2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DİLVİN

ÇAĞLARDA ÖLE SÜREKLİ TV YE GİDİYOR KENDI EVIMIZDE

BEN SALONDA OTURUYORDUM AMA ŞİMDİ OTURMA ODASINDAYIZ

KAYINVALDEMLERDE OLUYOR ZATEN GUN BOYUNCA

ONLARDA HİÇ BİRŞEY KALDIRMADILAR

HANGI BİRGÜN KALDIRCAZ DEYIP SÜREKLİ GÖZETİM ALTINDA TUTUYORLAR

YANI ONLARDA SEHBAYI FELAN ÇEKMIYOR KAYINVALDEM ÖĞRETMİŞ YAKLAŞMIYOR ONLARDA

AMA KENDI EVIMIZI TALAN EDIYOR

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

ben şanslıyım o konuda antre uzun orta kalınlıkta halıflex gibi bir şey koydum doğal gazın tesisatı oradan geçiyor yerden ısıtmalı gibi, şuan favori oyunumuz antrede koşmak koşup kucak yapılıyor havada bir tur döndürülüyor babiş gelince de yürüme parkuru oluyor  :k06: bana elini vermiyor yürürken, babası gelince de hiç elini bırakmıyor bir ileri bir geri  :k06: elini vermezse kendini yere atıyor dizlerini kırıp kafasını yere koya koya ağlıyor  :laughing7:

gökse

MERHABALAR ARKADAŞLAR.  :hello: NASILSINIZ.İLKNURCUM BENCEDE BİRAZ FAZLA PİMPİRİKLİSİN GİBİ GELDİ BANA ZATEN PARKEYMİŞ YERLER BIRAK DOLAŞSIN. BEN SADECE HALININ ÜZERNE POLAR SERİYORUM  ZATEN HALI VAR SICAK OLMAMASI İMKANSIZ BİDE ALIŞSIN.NASIL ALIŞIRSA ÖYLE GİDER .BENİMKİ ŞUAN YÜRÜYO AMA EMEKLERKENDE ÖYLE YAPTIM. GERÇİ BENİM ORTA SEHPAM YOK EVİM KÜÇÜK ZATEN .SOĞUĞADA ALIŞTIRMAK LAZIM BİRAZ.

ilkcemre

bizde kaldıralı çok oldu yerden o tarz şeyleri... kocaman bi alt değiştirme minderi var uyku setinin içinden çıkmıştı sadece o var ... oyuncaklarıyla yerde oynarsa onun üzerinde oturuyo ama sürekli yer değiştirdiği için ve ayakta gezdiği için topladım ben zaten ev doğalgazlı sorun olmuyo... çoğu yerden tesisat bozruları geçtiği için yerlerde sıcak sorun yok bizde... bizimde koridor çooookkk uzun cemre gidince iki saat gelmek istemiyo orda olmak çok hoşuna gidiyo sersem de bi fayda etmiyo yani bizde ...

salonumu yerleştirdim oturma odama taşındım daha renkli olduğu için oturma odası cemrenin daha çok hoşuna gider diye düşündüm. salon kahverengi tonlarda kasvetli biraz ağır geliyo bana bile... oturma odam turuncu sarı yeşil tonlarında cıvıl cıvıl ... biraz burda biraz koridorda ama illaki ayakta oynamak favorisi....

мiŁenα.

benim evimde sehpaydı masaydı sandalyeydi olmadığı için rahatım o konuda..

battaniye seriyorum halının üstüne kendince her yere gidiyor eymen.

yatak odasının kapısını kapıyorum salon ve mutfak açık oluyor benle beraber her yere geliyor

kırcak dökçek yada ona zarar vercek hiçbirşey yok.

Bence alanı geniş olmalı ..kısıtlamamak lazım.

sadece tv ye dikkat ediyorum oda şuan için pek ilgi çekmiyor.

ve şu var eymen her odayı dolaşmasına rağmen geçenlerde kayınvalidemin evine indik

orada kudurdu değişik yerleri seviyor ve hemen anlayıp kendini kaybediyor.

tutunup koltuk kenarlarına gitmeye çalışıor altına minder koyuyorum.

birşeyde olmuyor ;)

:love9: :love7: :love9:

DER!N

erkek diye herhalde Selen de ev harici bir yere gidilince hanım hanımcık oturuyor koltukta oyuncaklarıyla oynuyor

мiŁenα.

yok bizimki kudurukluğa devam ..

şuan için geniş alan seviyoruz kışın ne yapıcaz orası dşündürücü..

1 odada olucaz..neysei kayınvalidem 2 odayı birleştirdi orda ger geniş oynar. ::)

ilkcemre

cemre de eymen gibi gülfer heryeri karıştırıyo arabayı bile... gittiğimiz yeri bile... eniştemlerin marketi var geçen ayaküstü bi uğrayayım dedim biz konuşurken hemen oracıkta rafı  aşağıya ind,irdi... rondolar vardı hep döküldü yere... bunu bebek arabasından başardı. bide yerde olsa düşünemiyorum... belki alıştığındandır bilmiyorum ama annemlere gidince falan hiç rahat durmaz her yeri karıştırır birbirine katar. senin kız hanım hanımcık maşallah  :ehi: :ehi:

sirenam

MERHABALAR ;

BENİM 12.12.09 DOĞUMLU PITIRCIK BİR KIZIM VAR EVİMİZİN ALTI TAHDA DÖŞEME AMA HER YER HALI KAPLI BİR SÜRE SONRA SÖGLE SÖGLEYE HALIYA OTUR ANNEM DİYE DİYE AÇIK YERLERDEN ALIP HALININ ÜZERİNE KOYA KOYA ALIŞTII.... TV SEHBASININDAKİLERİ KUMANDA HARİÇ BİZ UYARSAKTA OYNAMA İSTEGİ FIRSAT BULDUKÇA SÜRÜYOR.. KUMANDA BULDU YERDE FULL TİME ONDAAA BEN SİZLERE BİRŞEY DANIŞACAĞIM BİZDE DİŞ ÇIKARIYORUZ YEMİYORUZZ UYUMUYORUZ ...... EVDE BİRLİKTEYKEN NELER OYNUYORSUNUZ NASIL MEŞĞÜL OLUYORSUNUZZ BİZ SAKLANBAÇ KİTAP DERGİ ÇEVİRİP YIRTMA BUNLARIN DIŞINDA ONU EĞİTİCİ OYUN ÖGRENMEK İSTYİYORUMM....

мiŁenα.

eymen geçenlerde markette cam vazoları indirdi güvenlik görevlisi önemli değil dedi 2 dene kırmıştı :ehi: :ehi:

мiŁenα.

merhaba canım maşallah kzıına :nazar:

biz saklambaç,yakalamacılık,saç yolma,ısırma,vs oynuyoruz.

ve oyuncaklarla oynuyoruz. :occasion5:

ilkcemre

Alıntı yapılan: ..AyŞe_ - 10 Kasım , 2010, 12:16:57
eymen geçenlerde markette cam vazoları indirdi güvenlik görevlisi önemli değil dedi 2 dene kırmıştı :ehi: :ehi:

hehe fazla yanaşmamak lazım raflara demekki...

AککORTįє

evt  bencede oğlumla bi yere gittiğimizde hemen her yere saldırıyor, arabaya bindiğimizde kapı pencere her yer  

ben evde benimle beraber gelmesine müsade etmiyorum her taraf dolap çekmece elini sıkıştıracak diye ödüm kopuyor sadece salonda dolaşmasına izin veriyorum ve korkunç hareketli olduğu içinde günün sonunda kelime anlamıyla pestilim çıkmış oluyor. biizm evde doğalgazlı ama ben yinede pimpirikliyim ev çok sıcak olmasına rağmen parkenin üstünde dolaşmasına pek içim gitmiyor. ama arayı ve mufağı halıflex kaplattığımda çekmecelerin önlemini alıp orayada salıcam çünkü artık başedemiyorum. durmuyor durmuyor durmuyorrr

DER!N

Alıntı yapılan: sirenam - 10 Kasım , 2010, 12:15:36
MERHABALAR ;

BENİM 12.12.09 DOĞUMLU PITIRCIK BİR KIZIM VAR EVİMİZİN ALTI TAHDA DÖŞEME AMA HER YER HALI KAPLI BİR SÜRE SONRA SÖGLE SÖGLEYE HALIYA OTUR ANNEM DİYE DİYE AÇIK YERLERDEN ALIP HALININ ÜZERİNE KOYA KOYA ALIŞTII.... TV SEHBASININDAKİLERİ KUMANDA HARİÇ BİZ UYARSAKTA OYNAMA İSTEGİ FIRSAT BULDUKÇA SÜRÜYOR.. KUMANDA BULDU YERDE FULL TİME ONDAAA BEN SİZLERE BİRŞEY DANIŞACAĞIM BİZDE DİŞ ÇIKARIYORUZ YEMİYORUZZ UYUMUYORUZ ...... EVDE BİRLİKTEYKEN NELER OYNUYORSUNUZ NASIL MEŞĞÜL OLUYORSUNUZZ BİZ SAKLANBAÇ KİTAP DERGİ ÇEVİRİP YIRTMA BUNLARIN DIŞINDA ONU EĞİTİCİ OYUN ÖGRENMEK İSTYİYORUMM....

Merhaba, o tarihte doğmasını istemiştim ama olmadı benimki de 07.12.'09 doğumlu.
Saklambaçı o oynuyor, genelde mutfak dolabının içinden çıkıyor. Sevmiyorum o oyunu.  :)
Dans etmeyi seviyor bir de bebeğine mama yedirmeyi.
Puzzle gibi oyuncaklarımız var ahşap, şekilleri ve resimlerine göre onları takıp çıkartıyoruz.
Küp dizmece oynuyoruz, bazen aynı renkleri üstte koyuyyoruz sonra topla devirmece oynuyoruz.
Islak mendillerle her yeri siliyoruz.  :)
Legoları vazgeçilmezimiz, bir de araba sürmek.

DER!N

Alıntı yapılan: iLkNu® - 10 Kasım , 2010, 12:22:14
evt  bencede oğlumla bi yere gittiğimizde hemen her yere saldırıyor, arabaya bindiğimizde kapı pencere her yer  

ben evde benimle beraber gelmesine müsade etmiyorum her taraf dolap çekmece elini sıkıştıracak diye ödüm kopuyor sadece salonda dolaşmasına izin veriyorum ve korkunç hareketli olduğu içinde günün sonunda kelime anlamıyla pestilim çıkmış oluyor. biizm evde doğalgazlı ama ben yinede pimpirikliyim ev çok sıcak olmasına rağmen parkenin üstünde dolaşmasına pek içim gitmiyor. ama arayı ve mufağı halıflex kaplattığımda çekmecelerin önlemini alıp orayada salıcam çünkü artık başedemiyorum. durmuyor durmuyor durmuyorrr

Abartma tatlım, azıcık rahat ol.
Parmağını sıkıştırsa bile ne kadar sert sıkıştırabilir ki?
Bak dün Selen kapıya sıkıştırdı parmağını bir şey olmadı ama canı acıdı yani,
yine gidiyor kapıya annecim ağlarsın diyorum geri geliyor. Bundan bile öğreniyor yani.
Sen bilirsin tabii.