2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

orda nasıl oluyo bayramlarda pek cahilim bu konuda  :k06:

yani orda okuyan yabancılarda var müslümanlarda bi okulda; siz müslümansınız sizin bayramınız var ve tatil  diğerleri geliyo denmiyo herhalde nasıl oluyor  ???

daha doğrusu tatil oluyor mu  :icon_scratch:

ve birde orda ki müslümanlar kurban kesebiliyormu

onların işi belli olmaz nerden bilecekler kurbanın ne anlama geldiğini hayvan hakları falan derler kestirmezler  :laughing7:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: iLkNu® - 14 Kasım , 2010, 18:45:14

yani orda okuyan yabancılarda var müslümanlarda bi okulda; siz müslümansınız sizin bayramınız var ve tatil  diğerleri geliyo denmiyo herhalde nasıl oluyor  ???

onların işi belli olmaz nerden bilecekler kurbanın ne anlama geldiğini hayvan hakları falan derler kestirmezler  :laughing7:

cnm almanyada kurban kesebılıyorsun ama tabıkı türkiyedekı gıbı sokaklarda degıl mezvalar var oralarda kesiliyor ....benım amcamın kesım hanesı oldugu ıcın bızım ıcın kolay oraya gıdılıyor kurban kesılıyor snra eve getırıp parcalanıyor türkıyedekı gıbı yanııı  ondan önce tabıkı bayram namazına camııye gıdılır snrada ev zıyaretlerı ıste türkıyededkı gıbı aynı yanıı....

tatile gelınce okullara cocukları yollamaya mecbur degılsın bızım bayramımız var dedımı anlayıs gösterıyorlar ve artık almanlarda bılıorlar dogrusu bızım bayramlarımızı ...ıs yerlerınde ıse ızın alabılırsen alırsın ama özel bayram ıznı yok türkızedekı gıbı....

DER!N

:hello: :hello:

Yorgun bi'she olarak temizlik yapmış olanlara maşallah diyeyim ben dolaşmaktan yoruldum.
Dün akşam anneme gittik, bugün kızıma ciciler aldık çok şeker oldu ya maşallah elbise giyince genç kız gibi oluyor ne çabuk büyümüş pamuğum  :nazar:
Yarından itibaren yollara dökülme olayına geri dönüyoruz, kazasız belasız olur inşallah herkesin yolculuğu.  :amin:
Yakınımızdaki bir avm'ye tesettür mağazası açılmış süet çizme alayım diyordum koyu kahve süet bir elbise aldım neye niyet neye kısmet  :laughing7: goncam da bıktım senin kahve rengi takıntından diye olağan söylenmesini gerçekleştirdi o esnada bozuldum tabii ama eve gelince hak verdim. Gardrobu açtım bütün toprak tonlarını toplamışım  ::)

Bugün şu bir türlü teslim edilmeyen bir türlü de satılmayan evimizi görmeye de gittik dairemizi ancak gezdik ve çok beğendim. Satmayalım dedim, söylenenden çok daha kullanışlı olmuş hakkımızda hayırlısı artık.

Hııı kızıma yarım kürk aldım bir de  :k06: :k06:

мiŁenα.

14 Kasım , 2010, 21:02:15 #4728 Son düzenlenme: 14 Kasım , 2010, 21:10:39 Eymen'in Anniş'i
Selalm kızlar...

Ananemize gittik geldik..

NERDESİNİZ HANIMLAR HAYDİN HALAYA..

AY KEŞKE EMİNE SMİLEYLERİ DEĞİŞSE NE  EĞLENCELİ DEĞİL Mİ..

BENİM ARŞİVDEKİ SMİLEYLER ÇOK GÜZEL OLUR..

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♥♥ SiVaSLim♥♥ - 14 Kasım , 2010, 20:34:48
Alıntı yapılan: iLkNu® - 14 Kasım , 2010, 18:45:14

cnm almanyada kurban kesebılıyorsun ama tabıkı türkiyedekı gıbı sokaklarda degıl mezvalar var oralarda kesiliyor ....benım amcamın kesım hanesı oldugu ıcın bızım ıcın kolay oraya gıdılıyor kurban kesılıyor snra eve getırıp parcalanıyor türkıyedekı gıbı yanııı  ondan önce tabıkı bayram namazına camııye gıdılır snrada ev zıyaretlerı ıste türkıyededkı gıbı aynı yanıı....

tatile gelınce okullara cocukları yollamaya mecbur degılsın bızım bayramımız var dedımı anlayıs gösterıyorlar ve artık almanlarda bılıorlar dogrusu bızım bayramlarımızı ...ıs yerlerınde ıse ızın alabılırsen alırsın ama özel bayram ıznı yok türkızedekı gıbı....

teşekkür ederim hayatım aydınlattın beni  :sunny:  :opucuk:

AککORTįє

14 Kasım , 2010, 21:48:39 #4730 Son düzenlenme: 14 Kasım , 2010, 21:51:53 iLkNu®
güle güle kullansın ecrin hanım cicilerini ve tabi sende

bende bugün baya temzilik yaptım  yaptım offf canım çıktı

bi banyom kaldı onuda birazdan yapıcam az dinleniim  ::)

DER!N

< ESLAL >

selam kızlar nasılsınız fırsat buldum sizleri bi yoklim dedim  ;)

biz balıkesirdeyiz günler yoğun ve çabuk geçiyor kızışım kalabalıkta çok sessiz ve extra uykusuz oldu biranönce evimize dönsek  :-\
ben ev temizliğimi yola çıkmadan yapmıştım Allahtan temiz eve gideceğim

Gülom bendede var kahve sevdası ama bu bayram ben karalara büründüm herşeyi siyah aldım

kızışımada siyah kürklü kokoş montu aldık  :D çok güzel oldu yavrum  :nazar: içinede totosu açık elbise  :laughing7:

yarın pantolonlu bi takım daha alayım diyorum hep elbise aldık hava bozarsa filan yedekte hazır olsun işte bizden eyle  ;)

) SaMiRa (

hoşgeldin ezgii :opucuk:
hilale iyi gelecek diye sevinmiştim umudum vardı ama demek daha bi uykusuz yavrum yaa inş kısa zamanda düzelirr geri dönmeniyetindesin yanii
al al hava güzel olacak diyolar ama belli olmaz tabi
maşallah hilale resimlerini eklersein müsait bi zamandaa

AککORTįє

oyy kuzum benim güle güle giysin inşş evt ezgiiii resim bekliiik

bende bitirdim az önce banyoyu ama bende bittim birazdan yatıcam

ay hakkaten ya bende üzüldüm değişiklik iyi gelir düşünmüştük fıstığım iyice harap olmuş

çocuk işte bi anı bi anına tutmuyor ki napıcan 

bayramdan sonra mı geleceksin ezgi

< ESLAL >

hoşbulduk canm  :opucuk:

evet geri DÖNECEĞİZ kızışım mutlu ama kalabalığa girince çok sessizleşiyor vede olmayan uyku düzeni hepten bozuldu  :'(

evimize dönünce yeni fotolarını ekliycem canım  ;)

siz nasılsınız fudayl nasıl reflüsü geçmiştir inş.

ilknurum bayram sonrada biraz daha burdayız eşimin yıllık iznini kullanıyoruz

dediğin gibi kızışım bir gün iyi bir gün kötü sakinliğe çok alışmış yavrum kalabalığı yadırgadı  :-\

hadi gözün aydın balım çocukla temizlik işgence  :cildir:

bu arada saçımı boyadım kızıl tonunda yakıştı çok biğendim  ;)

AککORTįє

yaaa yakılmıştırr hemde nasıl

eve dönünce ekle fotolarııı senide kızımı da görelim

baya oldu  :caca:

zelis

gunaydin kizlar   :wave: :wave: :wave:

Bende camasirlari attim makinaya , yarin icin kurusunlar cicisler  :k06:

ilknurcugum Sevilin dedigi gibi burda okullarda muslumanlar icin tatil , hatta benim oglanin okulu hepten tatil , butun okul yani , cunku okulun %70 i musluman  ;D .
Kurban olayida isteyen kestirebiliyor , ozel kaspalar mezbahanelerde kesebiliyorlar ... ama biz kestirmiyoruz kurbanlarimi Pakistan ve bunun gibi zor durumdaki ulkelere gonderiyoruz.... Rabbim kabul etsin ...... Burda cami sayisida oldukca fazla canim , bizim muhitte 5 tane cami var .... bayram namazindan sonra ayni Turkiyedeki gibi bayramlasilir....ama Tukiyedeki kadar renkli degil bana gore........ :-\ :sad1: cunku benim kendi ailem Turkiyede  :crybaby2:

AککORTįє

ay canım  :( böyle günlerde insan daha bir arar ailesini, gurbette olunca böyle günler daha zor geçer

ama napıcan işte kader kısmet Allah sağlık versin

мiŁenα.

hoşgeldin ezgi :opucuk:

üzüldüm iyi gelir diye düşünmüştüm bende :'(

Gülom iyi günlerde kullansın ecişimde sende cicilerini.. :opucuk:

İyi günlerde kirlet evini ilknur :opucuk:

:love9: :love7: :love9: