2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

ırmak184

sevilcim incileriniz hayırlı olsun sıkıntısı diştenmiş demekki..bir süre rahat edersin sonra yine baslar huysuzluklar  :D kızımın alerjisi gecti şükür önce yumurta verecegim bakalım yine olacak mı ::) bende cok severim muzu bayılırım :hungry:

biz yanımıza alamıyoruz melegimi cok dönüyor,rahat edemiyoruz..yatagımızda yüksek düşer diyede korkuyorum..
aysecim anne sütü gibisi yok ne kadar verebiliyorsan ver bence...bizimki öglene kadar 2 kere emiyor,gündüz hiç almıyor itiyor resmen gögsümü,birde gece yatarken veriyorum okadar..
ezgicim sorunsuz cıkarsınız inşallah dişlerinizi..bende ekmegi çorbasına katarak veriyorum...

bugun yeni evlenen arkadasımıza gittik ev ziyaretine...5 kız gittik hepimizin cocugu vardı..biri aglıyor,biri düşüyor,biri kavga ediyor,ne sohbet edebildik ne oturabildik..birde buluşmadan önce kendi aramızda gün yapalım diye konusmustuk hem görüşmüş oluruz dedik ama bugün biraraya gelince vazgectik  :D cocuklu olmak ne zormuş hepsi bir araya gelince hiç çekilmiyor  :suclu:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

ilkcemre

günaydın herkese  :opucuk:

biz dün dr a gitik rutin kontrolümüzü gerçekleştirdik 2 ay olmuştu en son gittiğimizden beri. kilosu ve boyu iyi. drummuzun yönlendirmesiyle göz muayeneside olduk... şaşı değilmiş çok şükür burun kökü geniş olduğu için öyle görünüyomuş. bide göz durumuna baktılar. bozukluk varmı diye zor oldu baya çok ağladı. ondada bi sorun çıkmadı. tavsiye edilen 6 ayda bir kontrolmuş ama bi daha yaptırmayız heralde çok ağladı kıamam ben onaa...

ekmek olarak sorduğumda beyaz ekmek bebekler için daha sağlıklıymış. bizim içinde kepek ekmek önerdi  ::) ::)  bebkler her zaman aynı iştah durumunda olmaz dedi. hiç bişeyi yokken bile yemek yemek istemzlermiş... 2 3 gün severekyiyip 4 .gün istemeyebilirlermiş... telaş yapma dedi... ayyy dr umuz iyi sempatik. cemre pek ağlamıyo ona gidince. alıştı artık. tanıyo...

demir ve d vitaminini bırakmıştım ben kızdı neden bıraktın diye. yeniden başladık  :tongue3: :tongue3:

DİLVİN

bir pazar sabahından herkese merhabaa

bende tulum aldım oğluşuma

bı tulumda bana alsam hiççç fena olmazz diye düşünuyorum  :ehi: :ehi: :ehi:

ortamıza alıyoruz uyandıktan sonra

benım kıçımm hep açıkta  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

sevilcim 2.dişinızde hayırlı olsun   :nazar:

çağlarımında 2 dişi oldu 1 üstten 1 alttan  :nazar:

gülcüm bi sorun olmamasına sevındım canımm  :nazar:

aferınnn ecişimedeee maşalllahh yesınnn    :nazar:

ve bu aradaaaa biz ev almaya karar vermıştık ya oturduğum çevreden arıyorduk

bıtane bulduk bakalım ev sahibi 1 de gelecek

inş. hakkımıza hayırlısı olur

güllll dayınlara komşu olcazzz  :ehi: :ehi: :ehi:

kremıtlı sıtelerın arka tarafındaa

ısommm eymenimmm fudalyım nısammm mervişim ecişim berrişim meleğim  cemrem  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

nesrin_beyza&berrin

Selmacım inş hakkınızda hayırlısı olur. Bizde düşünüyoruz bu aralar. Gülfercim sizin evinizin adı neydi? Fiyat aralığı neydi?

Maşallah Berrinim üstünü açmıyor tulumumuz olmasına rağmen giymiyoruz. Bu akşam geç uyuttuğum için gece kalkmadı. Sabah

namazına kalktı bir saat oynadı tekrardan uyudu.

Bizde seni ve Çağları öptük :opucuk:

DER!N

Günaydın kızlar  :love9:

1 saat falan ancak oldu biz uyanalı Selen pazar keyfi yaptı ve de yaptırdı bize uzun zamandan sonra  :laughing7:
Akşam 7de yatmıştı 12:30da kalktı 2 kere devam sütü içti gece süper uyuduk maşallah.
Başım da ağrımıyor.

Nesrincim bizimkilerin ismi Nadide evleri, 1+1, 2+1 ve 3+1 var.
Biz topraktan aldık 2+1 95'e şimdi 140'a satılığa çıkarttık. 2+1ler 160mış.
Diğerlerini bilmiyorum canım.

) SaMiRa (

dişleriniz hayırlı olsun ecişin :nazar: bizde bişeyy yokkk  :-\ çağarında dişleri hayırlı olsun darısı bize inş :amin: :amin: :D
selenede berrişede maşallah :nazar:daim olsun bizde emzikle uyuyoruz genelde
ekmek bende veriyorum nette biryerde okumuştum lahanada öylmeymiş şimdi nerde olduğunu bulamıyrum kopyalıcaktım
lahananın sindirimi daha çok zormuş o yüzden daha sonraları tavsiye etmişler
selmacım hayırlısı olsun canım :amin:  hıı bizde sizi öptükk :opucuk: :opucuk:
cemreye maşallah herşeyin iyi olmasına sevndim :nazar: :muzz:
meleğiminde iyileşmesine sevindim :nazar: :muzz:
hilalde inş rahatlar sıkıntısız gelir dişleri düzene girer inş :amin:

evet yaa fudayl da yemiyor 2-3 gündür doğru düzgünn :(
akşam bizde uyuyamadık tam yatacaktık fudayl uyandı bida zor uyudu sabah 7 de uyandı mama verdim 8 de uyudu ama ayak ucumuza kadar gitmişti öylece uyumuş sonra 10:30da kalktık daha yeni uyudu hep mızmızdı bugün  :dontknow:
bende temizlik yaptım yoruldum çok..
akşama gezmeye gidicez ordan annemlere  :muzz:
dün oğluma kozmonot aldım kullanışlımı bilmiyorum ama denicez bakalım
varmı kullanan?
hepinizi öptükkk :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

zelis

selamlar kizlar ..

Masallah Ecrinime , annesinin basinin daha fazla agrimasini istememis gulum ...

Selmacigim ve Caglar pasam  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

benim kuzum da masallah  :nazar: :nazar:uykusu geldimi yatagina koyuyorum , eline birde agzini falan sildigimiz bezlerden veriyorum (onsuz uyumuyor). bezi yuzune dokunduruyor ve oylece uyuyor..
Ilknurcugum darisi basiniza canim ...

мiŁenα.

merhaba hanımlar..

nasılsınız bakalım kimse yok..

istanbullu arkadaşlar havalar fenaymışş :sad1: aman dikkat edin kendinize ve bebiklere :sad1:

:love9: :love7: :love9:

ilkcemre

seloo siz evi alın ev görmeye gelelim bisdeeee   :love3:

nesrin_beyza&berrin

Selam arkadaşlar
Ayşecim dediğin gibi hava bugün felaketmiş. Ev sıcak olunca dışarıda da hafiften güneş olunca soğuğu hiç anlamadık. Bir dışarı çıktıkki hava buzzz.... Ev baktık ama beğenmedik.
Maşallah Ecrine hep öyle olsun. Benimkide uyusun sabahlara kadar. Şimdi babası uyutmaya çalışıyor. Bakalım başarılı olabilecek mi? Anne diye ağlıyor.

< ESLAL >

hakkınızda hayırlısı olsun selmacım inş. gönlüne göre olur herşey  :opucuk: :opucuk:

sizin içinde hayırlısı olur inş. nesrincim

maşallah benim pamuk kızışıma daim olsur inş.  :amin:

bizim gece kalkmalarımız hala çok çünkü acıkıyor annişin sütü yetmiyor ve biberonla mama içmiyor bu sebepten sabaha kadar fık fık uyuyamıyor vede uyutmuyor  :y25:

sahracım inş. sizinde tez vakitte gelir dişleriniz  :amin:

hmm lahana olayını senmi yazmıştın canım eğer sebep buysa bende tam tersini biliyorum lahananın sindirimi çok kolaydır diye vede kabız durumlarında annemin bize uyguladığı ilaçtı  :laughing7:korkulacak bişey yokmuş yani kızım seviyor veriyorum ben  ::)

evet Ayşem burasıda felaket soğuktu bugün Samsuna gelmedimi daha soğuk ? gerçi perşembe günü yine hava sıcaklığı artacakmış tv d öyle diyordu  :dontknow:

) SaMiRa (

hoşgeldin canım :opucuk:
bilmiyorum lahana çok faydalı evet ama bebekler için herşeyi sırayşla veriyoruz ya o yüzden heralde :dontknow:
fudayl hiç durmuyorrr şu anda ayakta ayakkabılarıyla oynuyor bi huysuz bi huysuzz inş düzelir ne oldu yavruma yaaa :-\
bugün doğru düzgün bişey yemedi sabah;130 ml devam sütü,kahvaltı yarım kase,yine 100ml mama,yoğurt yarım kase kaşık maması,2*3 kaşık bebe kaşığı tabi çorba akşam yine 150 ml mama.
çorba yemiyor 3 gündür azcık yiyor
meyve yemiyor mamayı da zorla yiyor arada vermesem yemicek sıkılıyor hemen herşeyden sizlerin bebekleride öylemi, yaa

DİLVİN

günaydınn kızlarr

dün eve bakmaya gittik nette 4. kat diyordu

ama 5.katmış

bide icimize sınmedı  :'(
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ilkcemre

Alıntı yapılan: ((selma)) - 06 Aralık , 2010, 09:37:04
günaydınn kızlarr

dün eve bakmaya gittik nette 4. kat diyordu

ama 5.katmış

bide icimize sınmedı  :'(

kısmet değilmiş demekki... inş. gönlünüze göre bulursunuz bi tane  ;)