2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

günaydın kızlar

iyi haftalar hepimize

fudalynın durunun ebrarın yeni ayları uğurlu olsun  :amin: daha nice aylar görmek nasip etsin
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

:amin: Selmacım  :opucuk:

Herkeslere Günaydın
  :flowers:

Yıl dönümünüz hayırlı olsun Gül, Rabbim eşinle evlatlarınızla nice yıllar nasib etsin.  :amin:

Biz pek çorbamızı içmeden yollara dökülmüyoruz gidebileceğimiz yerler de yakın mesafe zaten ille de çıkıyorsak yanımıza alıyoruz yoğurt makinemin yoğurt kapları tam bir öğünlük oluyor hem kolay taşınıyor.
Acil durumlarda devam sütü ile geçiştiriyoruz.

мiŁenα.

:y25: :y25: bu çorba konsunda en yoksul biziz sanırsam 6-7 kaşık alıyor tamam okadar. :y25:

DER!N

Hangi çorbaları denedin Ayşe sevdiği vardır mutlaka  ::)

Ya da kıvamını değiştir çorbalarının kimisi daha akışkan seviyor ya da azcık tuz atarak dene mutlaka bulursun.

мiŁenα.

ilk tarhana denedik ilk yedi dedim aha bu çocuk seviyor o tussuzdu..sonra yaptım tekrar yemedi az tuz kattım salçasız yaptım 6 kaşık faln yedi..

Yoğurt çorbası denedim ondanda aynı sonucu aldım..

şehriyedende aynı sonuç birgün yerse ertesi öle olmuyor. en fazla 6*7 kaşık yiyoruz.

ama yemek yiyor patates püresi yapıyorum mesela bayıla bayla yiyor ..sebze yemeklerine ekmek batırıp yiyor balık yşiyor.

yediği şey çok ama onlarda izim sofra yemeklerimiz.

mama yaptım yemedi hani gece tahıllı mama verim tok tutsun falan sevmedi.

мiŁenα.

pirinci suda haşla biraz ;sonra yogurt un ve yumurta sarısı bıraz da su hepsını karıştr.haşladıgın pırıncle karıtır kaynayınca az tuz ekle..sonra bır tavada yagla naneyı yak corbaya ekle :k06:

DER!N

Geçiş dönemidir belki de Selende yemiyordu biliyorsun ama artık yiyor  :nazar:
denemeye devam pes etmek yok.  :k06:

мiŁenα.

inş öledir diyorum ki geçiş dönemi az az başlasın sıkmak istemiyorum ağğzını kapıyor sıkıştırınca ağlıyor.

onun yerse veriyorum yemezse zorlamıyorum :-\

мiŁenα.

demeyi unuttum haşlanmış pirinçten 1 kasık diğer hazırladıgın yogut karısımına koy ki kesılmesın ole tencereye ekle :k06:

DER!N

Akşam Selene kış türlüsü yedirdim önce ona yedirdim keşke tadına baksaymışım totosu yanacak belki de bugün.
Biber doğramıştım acıymış.  ::) Acı diye yedi muhtemelen dövücem bu kızı ya  :BangHead:

DİLVİN

domates çorbası denedınmı ayşecım

gerçi şimdi domates çok pahalıda  ;D

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ilkcemre

yaşanmış bi örnek...

arkadaşımın 10 ve 5 yaşlarında iki bebesi var  :tongue3:
ilk çocuğu çok zayıf. fast food tarzı yemekler hoşuna gidiyo. ikinci kendinden beklenmeyen bir performansla bütün sebzeleri yer.
ilk çocukta zorlamamış nasılsa yemeyi öğrenir die ama artık çok geç yemek istemiyo hala. diğerinde artık tecrübe varya artık çok uğraşmış ama değmiş doğrusu.. maşallah bütü sebzeleri ayırt etmeden yer.

ayşe vazgeçme. cemrede öyle valla bi sıkıyo ağzını açtıramıyoruz ama mutlaka yediriyorum ağlasada. çok istisna bazen tamam diyorum ama çoğunlukla yediriyırum. hiç iştahı yok... bekliyorum düzeleceği günü...  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

gülfercim sağol tatlım. hepimizin diyerek duana katılıyorum  :tongue3:

мiŁenα.

canım domates çorbası yedirtmedim.ne bilim acaba fissürü azarmı ki onun için hiç aklıma bile gelmedi aslında tarhanayı bile çekinerek yediriyorum ama faydası çok.

yok pes etmiyorum sdece baskı ile yemesin zaten çok yanlışmış sürekli elinde tabak arkasında dolanmak.

yiyo yine hiçte yemiyor değil ama az az beni çok emiyor. :-\

ilkcemre

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 25 Ekim , 2010, 11:57:56
canım domates çorbası yedirtmedim.ne bilim acaba fissürü azarmı ki onun için hiç aklıma bile gelmedi aslında tarhanayı bile çekinerek yediriyorum ama faydası çok.

yok pes etmiyorum sdece baskı ile yemesin zaten çok yanlışmış sürekli elinde tabak arkasında dolanmak.

yiyo yine hiçte yemiyor değil ama az az beni çok emiyor. :-\

cemre mama sandalyesinden başka bi yerde yemiyo kaçıo hemen. oraya oturunca kımıldayamıyo... daha kolay oluyo benim için

ayşecim anal füssür bizdede var ya dr bana demişti domates tarzı şeyler vermesen iyi olur diye. kızartıyo hemen popişi. asit yüklü... biraz salça ve tuz katsan yer belki. cemre öyle yapıca seviyo...