2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DER!N

Merhaba Nesrincim  :opucuk: hoş geldin.

Ben 2. bebeği düşünen biri olarak, Selen 10.5 aylık şuan hamile kalsam bebiş geldiğinde aralarında yaklaşık 1,5 -2 yaş olmuş olacak bence ideal.
Bir dört yıl daha evde geçirmek istemiyorum şahsen nasılsa kızımla evdeyim o da gelir birlikte büyürler hem, hem de 2 yıldan kar etmiş olurum kendimce düşüncem.

gülay_enes

slm ben yeniyim burda 9 aylık oğlum var ve şu anda 2 ncisi yolda inşllh sağsalim onuda kucağıma alacağım yakında  :nazar:
bebeğim tüm dünyam benim

nesrin_beyza&berrin

Gülfercim o zaman Ecişi ihmal etmeyeceksin ok? Dengeyi koruyabileceğine inanıyorsan neden olmasın

SiRiNe

gulfer eger sen uygun göruyorsan rabbim gönlune göre versin yanliz olmaz kizinda

uzun bir sure dinlenirsin sonra

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: gülay_enes - 29 Ekim , 2010, 20:45:33
slm ben yeniyim burda 9 aylık oğlum var ve şu anda 2 ncisi yolda inşllh sağsalim onuda kucağıma alacağım yakında  :nazar:
Merhaba gülay. Hoşgeldin aramıza. KAç aylık hamilesin?

gülay_enes

bebeğim tüm dünyam benim

°o.O євяυ O.o°

selam bayanlar biz kızımla 1 aylık olduk dün dr kontrolümüz vardı;
kilomuz 3400 kg :nazar:
boyumuz 50 cm :nazar: dr gayet ii dedi
sürekli ağlayıp emmek istio bnde doymuo sandım ama dr gazı olduunu ve birazda şımarıklık yaptıını söledi şımarık kızım bnm :laughing7:
göğüslermn yara olduğunu söledm emzrme danışmanı doğru olanı gösterdi şuan çok acımıo

bide kızlar bu gaz sorunu kaçıncı ayda bitio :icon_scratch:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

AککORTįє

29 Ekim , 2010, 22:38:06 #4012 Son düzenlenme: 29 Ekim , 2010, 23:00:12 iLkNu®
maşallah kızıma  :) :nazar:

ebrucum normalde yani genelde olan durum 3. aya kadar gaz sorunu devam ediyor.

3. aydan sonra hareketlendiği için sıkıntısı kalmıyor

ama mesela benim oğlumda

1 aylıkken başladı gaz sorunu  2 aylıkken bitti

yani geç başladı erken bitti anlayacağın :laughing7:

AککORTįє

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 29 Ekim , 2010, 20:01:28
Merhaba Nesrincim  :opucuk: hoş geldin.

Ben 2. bebeği düşünen biri olarak, Selen 10.5 aylık şuan hamile kalsam bebiş geldiğinde aralarında yaklaşık 1,5 -2 yaş olmuş olacak bence ideal.
Bir dört yıl daha evde geçirmek istemiyorum şahsen nasılsa kızımla evdeyim o da gelir birlikte büyürler hem, hem de 2 yıldan kar etmiş olurum kendimce düşüncem.

;D ne güzel anlatıyorsun gülfer  ;D tabi evdekiler çocuk değil oyuncak bebek

bu yorumunu okuduğumda yazın yaşadığım bir anım geldi aklıma

geçtiğimiz yaz; oğlum 6/7 aylık iken eşimin kuzeni geldi evli ve 1/5 yaşında çocuğu var ve hiç te yaramaz değil  :icon_thumright:

kahvaltı masasında oğlum kucağımda oda  oğlunu kendi kucağına oturtmaya çalışıyor

kalkmak istiyor yemiyor  benimkinede yemek yedirmeye çalışıyorum mızır mızır  

dediki kız da; bak düşün dedi biri kucağında biri 1/5 yaşında çocuğun olduğunu düşün   :k06:

hehe dedim hee yok almiim  :laughing7:

1/5 yaş daha çocuğun çocuk olduğu değil hala bebek olduğu bir dönem

bu kadar az bi sürede hamile kalmak hem senin hemde ecrinin psikolojisini bozmaya yönelik sonuçlar doğurur

senin yeni doğan bebeğinle çok daha fazla ilginemen gerektiği için ecriningerek beslenmesine gerekese gelişimine zaman ayırman zorlaşır

ve psikolojinde buna kafi kalmaz

e tabi  BENCE  :icon_thumright:

ben 3/5 4 yaşındayken düşünüyorum Allah izin  verirse o günleri görürsek

sonra yandım anam diye çığırma buralarda  ;D

AککORTįє

bu arada bugün ilk defa karışımsız kahvaltı yaptık  :basardim:

ve çok da başarılı geçti  ;D :nazar:

мiŁenα.

Bugün tavuklu patates yemeği yaptım oğluşumm güzel yedi :nazar: :amin:

İnşallah böle gider  :amin:

Makarnada yedi :nazar:

Yemeyince çok üzülüyorum bana doymuyor geliyor 5-6 kaşıkla :y25:

Canım oğlum benim uyududa güzel  :nazar: oyy annesi yesin onu  :binkybaby:

Ben ikinci çocuk içinn 4 yaş sonrasını uygun görüyorum ;

Ben ozaman düşünürüm ancak.

Önceden olur yaparım bakarım diyordum..

Ama artık öle düşünmüyorum ;D Bu kurtlu beni çok yoruyor hele daha çok haraketlenince uçar diye korkuyorum ikinciye sağlıklı bakamam :'(

Rabbim herkezin gnlüne göre versin.İnşallah isteyen herkeze gönlünce istediği zaman verir RABBİM :amin:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Vallahi İlknurcum ne sıkıntısız hamilelik geçirdim ne de uslu bir bebek büyütüyorum elhamdülillah sağlık problemi yaşamadan büyüyor tek tesellisi bu.
Kızımı asla ihmal etmeyeceğime eminim yavrumu 7,5 ay boyunca uyku uyumadan tek başıma büyüttüm yeni gelecek olan Selen kadar aktif olur mu bilmiyorum ama olursa da baş edebilirim inşallah.
4 yaş çok fazla bana göre Rabbim hayırlı zamanda hayırlı nesiller nasib etsin cümlemize.

Bu arada sanırım hamileyim  ::)

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

nesrin_beyza&berrin

Test mi yaptın? Tebrik ederim şimdiden. Rabbim tamamına erdirsin. Kolaylıklar versin :amin:

DER!N

Maşallah oğluşlara subhanallah!

Daim olsun yemeleri içmeleri uyumaları inş.  :amin: