2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

ilkcemre

bizde şimdik uyumaya gidiyoruzz...   :binkybaby: :sleepy1: :sleepy1:

sebze çorbası yaptım kuzuma yedi mis gibi oldu ohhhhh yanında da biraz yoğurt verdim , uyansın kalanını yedircem yoğurdun ... sıkmak istemiyorum ...

öğünlerinde beraber verince bazen çorbayı içmek istemiyo tercih yapıo ve yoğurdu istiyo zilli.

kızlar sebzeleri çiğ tüketmek daha mı iyi geçen gazete de okumuştum ama bulamıyorum attım sanırım. brokoliyi falan çiğ versek ellerine bebişlerin  :hungry:kemirir dururlar  :ehi:

--elif--

DER!N

Sağol Tülincim  :opucuk: Umarım hevestir ve geçer.  :nazar:

Gül, bıldırcın yumurtasını her doktora sordum ben 1 yaşından önce verme dediler aklında olsun.
Çiğ sebze de bağırsakları ve mideleri için uygun değil hayatım yarı çiğ verebilirsin ve zaten kendi sularıyla pişirdiğimiz için vitaminleri kaybolmuyor.

Hoş geldin İlknur maşallah kuzuma  :nazar:

ilkcemre

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 12 Ekim , 2010, 17:17:08

Gül, bıldırcın yumurtasını her doktora sordum ben 1 yaşından önce verme dediler aklında olsun.
Çiğ sebze de bağırsakları ve mideleri için uygun değil hayatım yarı çiğ verebilirsin ve zaten kendi sularıyla pişirdiğimiz için vitaminleri kaybolmuyor.

sağol aydınlattığın için gülfercim. her yerde farklı bişi yazıyo. dr sorcaktım ama gerek kalmadı. ben yiyim bari yumurtaları... haşlanınca çok komik oluyolar... bebişi 1 yaşından büyük varsa keyifle yer bence yumurta kardaş die  :ehi:

DER!N

Rica ederim canım.

Ben bir süredir Selen'e balık yağı içiriyorum portakallı olanından ve severek içiyor doktorumuza danışarak kullanmaya başladım kuvvetli beslensin ve iştahı açılsın diye ve sanırım işe yarıyor istersen bunu danışabilirsin Cemre için.

nesrin_beyza&berrin

Gülfercim eciş kaç kilo? Benim bazen moralim çok bozuluyor zayıf diye. Dün hastanedeki tosun bebekleri görünce dahada üzüldüm. Yemesi de iyi. Ablası böyle değil di. Tombişti. Bugün 6-7 adım attı. :hello2: yakında yürüyecek inş. Gülfercim bu balık yağını nerden alıyorsun bende alim bari.
   Bugün temizliğe kadın aldım ama sinir oldum :BangHead: hiç memnun kalmadım. Ondan fazla yoruldum ben. Neyse camlar temiz.. Çok kirlenmişlerdi.

DER!N

Eciş geçen haftaki verilere göre 85 cm, 9 kilo 450gram.  :nazar:
Ayına göre normal ama boyuna göre normal değil. Zayıf gözükmese de boğum boğum değil, benim de umurumda değil.  :)

Balık yağını Real'in içindeki eczaneden aldım hayatım Seven Seas Orange ismi.

Kızıma da maşallah tembel Berriş demek yürümek üzere utandırdı seni annesi daha ne yapsın kızım 10 aylık işte  :aferin: :binkybaby:
Sen de kilosuna boyuna falan takılma ama iştahı iyiyse gerçi benden iyi bilirsin de parazit falan olabilir yada hareketliliğinden almıyordur.
Selen iştahı iyi bir çocuk değil annesi de zorlamıyor bu kadar yeterli bizim için kucak diye tutturunca belim kopuyor zaten.  ::)

Temizlik olayım ertelendi off beynim bulanık taşınacak mıyım taşınmayacak mıyım belli değil  :cildir:

nesrin_beyza&berrin

Bak aklıma düşürdün parazit olayını. Hiç aklıma gelmemişti. Kontrole gidince sorayım. Büyük çişini en az 3 defa yapıyor. Ecişe de maşallah uçtu gidiyor  :nazar: Kilosuda normal. Tamamen yürüyormu hızlı Eciş? Ev işi de hakkında hayırlı olsun canım.

DER!N

Sağol canım inşallah hayırlısı olur.  :amin:
Aklıma geldi öylesine, telaşlandırmadım inş.kaş yapayım derken göz çıkartmış olmak istemem.
Ecrini artık tuvalete tutmaya başladım ben belli saatlerde çıkıyordu epeydir bazen yapıyor bazen yapmıyor tuvalete ama uğraşıyorum.  ::)
Bezlediğimde günde 2 ya da 3 kez ancak yapıyor ama benimki yemiyor yemediği için de dışkılaması az diye düşünüyorum.

nesrin_beyza&berrin

Yok canım telaşlanmadım. Bir de berrin çok hareketli ondan da almıyor olabilir. Ecrine maşallah :nazar: :nazar: Tuvalet meselesini de kolayca öğrenir inş. :amin:

zelis

masallah Selenin Boyune posuna , bence kilosuda normal Gulfercigim , dedigin gibi boyu uzun oldugu icin zayif gorunuyordur , normal 1 yasindaki bir cocuk icin ideal olan 10 kilo bence , ne sisman ne zayif... ...boyda 85 ile 90 arasi diye biliyorum.....

AککORTįє

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 12 Ekim , 2010, 17:17:08

sağol gülfer teşekkür ederim

мiŁenα.

günaydın kızlar :coffee:

Dün gece arkadaşlarım bende kaldı geç yattım sabahın kr saatinde hortladık :cildir:

Oğlumun uykusu düzeldi şükrolsun. :amin:

Popişide düzeldi  :k06: artık rahat rahat yapıyor. :k06:

Dün akşam saçlarımı boyadım uçları sarı ortası karamel oldu :-\ sanırsa boya vardı üstüne sarı tutmadı :k06:

Sabah eşim kalktı ne oldu sana diyor oğlum sarı fıstıgı gördünmü diyor :k06:

Eymen buı sıra çok gazlı yaa totişi durmuyor hiç üşüttümü acaba :icon_scratch:

:love9: :love7: :love9:

ilkcemre

dr a gidince bende bi sorayım bakalım balık yağını. inşallah işe yarar cemrede çok iştahsız... yemek yedirene kadar canım çıkıyo sitrese giriyorum...

aldığı kilolar anne sütünden oldu. şimdi süt azaldı yemeklerde sıkıntılı olunca geçen ay sadece 100 gr almış. çok hareketli bide diş hastalık derken aldığınıda verdi sanırım bu ay  :-\ :-\

ne kadar kiloyu sorun etmesemde gelişim açısından almaası gerekiyo. almayıncada insna üzülüyo gerçekten.

ilkcemre