2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

tweety0555

Alıntı yapılan: ırmak184 - 24 Eylül , 2010, 21:05:14

ezgicim maşallah nisaya inş. hep böyle devam eder  :amin:  :amin:

Alıntı yapılan: tweety0555 - 24 Eylül , 2010, 17:07:58
merhaba arkadaslar ımdaatttt demek ıstıyorum...bızde durumlar gene aynı ama benı mert cok yorar oldu gece uyku hakgetıre mızıl mızıl surekllı meme agızda ortamızda uyuyor artık park yatagınıda ındırdım gecen gunduz uykusunda bızım yataga bıtısıktı sen yatagından bızım yataga gec cok korktum ındırdım...gece sımdıde cok sık uyandıghı ıcın egıl koy usendım ortamızda...ayyy su bay  bay ı bende denım bakalım...uykusuzluk cok kotu...
benım sıze onemlı bır sorum var devam sutunu hangı marka ve ne ogunde verıyorsunuz nasıl kullanıyorsunuz...gece ben pırınc unu yapıyorum tok tutsun dıye sıgara tyıryakılerı gıbı meme tıryakısı oglan gene uyanıyor gene uyanıyor belkı devam sutu daha tok tutar dıye dusunmustum...yada onun ıcıne cıcıbebe vs

aptamil 2 kullanıyorum ben,devam sütünü kahvaltıda,yogurt mayalarken kullanıyorum.anne sütüde emdigi için gün içerisinde bir kere 200 ml devam sütü veriyorum.birde tahıllı mamayı devam sütüyle yapıyorum içerisine muz karıstırıyorum akşam veriyorum dönüşümlü olarak birde pirinç ununa elma rendeleyek veriyorum doyurucu oluyor.

canım coktesekkr ederım bende alıp deneyecegım..gecelerı mert ıytıce zıvanadan cıktı cok yoruluyorum..baybnayıda alacagım kafama koydum...

мiŁenα.

maşallah cemreye  :nazar: maşallah ecişe   :nazar: inş sorunsuz çıkarır dişlerini :nazar: :amin:

:love9: :love7: :love9:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 25 Eylül , 2010, 16:58:06
maşallah cemreye  :nazar: maşallah ecişe   :nazar: inş sorunsuz çıkarır dişlerini :nazar: :amin:

insallah canim  :amin:

böyle üst tarafda 2 tane beyaz sismis böyle dis cikacagi belli sizinde mi öyleydi ve ne zaman cikdi ondan snraa

мiŁenα.

eymenin o iz ve beyazlık çok uzun zamandır vardı.ben üstlerden beklerken alttan geldi iki tane ..

üstte hala o iz var şimdide üstten bekliyorum beni yanıltım yanlardanda gelebilir :D

hiç belli olmuyor vallahi.. :laughing7:

gülay t.

25 Eylül , 2010, 17:42:21 #2629 Son düzenlenme: 25 Eylül , 2010, 17:45:14 gülay t.
Alıntı yapılan: ★★♥gül♥★★ - 25 Eylül , 2010, 10:52:07
selma bizim kız da iki gündür uyumuyoooo... ben acayip hastayım cemreyede bulaştı ister istemez dün dr daydık. peditus verdi. sabah öğlen akşam içir dedi. dolven verdi ateşi için. pişiği için bişiler verdi. ecza dolabı almak şart oldu. bi çuval ilaç oldu... hapşurup duruyo. gitmişken aylık rutinide aradan çıkardık. kuzumun bıngıldağı kapanmış sınırları belli dedi ama kapanmış rahat edebilirsiniz artık dedi. boyu ve kilosu da iyiymiş biraz önde gidiyomuş ayına göre maşallah kuzuma annesi kurban :D

etlere başlayın dedi. ve baklagiller bi sonrraki ay dedi. ben baklagillerede başlıcaz sanıyodum bu konuda bişiler söylermisiniz veriliyo mu yada veren varmı...

cemrenin yan dişler tamamen çıktı. üst orda dişin ucu göründü vampirlikten sıyırdı :D

Çook geçmiş olsun öncelikle sana ve tatlı kızına.
Gülcüm baklagil olarak ben şimdiye kadar sadece kırmızı ve yaşıl mercimek verdim çorbasına katarak. Ama bildiğim kadarıyla 8 veya 9. ayda verilebilir fasulye, nohut falan. Sizin doktor biraz geç mi başlıyor bazı şeylere  7. aydan itibaren et ve tavuk , 8-9 gibi de balığa başlanabiliyor benim bildiğim ve okuduğum kadarıyla. Gerçi o doktor vardır bir bildiği ama ben ek gıdalara başdıktan sonra 7. ayın içinde aşama aşama et ve tavuğa başlamıştım. Mercimek falan da arada kattım çorbasına o zamanlar.

gülay t.

Ayşecim hayırlı olsun demek emeklemeye de başladı Eymencik.Zaten ilk zamanlar tuhaf oluyor emekleme biçimleri biraz gidip yoruluyorlar veya uzanıyorlar boylu boyunca yere :) Ama çook yakında hızlanır  ve yetişemezsin bile.

мiŁenα.

;D ;D ;D oyy anası götünü yesin ;D her tarafı katsın birbirne :ehi:

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

Neden kimse yok bakem burda :caca: en sonunda sopaları kaldırdım toplanın bakimm :caca:

bugün oğlum mandalina ve pepino ile tanıştı..

mandalinayı çok sevdi :nazar: muz hastası oldu oğlum :k06:

muzlu yoğurt yaptım pek iştahlı yemedi :-\ muzu sade yemeyi sevdi elinden alıyorum diye nasıl sinirleniyor hayta :k06:

mandalinayıda sevdi armut vs seviyor zaten..

yogurt yemeye başladı pek sevmiyordu bugün yedi :nazar:

sabahları kahvaltıda;

yumurta sarısı 4/1 kadar veriyorum.

beyaz peynir(çok seviyor bundan güzel yiyor)

zeytin veriyorum kabuğunu soyup :k06:

salata seviyor :k06:

öğleyin yoğurt yediriyorum akşamda bizle sofrada ne varsa taddırıyorum..

sizce iyimi düzenimiz..

ben mama vermiyorum devam sütü falan cici bebede sevmiyor bende vermek istemiyorum

birde pekmez köyden gelcke bilindik biri yapsın dedim.hazır almadım.

gelsin ondanda vericem ;) :)

< ESLAL >

yettim ayşem  :D

ben buaralar pek giremiyorum girsemde okuyup çıkıyorum Hilalden fırsat olmuyor  ::)

canım bence gayet güzel oluşturmuşsun beslenme olayını  :icon_thumright:

zaten bunu daha öncede söylemiştim her bebeğin farklıdır düzeni bunu bebeğinin damak zevki ve beslenme saatine göre sen oluşturacaksın  ;)

sütün yettiği sürece devam maması vermene gerek yok canım  :icon_thumright:

bizim pekmezimizide dedemiz ve annanem kendi yaptı hergün veriyorum  ;)

bunun dışında tarhana,makarna ve meyve kuruttuk Hilal için ben dolaba sebze,meyve koyma yada Hilal için konserve yapma taraftarı değilim herşeyi zamanında yesin  ::)

мiŁenα.

bende  vişne suyu üzüm suyu pek içemedi diye buzluğa attım bol bol kan yapar oğluma.

makarna pilav türü şeyler ne zaman yediriliyor etlerin 8.aydan sonra olduğunu biliyorum..

ama ben denemek amaçlı eymene tavuk verdim çok sevdi taddırdım öle.

yoğurt çorbasını sevdi mercimek vermim dimi gaz  yapar :icon_scratch:

önceden yalaya yalaya yiyordu şimdi dişlerini kullanıyo :D :nazar: çok şeker oluyo tosunum :k06:

DİLVİN

günaydın kızlarr

nıhayet çağlar 2 geceden sonra bu guce rahat uyuyabildı

ama hala öksürük ve burun akıntısı var

şurup dışında geçmesi için ne verebilirim?
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

βαlκιz

selma ayaklarının altına viks sür çorap giydir dursun öyle
geçiyo bi dene sende paşaya geçmiş olsun  :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

gögsüne bez koy bal sür işe yarıyor. öksürügede bal iyi gelir ama 1 yaşına kadar vermeyin diyorlar :-\

AککORTįє

:cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
BU GECE HİÇ UYUMADI HİÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

:y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: