2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

canım huzursuzluğu diştendir muhtemelen..

ya illede dişe bağlamak istemiyorum ama belirtiler bizimkilerle aynı ::)

:love9: :love7: :love9:

) SaMiRa (

ayy o zaman biran önce gelsinlerr de çocuklrdA rahatlasın bizdee :amin:

ilkcemre

sahracım her bebek farklı özelliklerdedir muhakkak. cemrenin uykusu gelince hemen emziğini bulur sokuşturur ağzına hemen gelip kulağıma yapışır. kulağımla oynamak uykusunu getiriyo sanırım yanyana yatarsak kulağımla oynamak hoşuna gider. kendininkini dişleri döneminde çok çekti ama benimki her daim. eee benimde hoşuma gitmiyo değil yani.  :laughing7: :laughing7:

DİLVİN

Alıntı yapılan: gülay t. - 01 Aralık , 2010, 15:40:24
Evet teyzesi kızım pazar günü 1 yaşına girdi  çok şükür Allah'a. Darısı diğer bebişlere ve Eymen'e.

Sorma temizliği ve değişikliği ben de çok seviyorum ama eskisi kadar vaktim olmadığı için çok yorucu oluyor artık tüm ev işleri. Bazen sihirli bir değneye sahip olmak istiyorum. :k06:

1 NİSAN SÜPRİZİ 1 YAŞINA GİRDİ DEMEK  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ÇOKK TATLI MAŞALLLAHHH BETÜŞCÜMMM  :nazar: :nazar: :nazar:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

bende görmek isttiimmm pıtırcığııı :laughing7:

napinn selmoşş :toothy10:

DER!N

Merhabalar  :love9:

Gezmelerden geldik(yan blok :laughing7:) hanım kızım benim oyy yesin annesi her yerlerini elindeki bir şeyi vermeyi öğrendi  :nazar:
Eve geldik wcye gidip geleyim diye yalnız bıraktım emziği takmış ağzına yastığı da yere koymuş vurmuş kafayı yatmış uyuyor kuzum  :aferin: aldım yatağına koydum.  :love9:

Yeni yaşınız kutlu olsun Gülaycım hayırlar getirsin inş.  :amin:

Fudaylımın da dişi geliyor sonunda  :muzz: hayırla gelsin kolaycacık inş.  :amin:

Ablaa diyen ağzını yiyim onun ben maşallah Eymenime  :nazar:

Hepinizi  :opucuk:

gülay t.

Selmacım, Sahracım,Ayşecim, Gülfercim çook teşekkürler güzel dilekleriniz için. Doğum günü fotolarını düzenleyip koyarım inşallah. Ama merak eden teyzeleri için başka bir fotoğrafını koyayım. Başarabilirsem inşallah.

nesrin_beyza&berrin

Maşallah  :nazar: Çok tatlı. Allah yeni yaşını hayırlı etsin. Nice yaşlara. Pıtırcığının adı neydi canım.

Oy tatlı Selenim. Resmini çekseydin gülfercim. Canım sen gezmedeyken seni çok yoruyor mu? Ben hep arkasında geziyorum. Hiç

durmuyor. Başka çocuklarda zarar verebiliyorlar. O yüzden hep peşindeyim. Bugün tam bir çocuğu arkasından itecekken

yakaladım.  :y25: Neden vuracaktın dedim yok sevecektim diyor. :tongue3: Bir başka komşunun 2,5 yaşında oğlu var gördüğü yerde

sıkıştırıp vuruyor :cildir: sinir oluyorum çocuğa dövesim geliyor.

DER!N

Dışarıdaki hanımlığı sürüyor kızımın  :nazar:
Komşularım zaten ecişin ya ananesi ya da babannesi kucaktan kucağa geziyor  haricinde oyuncaklarıyla yerde oynuyor. Tabii evin her odasını gezdikten ve inceledikten sonra  :laughing7:
Bugün selenden 1 ay ufak bir erkek bebek gelmişti bukle bukle saçları selen tutup tutup bıraktı saçlarını uzatıp bırakıyor çok sevdi bu oyunu yavrum çocukcağız da öylece oturuyor  :k06:

nesrin_beyza&berrin

:k06: Selende değişikliği farketmiş maşallah :nazar: Ya benim kızım saçımı çok çekiyor fena acıtıyor. Neden bilmiyorum.

Birde gülfercim sen selene evde ayakkabı giydiriyormusun? Yada ne giydiriyorsun?

AککORTįє

oyyy maşallah kuzumaaa gülayyyyy yeni yaşınız hayırlı olsun kuzumunnn ne kadar şeker olmuş maşallah  :nazar:

kızlar haydeeeee bugün ben adet olacaktım haydin bakalım daha tık yok günü gününe olurum nomalde  :honk:

bugün eltimle konuşuyoruz. çok garibime gitti sizinle paylaşayım

karşı apartmanda bi komşumuz var gelini de bizle yaş öle selam sabah muhabbetimiz var az çok

oğlumdan 1 ay küçük kızı var. ama hayat şartları çalışmaya başlamış (eltim görmüş konuşmuş ayaküstü anlatıyor bana)

kız şuan kayınvalidesinin evinde oturuyor yani karşımızda

kayınvalideside sarıyere taşındı

tabi karı koca çalışıyorlar.; çocuğu kayınvalidesi bakıyor ama nasıl diye bir sorun hele

çocuk orda kaldığı için bunlar çocuğu haftada bir görmeye gidiyorlar o kadar  :cildir:

Allah ım ne kadar tuhafıma gitti dedim o nasıl iş öle. bende sordum dedi eltim ''kayınvaliden sende kalsın kendi evinde kalmasın '' dedim dio

kız da demişki bu ev zor ısınıyor

yerim öle işi ya, böyle saçma sapan bişey mi olur komşu gelir gibi gel gör git

haftada bir çocuğunu görmek ne demek ya

tamam şartlar çalıuşmak zorundasın da gelsin kaynanan baksın burda senin evinde ısınmıyorsa al bi tane ufo oturduğun odada yansın

benim çocuğumu görmemeden daha önemli ne olabilir arkadaş

ayy çok sinirlendim sizinle paylaşayım dedim 

) SaMiRa (

gelsin artık hayırlısıyla skıntısız inşş
gülcüm fudaylda öyle yani uykusu gelince yapıyor genelde ama sert oynuyor tırnaklarını batırıyor em kendine hemde bizimkine
biz neysede kendine zarar veriyor :sad1:
gülay bebeğin çok güzel çok tatlı allah nazarlardan korusun maşallah :nazar:
selenede maşallah büyüdü artık kızımız annesi  :nazar:

ilknur buna benzer bişey tayzemlerde var bende çok kızıyorum ne saçma annem geçen dedide fudayl kalsın bizde sen dinlen azcık diye olurmu dedim bırakmam

nesrin_beyza&berrin

İlknurcum hayat şartları bahane bence. Benim bir öğretmen arkadaşım vardı aynı okulda çalıştığımız bebeği olduktan sonra çalışmaya ara verdi. peki şartları çok mu iyiydi.Hayır. Eşide öğrtmendi ama iş bulamıyordu. Geçici olarak bir şirkette asgari ücretle çalııyordu. 650 lira maaş alıyordu evleri 550 liraydı. 100 lirayla nasıl geçineceklerdi. Arkadaş çalışsa en az 1000 lira alacak. Ama arkadaşım bana ihtiyacı var deyip 1.5 yaşına kadar çalışmadı. Sonuçta aç kalmadılar. Cepten yediler. Şimdi ise eşide öğretmen olarak iş buldu. Rahata erdiler.  Günü birlik çalışıp çocuğunla akşam vakit geçirmek başka haftada yabancı gibi görmek düşünemiyorum ve anlayamıyorum.

мiŁenα.

ohh ohh selen hanıma maşallah dezesi dötünüü yesin :k06: akıllı  bıdığım :k06:

abla diyor ne desem papağan gibi tekrarlıyor çak yapıyoruz çok komik oluyor :k06:

oyy maşallah çok talı gülaycım kızın ancak tanıştık fıstıkla :k06:

ilknur benim eşimin arkadaşı var ..iş arkadaşı

hanımıda işe girdi.kayınvalidesi bakıyor kızlarına

kız 4 yaşında ve sadece hafta sonları geliyor eve :honk:

çok yorgun oluyorum başeedemiyorum dedi.

ve işin en vahim yanı kız babaannesinde kalmak istiyor hep :honk:

bende anlatınca şok oldum ama dicek birşey yok :dontknow:

aslında varda yok..!

elalemin derdi beni gerdi olur :'(

DER!N

Alıntı yapılan: nesrin_beyza&berrin - 01 Aralık , 2010, 21:24:04
:k06: Selende değişikliği farketmiş maşallah :nazar: Ya benim kızım saçımı çok çekiyor fena acıtıyor. Neden bilmiyorum.

Birde gülfercim sen selene evde ayakkabı giydiriyormusun? Yada ne giydiriyorsun?

:k06:

Evde ayakkabı giydiriyorum canım ince tabanlı ayakkabıları var onları giydiriyordum onları kaldırdım çıkartmayı öğrendi çünkü unutana kadar sakladım. Konvers giydiriyorum şimdi uzunlardan, pantolonun içinde kalıyor bağcıklarını çözemiyor yarımları var onları hemen çözüp çıkartıyor. Bilekten sonraki kısmını çok gevşek bırakıyorum rahat hareket etsin diye. Çift tabanlı külotlu çorap giydirdiğimde ayakkabı giydrimiyorum kısa çorapları zaten tutmuyor ayağında.
Sen ne giydiriyorsun?

Bir de diş fırçalama olayını sordum İshak Bey'e tükürmeyi öğrenene kadar fırçalamayın dedi, silmeye de gerek yokmuş.  :dontknow: fırçamızı macunumuzu aldık tükürmeyi öğrenmesini bekliyoruz.
Tuvalet eğitimine başladım dedim 1,5 yaşına kadar öğrenirse çok rahat olur dedi ancak öğrenir zaten. Çocukların yanında asla sifon çekmemek gerekiyormuş aklınızda olsun.

Bu aralar doktorların önerilerinden doğru düzgün söz etmiyoruz sizler neler konuşuyorsunuz?[/i]