2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: ♫♪♦€bRaR♦♪♫ - 26 Ağustos , 2010, 14:35:40
selam güzel anneler  :flowers: nasılsınız bebişler nasıl
biz pek iyi değiliz  :-\ iştahımız yokk
siz şunu yiyor bunu yiyor dedikçe içim gidiyor valla kızım hasta olduktan sonra hiç birşey yemez oldu  :'(
1 haftadır ağzına kaşık değdirmiyor halbuki iyileşti tamamen neden böyle yapıoyr anlamıyorum  ???
önceden ne güzel yerdi günde 5-6 öğün falan acıkınca basardı çığlığı inş. düzelir geri yaa yoksa çok zayıflayacak
sadece anne sütü ne yetecek 8 aylık çocuğa  :dontknow:
Canım hiç endişelenme. Anne sütü bir bebeğe 2 yaşına kadar yeterlidir. Ek gıdalara geçişin nedeni ise bebeğin tatlara alışması ve çiğneme refleksinin gelişmesi içindir. Ek gıdalardan çok anne sütüne ağırlık vermemiz lazım. Benim kızımda son aşıdan sonra hiç yememeye başlamıştı. Bende çok sinirleniyordum niye yemiyor diye. Ama belli vakit geçtikten sonra tekrar yemeye başladı çok şükür. Sende sabret geçiş dönemidir geçer inş. :amin:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: gülay t. - 26 Ağustos , 2010, 12:27:44
Alıntı yapılan: ★★gül♥cemre★★ - 26 Ağustos , 2010, 11:46:23
ilknurcum peki kahvaltısını karışım mı yapıosun sen. ne katısyosun içine...
ya dr karışım yapmana gerek yok dedi ama nasıl yicek ki karıştırıpp ezmezsem dimi. daha hazır değil bence öyle ayrı ayrı yemeye.
genel olarak yumurta peynir pekmez biraz cici bebe demişti ama cici bebe cıssss oldu... başka ne katabilirim ...

İlknura katılıyorum başlangıçta karışım yemeleri daha kolay oluyor ama alışması için ayrı ayrı  tattırmak da doğru bir davranış. Gülcüm kahvaltısına, benim doktorum şunları katabileceğimi söylemişti; anne sütü veya devam maması içine 1 tatlı kaşığı labne peynir, 1tatlı kaşığı tereyağı, 1 tatlı kaşığı pekmez, 1 yumurta sarısı ( başlangıçta 4te1 ) , ekmek içi ve kıvam versin istersen kahvaltı maması kullanabilirsin hem cicibebeden daha besleyici.

Ayrıca 1 ceviz içi ezip katmamı söylemişti omega 3 açısından zengin olduğu için  robottan geçirilip verilebilir. Kabızlık sorunu yaşamaması içinde hergün kahvaltısına 1 çay kaşığı zeytinyağı katıyorum bayağı faydası oluyor düzenli verince. Çorbasını da zeytinyağıyla yap böylece bağırsak düzeni aksamaz inşallah.

bir tatlı kaşığı tereyağ çok değilmi ben 1 çay kaşığı koyduğumda bile çok yağlı oluyor nohut büyüklüğünde koyuyorum zaten günlük alması gereken tereyağ miktarı 1 çay kaşığı diye biliyorum ki cicibebe,devam maması,kaşık mamalarındada yağ var çorbalarınada zeytinyağ kullanıyoruz  ::) ::)
bana çok geldi bende ;yumurta ve peyniri dönüşümlü bunların dışında 1 tatlı kaşığı pekmez,azcık reçel,yarım ceviziçi,nohut kadar tereyağ,3-4 cicibebe 1 kaşık tahıllı mamayı dönüşümlü olarak devam maması,taze sıkılmış meyve suyu ve ıhlamurla karıştırıyorum

--elif--

Alıntı yapılan: beyzaberrin - 26 Ağustos , 2010, 14:53:09
Alıntı yapılan: ♫♪♦€bRaR♦♪♫ - 26 Ağustos , 2010, 14:35:40
selam güzel anneler  :flowers: nasılsınız bebişler nasıl
biz pek iyi değiliz  :-\ iştahımız yokk
siz şunu yiyor bunu yiyor dedikçe içim gidiyor valla kızım hasta olduktan sonra hiç birşey yemez oldu  :'(
1 haftadır ağzına kaşık değdirmiyor halbuki iyileşti tamamen neden böyle yapıoyr anlamıyorum  ???
önceden ne güzel yerdi günde 5-6 öğün falan acıkınca basardı çığlığı inş. düzelir geri yaa yoksa çok zayıflayacak
sadece anne sütü ne yetecek 8 aylık çocuğa  :dontknow:
Canım hiç endişelenme. Anne sütü bir bebeğe 2 yaşına kadar yeterlidir. Ek gıdalara geçişin nedeni ise bebeğin tatlara alışması ve çiğneme refleksinin gelişmesi içindir. Ek gıdalardan çok anne sütüne ağırlık vermemiz lazım. Benim kızımda son aşıdan sonra hiç yememeye başlamıştı. Bende çok sinirleniyordum niye yemiyor diye. Ama belli vakit geçtikten sonra tekrar yemeye başladı çok şükür. Sende sabret geçiş dönemidir geçer inş. :amin:
sağol cnm içimi rahattlattın bende çocuk açlığa nasıl dayanıyor diyorum inş. en kısa zamanda geçer  :amin:

tweety0555

ya kızlarrr hergun ne corbası yapıyoonuz yaw ben bullamıyorum yapmaya hep salcalı orba bılıyroum ben

--elif--

özlemciğim çorba tariflerini paylaşalım diye bi konu açmıştım kızlar bi sürü tarif paylaşmışlardı orda oraya bak istersen

tweety0555

AککORTįє

Alıntı yapılan: gülay t. - 26 Ağustos , 2010, 12:27:44
Alıntı yapılan: ★★gül♥cemre★★ - 26 Ağustos , 2010, 11:46:23
ilknurcum peki kahvaltısını karışım mı yapıosun sen. ne katısyosun içine...
ya dr karışım yapmana gerek yok dedi ama nasıl yicek ki karıştırıpp ezmezsem dimi. daha hazır değil bence öyle ayrı ayrı yemeye.
genel olarak yumurta peynir pekmez biraz cici bebe demişti ama cici bebe cıssss oldu... başka ne katabilirim ...

İlknura katılıyorum başlangıçta karışım yemeleri daha kolay oluyor ama alışması için ayrı ayrı  tattırmak da doğru bir davranış. Gülcüm kahvaltısına, benim doktorum şunları katabileceğimi söylemişti; anne sütü veya devam maması içine 1 tatlı kaşığı labne peynir, 1tatlı kaşığı tereyağı, 1 tatlı kaşığı pekmez, 1 yumurta sarısı ( başlangıçta 4te1 ) , ekmek içi ve kıvam versin istersen kahvaltı maması kullanabilirsin hem cicibebeden daha besleyici.

Ayrıca 1 ceviz içi ezip katmamı söylemişti omega 3 açısından zengin olduğu için  robottan geçirilip verilebilir. Kabızlık sorunu yaşamaması içinde hergün kahvaltısına 1 çay kaşığı zeytinyağı katıyorum bayağı faydası oluyor düzenli verince. Çorbasını da zeytinyağıyla yap böylece bağırsak düzeni aksamaz inşallah.

benim doktroum devam maması ver demişti kahvaltısına karışımına katmak için; bi r kere verdim yemedi. bende ziyan olmasın diye devam mamasını biberona yaptım onu da yemedi bende attım. zaten boyna emiyo oğlum günde 50 kere hem emiyo hemde ek gıda alıyo. devam maması benim açımdan gereksiz zaten oğlumda beğenmedi.

°o.O євяυ O.o°

ilknur bu gece rüyamda oğluşunla bana gelmiştin ayy bi sevdm bi sevdim damadımı :k06:  :k06: :D

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

AککORTįє

26 Ağustos , 2010, 15:22:10 #1673 Son düzenlenme: 26 Ağustos , 2010, 15:24:25 iLkNu®
Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 26 Ağustos , 2010, 12:26:50
şimdi peynir veriyorsunuz ya labne mi veriyorsunuz?pekmezi hazırmı alıyorsunuz ?meyveli peynirler var bizim bebişlere uygun değil sanırım :dontknow: bide günde bir öğün mü tahıl bi kaç kere verilse bişey olurmu ki?bunları merak ediyorum çokk.. bide zeytinyağını marketten aldığımızdan  verebilir miyiz?

ben labne değil normal peynir veriyorum ; zeytinyağını evt marketten fakat reçel yada pekmezler el yapımı 

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♣♣♥♥♥EbUş♣♣♥♥♥ - 26 Ağustos , 2010, 15:21:24
ilknur bu gece rüyamda oğluşunla bana gelmiştin ayy bi sevdm bi sevdim damadımı :k06:  :k06: :D

:k06: hayır olsun inş ama şimdi benim oğlumu görüpte sevmemek olur mu ama baldan datlı teyzesi ay pardon dünür teyzesi  :ehi:

°o.O євяυ O.o°

heralde oyy bal o bal  :nazar: doyasıya sevdm ama bu ara bebek te yok etrafımda sevcek ii geldi :k06:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ★★gül♥cemre★★ - 26 Ağustos , 2010, 13:36:59
anladım ilknurcum bende öyle vermeyi düşünüyorum zaten. minnacık bebek ne anlar öyle kahvaltı etmekten dimi :D dr lar da bi alem valla ya :D salatalık domates falan ver dedi güldüm içimden :D
ayrı ayrı verirken öle vericekmişim yani normal kahvaltı şeklinde ...

yarın başlıcam bakalım bende ilk kahvaltımıza...

çok şükür sıkıntımız azaldı gibi yapabiliyo artık kakasını. çok üzülüyordum kayısı çoook işe yaradı valla :D

bende 2 gündür muz verdim kakası biraz katılaştı 2 gündür   :-\

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♣♣♥♥♥EbUş♣♣♥♥♥ - 26 Ağustos , 2010, 15:24:46
heralde oyy bal o bal  :nazar: doyasıya sevdm ama bu ara bebek te yok etrafımda sevcek ii geldi :k06:

:k06: :k06: iyi olmuş ozaman

--elif--

мiŁenα.

sahracım trabzona bayramı gitmeyi düşüüyoruz daha doğrusu eşi dedi en kararsızım :)

özlemcim teyzemlerdeyim annemler türkişte oturuyor..ananemler vs termede :D

:love9: :love7: :love9: