2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

bizimkinin iştahı yerinde çok şükür herşeyi yiyor

ama mesela karışımı bayılarak yemiyor açıyorum reklamları dala dala hepsini yediriyorum

özellikle yaptığım sebze çorbalarını çok güzel yiyor

kaseye değil yemek tabağına koyuyorum dolana kadar,yiyor hepsini ..  maşallah  :nazar:

nesrin_beyza&berrin

Eymen Paşaya maşallah :nazar: İNşallah bizim uykumuzda girer düzene. Bu gece 3,5 da kalktı 5e  kadar uyumadı. Oyun istedi. Deli oldum :BangHead:
Poyraza da maşallah :nazar: Kilosu boyu kaç ilknurcum.
   Öksürük olduğu zaman hangi şurup iyi geliyor arkadaşlar. Bize drumuz Antibeksin verdi ama öksürüğün rengi değişti daha kötü oldu gibi vermek istemiyorum.

DER!N

Faranjit olduğumuzda bir şurup kullandık tatlım ama ismini hatırlamıyorum attım gitti şişeyi.
Ama öksürük şurupları öyledir arttırır öksürüğü ki ifrazatı atabilsin bu da çocukları çok yoruyor eğer dolu dolu öksürmüyorsa bence değiştir şurubu ya da dışkıyla atmasını sağlayan şuruplar var asist gibi.

Eymen'e ve Poyraz'a maşallah  :nazar: Genellikle erkek bebekler iştah yönünden kızlara nispeten iyi oluyorlar daim olsun inşallah.  :amin:

Zeliş teşekkür ederim. Bir kaç ay ileriden gidiyor boyumuz bu ay biraz duraksamış bir cm artmış çok şükür dediğin gibi boy uzun olduğu için zayıf gözükmese de kilolu da gözükmüyor.

Ama inanılmaz güçlü bir kız maşallah Karadenizli olduğu belli yani elinin tersiyle iterse beni şaşırmam.  :laughing7: Kas yaptı hanım efendi bacaklarından  :k06:

DER!N

Kızlar farklı brokoli çorbası bileniniz var mı?
Kremalı, sütlü ve yoğurtlu çeşitlerini yapıyorum.

мiŁenα.

13 Ekim , 2010, 13:36:08 #3319 Son düzenlenme: 13 Ekim , 2010, 13:42:30 ♥..AyŞe..♥
Bizimki öle sebze çorbası falan yemedi şehriye çorbasını yiyor yoğurt çorbası yiyor..

balık çok seviyor  :nazar:  peyde yiyor.. :nazar:

yoğurt seviyordu ;şimdi ise bazen yiyor bazen yemiyor :-\

yumurta kahvaltılık çok seviyor ::)

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Oğluma özel yaptığım hiçbirşeyi bayıla bayıla yemiyor.

Sofra da bizimle bizim yediklerimizden yemeyi daha çok seviyor :nazar: ;D

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

13 Ekim , 2010, 14:22:52 #3320 Son düzenlenme: 13 Ekim , 2010, 14:30:29 iLkNu®
Alıntı yapılan: nesrin_beyza&berrin - 13 Ekim , 2010, 12:27:19
Eymen Paşaya maşallah :nazar: İNşallah bizim uykumuzda girer düzene. Bu gece 3,5 da kalktı 5e  kadar uyumadı. Oyun istedi. Deli oldum :BangHead:
Poyraza da maşallah :nazar: Kilosu boyu kaç ilknurcum.
  Öksürük olduğu zaman hangi şurup iyi geliyor arkadaşlar. Bize drumuz Antibeksin verdi ama öksürüğün rengi değişti daha kötü oldu gibi vermek istemiyorum.

sağolun arkadaşlar teşekkür ederim

eymenede maşallah  :nazar:

canım ismail poyraz 1 ay önce 9 kiloydu, boyunuda az önce ölçtüm 81 cm. olmuş  :nazar:

AککORTįє

bu arada kızlar bana tarhana tarifi verirmisiniz

kayınvalidem tarhana getirmiş köyden oğluma yapayım  ::)

) SaMiRa (

maşallah poyraza maşallah eymene :nazar:
teşekkürler ilknurcumm

bende oğluma patates kabak püresi yaptım bugün içinede devam maması katım biraz yedi :-\
benim oğlumda yemiyor ona yaptığım çorbaları pürelerii genelde bineronu tercih ediyor devam sütü ve kaşık maması yiyorr ben bu durumdan hiç hoşlanmıyorum
oyunla zorla 3-5 kaşık yiyorr  yoğurt yerken ağzını kocaman açıyor meyve yerkende öyle kahvaltıyıda karışım değil de elimle tek tek verirsem daha güzel yiyorr
kendimize yaptığım yemekleride yemiyorr :(
ilknur bacım fudaylı da sana yollim alıştır bi yaa  :D

ekmek veriyor musunuz bebelerinize kızlar.?

) SaMiRa (

ben salçayı kavuruyorum az yağda dometes rendelesen daha iyi olur
kaynamış su döküyorum biraz karıştırınca azar azar tarhanayı ekliyorum canım
biraz irmik katarsan doyurucu olur :D

мiŁenα.

eymen biberon la içemiyor yavrum bilmiyor bir ara içiyordu yine unuttu :ehi:

az yağda domates rendesini kavuruyorum.ılık suyla tarhanayı karıştırıp yavas yavas döküyorum.

kaynayınca kapıyorum. ::)

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

sağolun kızlar yapayım bende  ::)

yolla bacım yolla yedirirm bi ona bi ona  :k06:

ilkcemre

bende ayşe gibi yapıorum. artık kıyma da katıyorum. bugün de yaptım hatta kıymalı ve havuçlu. havucu ilk kz kattım. geçen gün facede okumuştum. bakalım sevecek mi?

cemrede bize yaptıklarımı yiyo ona yaptıklarımı yemiyo. salça ve tuz manyağı olacak bu gidişle. onunkilerde tuz ve salça olmadığı için istemiyo galiba. bizimkilere bayıla bayıla açıyo ağzını. kendininkilere kiletleyince bi daha açtıramıyoruz öyle dalma durumu da yok. gözünü tabaktan ayırmıyo zorla yedirmeyim die... ve bu durumun düzeleceğini sanmıyprum kızlar yiğenim 5 yaşında hala iştahla yemiyo kaç kere dr a gitti. dr tehtit eti yemezse getirin iğne yapalım dedi. bunu duymasına rağmen hala yemiyo... kuzenine çekmiş işte cemrede...

) SaMiRa (

nesrin_beyza&berrin

Maşallah Fudayla :nazar: :nazar:  :hello2: :hello2: :hieyt:Yürür günleride görürsünüz inş. :amin:
Biz de yürüme çalışmaları yapıyoruz. Yakında yürürüz inş.

ilkcemre

ne kadar yaramazlık yapsalarda nasıl sevindiriyo bu haberleri bzleri sahracımm... cemrede emekleyerek bütün evi alt üst et[ti yetMedi şimdi ayakTa yapıo aynı işi  :ehi:/i]