2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

sağolun kızlar..

öinik beyazlık vardı bugün patladı :y25: ilacımı içtim kremimi sürdüm biraz iyi gibi :(

süt vermiyorum o gögüsten haliyle şişti :'(

bende sağğdım öle içti eymen biberonla eşşek;içmiyodu biberonla birşey onun tadını alınca içti..
:wave:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

maşallah ecrine daim olsun inş

ezgicim ıhlamur falan da ver sıcak sıcak iyi gelir kuzuma inş

DER!N

İçmezki cadı  :k06: biberon alıyor mu artık onu da mı kaçırdım.
Benim bildiğim Nisa abla oldu biberon falan kar etmiyor.  :laughing7:
Kurban olurum onu verene hemen iyileşsin kızım benim, oyy kulaklarımdan gitmiyor konuştukları maşallah subhanallah  :nazar:
Teyze demeyi öğret de duyayım artık  :love9: :love9:
Ezoom acil telefon olayını hallet yoksa  :caca:
Bayram süresince zaten unutacaksın bizi sonra meraktan çatlarım kızım nasıl siz nasılsınız kalıyor musun geliyor musun :)

Bir de özletme kendini  :opucuk: başka talimatım yok  :ehi: :ehi:

< ESLAL >

ilknurum ıhlamur veriyorum sürekli içine ayva kabuğuda koyuyorum su yerine veriyorum 2 gündür tadını seviyor Allahtan  :amin:

Gülommm evet kaçırmışsın kızışın sadece su ve ıhlamuru içiyor biberonla başka hiçbişey içmiyor önce şöyle biberonu havaya kaldırıp içine bakıyor başka birşey varsa içinde hopp yere  :k06: :k06:

ahh teyzesi daha neler biliyor söylüyor o bilmiş şimdi duysan telefonla konuşmayı öğrendi allooo burree gel baba diye bağırıyor  :nazar: :D

teyzede diyor artık daha doğrusu papağanım benim ne duysa tekrar ediyor dün sabah deli bunlar diye bağırıyordu o sesle uyandım nerden duysa cadım benim  :k06:

telefon işini balıkesire gidince halledicez canım evde 4 tane telefon var 4 de bozuk  :ehi: sadığın arkadaşı var blk de telefoncu hepsini verip yeni birer telefon alıcaz ve telefon aldığım gibi arıycam seni havadislerden haberder ederim mutlaka yoksamm çatlarım  :k06:

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 04 Kasım , 2010, 18:57:06
Geçmiş olsun kızlar Rabbim beterinden korusun.  :amin:

Ben bazen atlıyorum ya da denk gelmiyorum galiba, Çağlar hasta mı? Ayşe ne zamandır göğsünde iltihap var?
Çok geçmiş olsun.  :amin:

Sahracım size de geçmiş olsun, ay bir dikiş tuttursalar zaten off  :caca:
Ben Lactumdan sonra Aptamil kullanmaya başladım 2si ile başladık ve şimdi 3 numaradayız.
Benden geçen faranjit hariç hastalanmadı Selen maşallah.
Aptamil junier da veriyorum haftada bir falan. Bir akademisyen arkadaşım var çok sık hastalanıyordu oğlu doktoru yaşını beklemeye gerek yok verebilirsiniz demiş. Ben 10 aylık olduğundan beri veriyorum.

Sen ne kullanıyorsun?

jonıor da verliyormu?
biz hero baby kulanıyoruz canım kaşık mamasını aptamil alıyorum bu ara...
acaba aptamilmi koruyor seleni :icon_scratch:

DER!N

Rabbim bilir.

Sütüm koruyor  :ehi:
Pardon ya içimden geldi sütüm yok  :laughing7:

Bilmiyorum canım belki koruyordur.
Junıer'ı 6.aydan itibaren vermesini önermiş doktoru arkadaşıma ki bilinçsiz insanlar değiller.
Bana söyleyeli çok olmuştu aslında ama ben yine de cesaret edemedim 10. ayda verdim.  ::)

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 04 Kasım , 2010, 23:08:57
ilknurum ıhlamur veriyorum sürekli içine ayva kabuğuda koyuyorum su yerine veriyorum 2 gündür tadını seviyor Allahtan  :amin:

Gülommm evet kaçırmışsın kızışın sadece su ve ıhlamuru içiyor biberonla başka hiçbişey içmiyor önce şöyle biberonu havaya kaldırıp içine bakıyor başka birşey varsa içinde hopp yere  :k06: :k06:

ahh teyzesi daha neler biliyor söylüyor o bilmiş şimdi duysan telefonla konuşmayı öğrendi allooo burree gel baba diye bağırıyor  :nazar: :D

teyzede diyor artık daha doğrusu papağanım benim ne duysa tekrar ediyor dün sabah deli bunlar diye bağırıyordu o sesle uyandım nerden duysa cadım benim  :k06:

telefon işini balıkesire gidince halledicez canım evde 4 tane telefon var 4 de bozuk  :ehi: sadığın arkadaşı var blk de telefoncu hepsini verip yeni birer telefon alıcaz ve telefon aldığım gibi arıycam seni havadislerden haberder ederim mutlaka yoksamm çatlarım  :k06:

ohooo kızımın sesini duymak için sizi mi bekleyeceğim  ???
neyse napalım elimiz mahkum  ::)
bu yazdıklarını hatırlatmak zorunda kalmayayım da razıyım  :opucuk: :opucuk:

< ESLAL >

sahracım mamadan ziyade sebze meyvede çok önemli ben gün içerisinde mutlaka birer öğün sebze meyve veriyorum çorbalarına sarımsak ve soğan mutlaka koyuyorum ve meyve-sebzeleri zamanında olanlardan verdim hep yani yazın kış sebzesi-meyvesi vermedim buda önemli bence herşeyi zamanında yesin istiyorum

Nisa şuanda nezle ve çokk şükür şimdiye kadar bizde hiç hasta olmamıştık bu defa üşüttüğümü düşündüm ama değil hafta sonu misafir geldi bize gelenlerden birinin çocuğu inanılmaz grpiti nefes alamıyordu resmen çocuk ve kuzucuğuma ondan geçti uzak tutmak için elimden geleni yaptım ama yinede aynı ortamda oturduk kaç saat ertesi gün yavrum tıkandı  :'(
şu insanlarıda anlamıyorum çocuğun hasta be kadın ne çıkarsın evinden  :caca: :caca: :caca:

) SaMiRa (

sağolun kızlarr :opucuk:
demek selende TATLI muz yedi daim olsun inş. :amin:
yeni incinizde hayırlı olsun canım

bizimde bi kaç saat önce aateşimiz çıktı birdenbire 38 falan oldu şimdi bişey yok şükür inş olmazda :amin:
bende bu ara rezene veriyorum az içiyor ama olsun reflü içinde çok iymiş öksürük soğuk algınşığı falan dahabi çok faydası varmış...

< ESLAL >

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 04 Kasım , 2010, 23:18:09
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 04 Kasım , 2010, 23:08:57

ohooo kızımın sesini duymak için sizi mi bekleyeceğim  ???
neyse napalım elimiz mahkum  ::)
bu yazdıklarını hatırlatmak zorunda kalmayayım da razıyım  :opucuk: :opucuk:

kalmazsın kalmazsın hayırlısıyla bi gidelimde ilk işim seni aramak olacak  ;) ama biz gece orda olacağız çarşamba günü arıycam söz  :laughing7:

salı günü gidiyoruz Allah nasip ederse dua et bize

< ESLAL >

sahracım ben reflü için nane vermiştim Nisa 2ya iyide gelmişti tavsiye ederim hem kaynatıp çayını veriyordum öyle içmezse çorbalarına koyuyordum  :icon_thumright:

) SaMiRa (

ezgi bende veriyorum canım meyve sebze ve aynen mevsimde olanlardan ama bilmiyorum işte sadece sabahtan dışarı çıktığımızda sebze yiyemiyor meyvede kavanoz yiyor..
bende çok kızarım fudayl çok küçüktü dayımlar geldi ailecek öksürüyorlar onlar göre atlatılmış grip girdi çocuğun yanına üstüne üstüne konuştu durdu sonrasında tıkandı kuzum kızdım zaten bende öyle girilirmi diye ki bide bizde geldiler kaldılar :cildir:
kimide diyor neymiş mikrop alsınmış azcık onada ihtiyacı varmış şu lafA çok snir oluyorum.

) SaMiRa (

nane kusmasınımı bastırıordu?
fudaylda kusma yok tıkanma yok sadece uzayan ve bi türlügeçmeyen hırıltı ve öksürük var ve reflü yapıyormuş bunu+herhangi birşeye alerjisi olabilirmiş şu anda belli olmazmış

< ESLAL >

canım Hilalde kusmadı hiç tıkanmalarıda kısa sürdü ama ben veriyordum yinede reflü mide rahatsızlığı nihayetinde ve faydasınıda gördüm nane verdiğim günler iştahı daha iyi olurdu Hilalin

ben artık kavanozda pürede vermiyorum canım meyveleri pişiriyorum evde çok değil ezilecek kadar içine irmik koyuyorum blanderdan geçirip sıcak sıcak kavanozlara koyup kapıyorum ağzını bu şekilde 3 gün tazeliğini koruyormuş gerçi ben o kadar uzun bırakmıyorum az pişirip hergün yapıyorum dışarıya çıkacaksam akşamdan hazır ediyorum  :icon_thumright: ve tadı hazırlarla nerdeyse aynı oluyor Hilal çok seviyor  ;)

) SaMiRa (

biryerde bende okumuştum canım  onu hangi meyveleri kullanıyorsun
bende yapayım deneyim belki sever istemiyorum vermek kavanozlardan ama alıyorum yine de elim gidiyor
ben kçtım iyi geceler hilali kokla emi :opucuk: