2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

şükürler olsun Rabbim yaşatmasın birdaha  :amin: :amin: :amin:

canım ben şöyle yapıyorum ; bir domatesi rendeliyorum küçük bir diş sarımsak doğruyorum 1 tatlı kaşığı zeytinyağ ile azcık kavuruyorum sonra suyunu koyuyorum sı ılıyınca tarhanasını ekliyorum nisa böyle sevdi  :icon_thumright:
ilk vermeye başladığımda blandırdan geçiriyordum şimdi geçirmeden yiyebiliyor  ;)

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ırmak184 - 05 Eylül , 2010, 00:54:30
selam hanımlar.....

birkaç gündür diş yüzünden gece 4-5 gibi uyuyoruz yavrumla cok huzursuzdu kızım,hiç durmuyordu hiç  :sad1: neyse bugün üst dişleri patladıda rahatladı melegim 11'de uyudu şükür  :amin:

geçmiş olsun hayırlı olsun melek kızımın dişleri  :nazar: :nazar:

hayırlısıyla bitse gitse şu dişler her dişte bi stres bizimde 6. patladı ama duracak gibi durmuyor yaşına kadar düzecek cadımm hepsini  :k06:  :nazar: :nazar:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 05 Eylül , 2010, 11:28:09
şükürler olsun Rabbim yaşatmasın birdaha  :amin: :amin: :amin:

canım ben şöyle yapıyorum ; bir domatesi rendeliyorum küçük bir diş sarımsak doğruyorum 1 tatlı kaşığı zeytinyağ ile azcık kavuruyorum sonra suyunu koyuyorum sı ılıyınca tarhanasını ekliyorum nisa böyle sevdi  :icon_thumright:
ilk vermeye başladığımda blandırdan geçiriyordum şimdi geçirmeden yiyebiliyor  ;)

tek eymenin yiyeceği kadar yapıcam.

ne kadar ıslasam tarhana..

birde sarımsak eymene zarar vermez değilmi ???

hasta ya iyide gelir bu çorba :hungry:

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

selamlar kızlarrrrr

tarhana bende verım barı oğlum eksik kalmasınn

ırmakcımm dişinız hayırlı olsunn

oy oyyy tesesi kurban olsun çağana ınş. geçmiştir sıkıntısı ayşecım :amin:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

nesrin_beyza&berrin

Ayşecim tekrar geçmiş olsun. Çorba için daha erken değil mi canım? Bizim doktorumuz kahvaltı ve çorbaları yedinci ayda verin demişti.

мiŁenα.

sebze çorbası verebilirsin dedi doktorumuz canım.

sağolun kızlar...

selmacım iyi oldu şükürler olsu  boğazları acıyor azıcık birde öksürüyoz ..

az az ateşimiz var ama yüksek değil inş daha çıkmaz atlatırız çabucak :amin:

Vallahi bu gün güne güzel başladım oğlumun gülücükleriyle..

eski performansına döndü oğlum.

yürüteçle evi talan etti bugün oyyyy annesi yesin onuuuu :hieyt:

Rabbime şükürler olsun :amin:

AککORTįє

çok şükür geçmiş maşallah eymen paşaya  :nazar:

ırmakcım sizede geçmiş olsun  :opucuk:

< ESLAL >

ben uzun zamandır veriyorum sarımsak bişey olmadı  :dontknow: aksine iyide gelir eymene doğal antibiyotik biliyosun

sizin tarhana nasıl bilmiyorum ayşem bizimki toz ben ıslamadan direk koyuyorum çorbanın suyuna  ;)

ilkcemre

bende domates rendeliyorum zeytin yağ ile birlikte biraz pişiriyorum... bir iki çorba kaşığı tarhanayı küçük bi tabakta ıslatıyorum. domatesin içine katıyorum. biraz koyulaşınca içine yavaş yavaşş su ilave ediyorum. ekşimez bu şekilde pişirirsen. hafif bi çorba olur....afiyet olsun:D

мiŁenα.

toz tarhana canım ;) arkadaşım getirdi.

temam bende öle yapim bare dosunuma ;D

< ESLAL >

05 Eylül , 2010, 21:33:13 #1990 Son düzenlenme: 05 Eylül , 2010, 21:36:31 < ESLAL >
kızlar bugün tvde bebek tatlısı yaptılar :)

elma,balkabağı ve kuru üzümü bir tencerede suyla pişirdiler meyveler yumuşayıncaya kadar sonra blandırdan geçirip cicibebe ilave ettiler yani bizim bildiğimiz şekersiz komposto yaptılar cicibebe girince bebe tatlısı oldu  :k06:
evde armut ve mürdüm eriği vardı birde havuç ilave edip bende yaptım çok güzel oldu ev yapımı kavanoz maması gibi oluyor tavsiye ederim nisa çok sevdi  :icon_thumright:

sıcak sıcak kavanoza koyup ağzını sıkıca kapatınca 3-4 gün saklayabilirsiniz dediler  ::)

< ESLAL >

Alıntı yapılan: •°_AyŞe_°• - 05 Eylül , 2010, 21:31:42
toz tarhana canım ;) arkadaşım getirdi.

temam bende öle yapim bare dosunuma ;D

ozaman ıslamana gerek yok tatlım ben kendimiz için yaptığımıda ıslamıyorum direk çorbanın suyuna koyuyorum biraz karıştırıyorum topaklanmasın die :)

DİLVİN

ya bızım tarhanaya hiç bişey ilave etmıyorsun suyla pişiriyorsun karıştıra karıştıra üstünede yağ döküyorsun

bızımkı bıraz acı bende ayrıyeten yoğurt ilave edıp pişirdim içinede etimek  kırdım ama fazla sevmedı

bıde akşam yemeği yapmıştım  etınden verdım çokkk saldırdı bende bıraz verdım bişi olmaz ınş.
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

Herkeslere günaydın  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Ayşecim çok mutlu oldum.  :opucuk:

Irmakcım size de geçmiş olsun, hayırlı olsun pamuk kızımın yeni dişleri bol bol ısırsın  :k06:

Süpper bir haftasonu geçirdim kızlar  :nazar:  :love9:

мiŁenα.

günaydın kızlar :hello: sağolun canlarım. :opucuk: tarhana bugün yapıcam bakalım nasıl olcak :k06: gülommm evlilik yıl dönümünü mü kutladınız neler yaptınız  :laughing7: :k06: :k06: