez yıkandığını biliyorum :k06:

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

sağolunn teseleriii  :flowers:

yawlularımız hep akıllı olsun

anneyi babası üsmesınnn  :amin: :amin:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

Alıntı yapılan: ((selma)) - 14 Ocak , 2011, 13:53:47
sağolunn teseleriii  :flowers:

yawlularımız hep akıllı olsun

anneyi babası üsmesınnn  :amin: :amin:
:amin: :amin: :amin: :amin:

zelis

Selam kizlar ...

bende Merveyi haftada 2 kez yikiyorum ......hava iyi olsa gun asiri ama hasta olmasin simdi ,
zaten grip olacak gibi sanki , biraz bende de var kirginlik , sanirim ailecek grip olacaz......

benim kiz yeni yeni surunmeye basladi  :toothy10: 2 yasinda da yurur artik...
saka bi yana hep ayakta durmak istiyor , masanin etrafinda  falan , 5-6 saniyede ayakta desteksiz durabiliyor ama korkuyor  ;D

yatagindan  tutup kalkmaya baslamisti , asagiya sarkmaya calisiyordu . yataginin seviyesini indirdim simdi yetisemiyor  ;D

мiŁenα.

Maşallah MERVİŞ'E :nazar:

Belkide emeklemeden yürür :k06:

zelis

sanirim oyle olacak Aysecigim , yada yurudukten sonra emekleyecek... :toothy10:

мiŁenα.

ilkcemre

hehehe yürüdükten sonra emeklicek mervecik ... cemrede ilk yürüme olayına myle ayakta dikilerek başlamıştı... yakındır yürümesi mervenin o zaman ... biz artık dört başı mamur dolaşıyoruz evde istediği her yere gidiyo yürüyerek ve çok hoşlanıyo bundan değişiklik ii oldu onun içinde... dün ilk kez babasını yürüyerek karşıladı babasının çoook hoşuna gitti nasıl mutlu oldu ... o kapıyı çalınca koridorun yarısından itibaren bıraktım kapıyı açana kadar gelmiş oldu ... güzel görünüyolar yaaa oyyyyy yerim ben fıstığımı yaaa  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

zelis

bizim kiz da baba asigi ...esimi gordugu an gozu baska bisi gormuyor , asla bana gelmiyor .... :tongue3:
ve cok guze baba diyor....anne dedirtmeye callisiyorum aksama kadar ama o inatla baba diyor... :cildir:
hemde tesadufen falna degi , babasini gordugu zaman diyor , hani baba diyorum eliylen gosteriyor....

мiŁenα.

Babacı demek..

Bizimki babayıda görünce kuduruyor benide..
Ama tabiki Ben daha baskınım..

Yavrum beni görünce ANNE diyor.

Mesela sabahları babannesi alıyor ben yatıyorum.
Eymen 1 saat oynuyor sonra ben yataktan kafamı çıkarınca beni görünce anne diyor sonrada meme diyor. :ehi:

Çok net bilinçli bazı şeyleri diyor.

Mesela 1haftadır horoztakliti yapıyoruz.

Her sabah kayınvalidem horozu gösterip üü üüüü  yapıyor.

Eymende öğredi horoz diyince üüüüü diyor :k06:

) SaMiRa (

maşallah merveye hadi bakalım hayırlı olsun
bizde çok babacıyız deli oluyo babaya..babam diyo fudayl sorncada gösteriyor...
ve bu aralar kendi kendine şarkı söylüyor dalıp dalıp

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 12 Ocak , 2011, 12:21:05
sağolun canlarım niş. biran önce atlarız ve birdahada hasta olmayız Rabbim kimseye yaşatmasın çok kötü  :amin: :amin:

benim minnoşumda yürüyor artık çok mutlu oda da ordan oaraya koşuyor sonrada çok mutlu oluyor bugün hava süper uyansın kızım bizde bahçe turu yapıcaz  :occasion14: hem biraz hava alalım mikroplar gitsin üstümüzden  :tongue3: Nisa o altı deri çorapları tutmuyor ayağında ayakkabılarınıda giymeye meraklı 10 sn sonra çıkarıp atıyor bir dünya ayakkabı aldık giyemeden küçük kalacak hepsi  :-\ evde 2 hatta kilotluyla 3 kat çorap giydiriyorum çekmesin soğuğu diye  :dontknow:

Ezom, Nisaya Nikeın spor ayakkabılarından bak, ben çok rahat ettim. Bağcık kısmı var ama uçları yok lastik gibi bir şey bağcık gibi duruyor bir tane de cırt cırtı var Selen ki çıkartamıyor diğer çocuklar hiç çıkartamaz.

DER!N

Kızlar günaydın  :love9: :opucuk:

Hakkınızı helal edin, okurum diye başladım ama 17 sayfa birikmiş bitiremedim.
Gözüme ilişenler oldu Eymeni babannesi attlara götürmüş  :)
Ayşenin saçları balköpüğü olcakmış,
Hemşom ecişimi paketleyerek çıkartıyormuş dışarı,
Zeliş o kadar çok giydirilmesine karşı,
Gözdeler tshırtle geziniyorlarmış evde,
Fudayl'ımın dişleri çıkıyormuş  :nazar: :muzz:
Nisam artık daha güzel yürüyormuş  :nazar: :muzz:
Cemre  ev turlarına çıkıyormuş  :nazar:
Oyy benim meleğimin son halleri de çok tatlı Irmakcım  :nazar:
Hee Çağlar'ımızı anası olacak üşengeç kadın dışarı çıkartmıyormıyormuş  :caca: :k06: :k06: tabii giymez çocuk ayakkabı  :laughing7: ne zaman giyileceğini bilmiyorki.  :k06:

Epey bir okumuşum herhal.

Benim vınn'da sorun var arkadaşlar telefonu modem yapıp ancak giriyorum net'e o da uzun süreli olmuyor ondan sebep bir süre uzağız sizlerden. İyiyiz hamd olsun. Su çiçeği aşısı için götürdüm Selen'i çarşamba günü, doktor aşı kartına baktı 1 yaş aşısıyla arası tam 1 ay olmalıymş yaptıramadık geldik. Aklnızda olsun yaptıracaksanız.
Su çiçeği aşısından önce mutlaka kan sayımı ve idrar tahlili yapılıyormuş bu da kalsın kıyıda köşede.
Haricinde evdeyiz, güneş varsa sokaktayız, o 4 diş hala çıkmadı  :dontknow: Selen yürüme stilleri geliştiriyor ördek gibi gidiyor bu ara dizlerini öne doğru kıra kıra sağa sola sallana sallana geri geri hızlı gitmeyi öğrendi geri giderken kanepeye falan çarpmayı çok seviyor.
Koltuktan yemek masasına tırmanabiliyor artık.
Çekmece yerleştirebiliyor.  :nazar:
O minicik burnu silebiliyor kendisi.  :nazar:
Ne bileyim aklıma gelmiyor daha.

Külotlu çorap giydiriyorum alışkanlık oldu kısa çorapları ayağında tutmadığı zamandan kalma ve bence iyi oluyor böyle bazılarını koltuk altına kadar çekiyorum.  :k06:
2 bady giydirirdim azıcık büyüdük biz atlet, ince bir tshırt ve bir badyle dolaşıyor evde zaten bunalıyor artık biraz fazla giyinsin kaşla göz arasında çıkartıyor üstündekileri. Mutlaka ayakkabı giyiliyor. Zaten ben giydirmezsem o giyiyor alıştı  :nazar:  :k06:
Belki bu akşam babannemize gideriz kısmet bakalım.

Herkesleri çoook öptüm atladığım olayları yazın lütfen.  :opucuk: :opucuk:

мiŁenα.

GÜNAYDIN :love9:

Canom ne güzel okumuşsun :ehi:

Maşallah pamuğuma herşşeyi yapabiliyor darısı başımıza :amin:

Büyüdük abla olduk

Sağol bilgiler için canım.Eşimin arkadaşının çocuğu su çiçeği olmuş,çok zor atlatmış,

eşim hemen sordu bana yaptırdıkmı diye.

Bunların hepsi aklımda olacak :icon_thumright:

Kendine ve fındığıma  iyi bak.Çok açma arayı..Hay o vınında :laughing7: