2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

) SaMiRa (

ben nezle oldum maske takıyorum evde ama fudayl hep kucakta inş geçmez ona da daha iyileşmedide zaten :-\
inşallah düzelirim hemencik.. acaba geçer mi fudayla enfeksiyon yok ama ???

ilkcemre

ilknur bende duydum onu ya. kurufasulye kaçmış boğazına o çocuğun. bende zaten tedirgindim onu duyunca daha da tedirgin oldum valla...

peyniri mesela pütürük bırakıyorum çiğniyo onu ekmeği çiğniyo o tarz şeyler ama fazlası yok.
demin patatesli havuçlu soğanlı mercimek çorbası yaptım içti. dolu bi tabak. sevindim bende ilk kez hepsini içti die. tam mmama sandalyesinden alıcaktım ki ne var ne yok kustu. ilk kez kustu böyle çok korktum ya ... banyoda yapmıştı az önce. emzirdim yatırdım dinlensin midesi kalkınca hafif bişiler vereyim ...

çok da sevinmiştim yedi die yaaa... hatta aklıma ayşeyle sabahki muhabbet gelmişti. zorla yediriyorum falan die...
utandırdın beni kızım falan dedim hatta cemreye. oda kustu ....

neyse artık uyanınca bakarız bi hal çaresine....

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♥cemrem♥  ヅ - 25 Ekim , 2010, 16:46:29
ilknur bende duydum onu ya. kurufasulye kaçmış boğazına o çocuğun. bende zaten tedirgindim onu duyunca daha da tedirgin oldum valla...

peyniri mesela pütürük bırakıyorum çiğniyo onu ekmeği çiğniyo o tarz şeyler ama fazlası yok.
demin patatesli havuçlu soğanlı mercimek çorbası yaptım içti. dolu bi tabak. sevindim bende ilk kez hepsini içti die. tam mmama sandalyesinden alıcaktım ki ne var ne yok kustu. ilk kez kustu böyle çok korktum ya ... banyoda yapmıştı az önce. emzirdim yatırdım dinlensin midesi kalkınca hafif bişiler vereyim ...

çok da sevinmiştim yedi die yaaa... hatta aklıma ayşeyle sabahki muhabbet gelmişti. zorla yediriyorum falan die...
utandırdın beni kızım falan dedim hatta cemreye. oda kustu ....

neyse artık uyanınca bakarız bi hal çaresine....

geçmiş olsun sahracım aman dikkat et

aynen  aynen gül kuru fasulyeydi hatırladım..ki kuru fasulye ne kadar küçük birşey Allah korusun  :amin:

ben msela balık veriyorum misal elimle küçücük parçalar haline getiriyorum öyle yiyor

cemrenin midesi de bulanmış olabilir çok gelmiş olabilir ilk defa bu kadar yedi diyosun ya

meyve verebilirsin kalktığında yada yoğurt

ilkcemre

evet ya ilk kez yedi böyle ... yoğurdunu öğlen yedirdim. kalksın meyve yedireyim. yavrum ya normalde üzerini giyinmekten nefret eder çığlık atar hep. çıkarmamı bekledi. kolunu falan kaldırdı. yedirmicem bidaha o kadar çok. normal yemek tabağına koymuştum çabuk soğuyo kolay oluyo yedirmesi die... çok koymuşum heralde. her zaman kasede yediryordum ayarımı bilemedim artık yoksa olacağı mı vardı anlamadım.

bende balık verirken öyle eziyorum elimle. tavukdada aynı şekilde ama uzun zamandır tavuk almadık. korktum ya şu virüs nedeniyle. biraz daha geçsin öyle alırım...

ilkcemre

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 25 Ekim , 2010, 14:47:26
biz bugün kahvaltı yapmadık sabah 7 de kalktı fudayl devam sütü verdim sonra 9 da uyudu 12 falandı kalktık bende havuçlu şehriyeli köfteli çorba verdim yedirdim oynata oynata  hıı sarımsak vardı bide oğlumun ağzı kokuyoo :D
fudaylda zor yiyor yapmadığım şebeklil kalmıyorr gören deli der eşşek gülüyo ama ağzı kapalı..çorbayı bitirene kadar soğuyoo
mama sandalyesinde yediriyorum genelde yoksa dönüyor hemen..
oğlum kabız oldu çok fecii ıkınıyor ama keçi poku kadar yapıyor ne versem kar etmedi şurup verdim inş yapar yaa,sanırım bebe bisküvisi bizide kabız yapıyor ???

gülfercim nasıldı senin brokoli çorbası tarif edermisin?

gülcüm yıldönümünüz kutlu olsun eşinle çouğunla sağlıklı huzurlu bir ömür geçirmeniz dileğiylee

sağolasın sahracım....

ek gıdaya geçmeden önce hep emdiği dönemde oluyo bu anlatacağım... eşim iş için kayseriye gitti. eee malum pastırma aldı ordan. bende yedim bi güzel. eee emziriyorum bide. neyse ertesi gün eşm geldi işten cemreyi sevecek aldı kucağına... gülmeye başladı. noldu dedim cemre pastırma kokuyo dedi...

çocuğun kafası teredi yavrum nasılda güzel kokuyo annesi yesin onu... yıkadık geçti  :toothy10:

мiŁenα.

evet bende balık tavuk falan eziyorum elimde..öle veriyorum.balığıda yüz kez kontrol ediyorum minicik dahii kılçık olmasın diye :-\

mercimek çorbası versem mi bende gaz falan yapmaz değil mi :k06:

:love9: :love7: :love9:

zelis

Gulfercigim Ecrinin cigneyerek yemeyi sevmesi senin sansin diye dusunuyorum canim , cunku genelde bebekler 6. aydan sonra falan cigneyemeye basliyroar , senin kiz seni yormak istememis annesi :k06:   7. aydan sonra yavas yavas baslanmali diyor bizim doktorlarda .....Tabi bu durum cocuktan cocguga degisir..
benim oglum cok gec baslamisti cigneyerek yemeye cunku bademcik sorunumuz vardi , yutamiyordu yavrum... bademcikler alindi sonra rahatladik...
kizim simdilik seviyor parca parca yemeyi ... elime ne gecerse parca sekilde sokuyorum agzina  ;) hem degisik tadlara alissin hemde agznda cevrimeyi falan ogrensin....
bu gunde mercimek corbasi icti kizim ....ama istahimiz yok sabahtan beri 180 cc devam mamasi , bi kase corba 5-6 kasik tahilli karisim yedi ... burnu tikali nefes alamiyor yeme istemiyor o yuzden... burun spreyi yapmam lazim....

°o.O євяυ O.o°

selam anneler

kızımın gazı vardı dr u aradım sab simplex verdi başladık kullanmaya kullanan varmı bu ilacı

ayy bu arada az önce kızımın altını değişiodum ve eti badinin çıtçıdına sıkıştı brz cnmm bnm nası ağladıı onunla brlkte bnde ağladım çok kötü oldum yaa uff :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :sad1:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

ırmak184

selam hanımlar  :hello2:

nasılsınız....biz yine hastalandık.40 derece ates,burun tıkanıklıgı,bogazları enfeksiyon kapmış kuzumun.antibiyotik kullandık 1 hafta yarın kontrole gidecegiz inş. gecmiştir.
zelişcim gecmiş olsun burun tıkanıklıgı için serum fizyolojik kullandık ama pek faydası olmamıştı. doktorumuz bize nazal aspiratör önerdi.belki biliyorsundur ama yinede söyleyeyim.hortum seklinde bebegin burnuna takıyorsun sen kendi agzınla hortumun diger ucundan kendine cekerek burnunu temizliyorsun günde birkaç kere yaparsan burnu temizleniyor ve rahat nefes alabiliyor.2 cesiti var pompa seklinde olanı tavsiye etmedi doktorumuz.ben cok memnun kaldım tavsiye ederim.

ebrucum canı yanmışıtır ama üzülme olur böyle kazalar  :sad1: bende sab kullandım.akşam yatırmadan rezenede veriyordum rahat etmiştim.inşallah sende faydasını görürüsün.3 aya kadar böyle sonra geciyor gaz sancısı..

DİLVİN

ooooo kımlerı görüyoruzzzz  :occasion14: :occasion14: :occasion14:
ırmakcım hayırdır işe girdin bızı unuttun  :k06: :k06:
nasılsın cnm duru melek nasıl
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ırmak184

iyiyim canım sen nasılsın.giremiyorum artık eskisi gibi.kızım hastaydı.bos zamanımda yemekti temizlikti derken zamanın nasıl gectigini anlamıyorum.artık erkende yatıyorum.unutmadım aklımdasınız yani :D ama fırsat bulamıyorum  :sad1:

мiŁenα.

hoşgeldin ırmak geçmiş olsun.

maşallah fıstıgıma nekadar büyümüşşş :nazar:

geçmiş olsun ebru ne kadar canım acımıştır. :y25:

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

Alıntı yapılan: ırmak184 - 25 Ekim , 2010, 21:58:29
iyiyim canım sen nasılsın.giremiyorum artık eskisi gibi.kızım hastaydı.bos zamanımda yemekti temizlikti derken zamanın nasıl gectigini anlamıyorum.artık erkende yatıyorum.unutmadım aklımdasınız yani :D ama fırsat bulamıyorum  :sad1:

bende ıyıyım ırmakcım aynı tempo devam edıyorum

çok geçmiş olsun duru kızıma  :amin:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ırmak184

hosbulduk aysecim  :opucuk:
tesekkür ederim kızlar  :opucuk:
büyüdü essek koca kız oldu  :D buarada artık emekliyor kızım cok şükür  ;D

AککORTįє

hoşgelmisşin ırmak  :opucuk: kuzuma geçmiş olsun kocaman olmuşş :laughing7:

ebrucum geçmiş olsun olmasa iyi ama oluyor işte ufak tefek   :(

sab kullanmadım ben ama burdaki çoğu arkadaş kullandı

rezenede verebilirsin artık rahatlatır baya ilaçtan daha çok faydasını görürsün