2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 26 Ağustos , 2010, 10:31:46
Alıntı yapılan: beyzaberrin - 26 Ağustos , 2010, 10:02:11
[IMG=http://img821.imageshack.us/img821/8513/gynaydn300x3001.gif][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Günaydın arkadaşlar. Sağol ezgicim.çok girmiyorsun bebişin nasıl?

günaydın canım evt bu ara çok giremiyorum cadı kızımdan fırsat kalmıyor  :laughing7:

kızım iyi çok şükür yine diş sıkıntımız var iştahsızız uyku düzenimizde yok bunların dışında keyfi neşesi yerinde şükür  :amin:

senin fıstıkların nasıl ?

Benim fıstıklarda iyi. Berriş geziniyor her yeri banyolara girmeye bayılıyor. Sürekli kapıları kapalı tutmaya çalışıyorum. Çok ilginç geliyor. Geceleri daha çok kalkmaya başladı.  :caca:

) SaMiRa (

çağınım

ilkcemre

hepiniz çok saolun kızlar inşallah bi an önce düzelir. kayısı kaynatıp püre şeklinde yediriyorum suyuyla beraber. çok işe yaradı. kakasını kolay yapıo . bebeği zorlanan varsa deneyebilir. her çocuk farklı oluyo ama bize baya işe yaradı.

kahvaltıya başlayabilirmişiz artık.o gün dr anlattı ama ben moralman çökük olduğum için fazla dinlemedim. ne yiyo sizin bicirikler. doktorun karışım verme ayrı ayrı yedir dediğini hatırlıyorum sadece. kafam karışık bu yüzden. hep karışım tarifleri bakmıştım netten falan. ayrı ayrı ver dedi ama ne ver dedi onu hatırlayamadım.

nesrin_beyza&berrin

Ya benim kızımda çok yapıyor. Hiç kabız olmuyor. Kabız edecek şeyleri yese bile...

AککORTįє

günaydın kızlarr  :hello2:

çok geçmiş olsun gülcüm geçer merak etme    :opucuk:

başın sağ olsun nesrincim  :(

ya bende bi kaç gündür muz veriyorum az az kahvaltısına katıyorum çok az yapmış bugün kaka

daha vermicem bi kaç gün sonra

nesrin_beyza&berrin

Sağol İlknurcum. Dostlar Sağolsun. Paşamı öptüm. :opucuk:

ilkcemre

ilknurcum peki kahvaltısını karışım mı yapıosun sen. ne katısyosun içine...
ya dr karışım yapmana gerek yok dedi ama nasıl yicek ki karıştırıpp ezmezsem dimi. daha hazır değil bence öyle ayrı ayrı yemeye.
genel olarak yumurta peynir pekmez biraz cici bebe demişti ama cici bebe cıssss oldu... başka ne katabilirim ...

AککORTįє

26 Ağustos , 2010, 12:18:11 #1643 Son düzenlenme: 26 Ağustos , 2010, 15:14:08 iLkNu®
canım ben bi gün karışım bi gün paket kahvaltı mamasından veriyorum.

tek tek yemiyorlar canım yese bile mesela normalde bi kibrit kutusu peynir yemesi gerekiyor ya

parmağın ucuyla bi veriyosun peyniri yada yumurtayı hemen yüzünü ekşitiyorlar.

ben karışım yapsam dahi azcık da ağzına tadımlık veriyorum ki tadını ayrı olarak da alsın aşina olsun

ilerde zorluk çekmeyeyim

yani karışım yapmadan yemesi çok zor

ben karışıma meyve (şefteli muz elma artık evde ne varsa  bazen ıhlamur )

da katıyorum sende öyle yap vitaminli olsun

yani dediğim gibi tek tek verirsen yemesi çok zor parmağın ucuyla iki alır daha yemez

hem karışım olarak hemde ayrı ayrı tadına baktırabilirsin

) SaMiRa (

26 Ağustos , 2010, 12:26:50 #1644 Son düzenlenme: 26 Ağustos , 2010, 12:33:43 En KıYmEtLiM
şimdi peynir veriyorsunuz ya labne mi veriyorsunuz?pekmezi hazırmı alıyorsunuz ?meyveli peynirler var bizim bebişlere uygun değil sanırım :dontknow: bide günde bir öğün mü tahıl bi kaç kere verilse bişey olurmu ki?bunları merak ediyorum çokk.. bide zeytinyağını marketten aldığımızdan  verebilir miyiz?

gülay t.

Alıntı yapılan: ★★gül♥cemre★★ - 26 Ağustos , 2010, 11:46:23
ilknurcum peki kahvaltısını karışım mı yapıosun sen. ne katısyosun içine...
ya dr karışım yapmana gerek yok dedi ama nasıl yicek ki karıştırıpp ezmezsem dimi. daha hazır değil bence öyle ayrı ayrı yemeye.
genel olarak yumurta peynir pekmez biraz cici bebe demişti ama cici bebe cıssss oldu... başka ne katabilirim ...

İlknura katılıyorum başlangıçta karışım yemeleri daha kolay oluyor ama alışması için ayrı ayrı  tattırmak da doğru bir davranış. Gülcüm kahvaltısına, benim doktorum şunları katabileceğimi söylemişti; anne sütü veya devam maması içine 1 tatlı kaşığı labne peynir, 1tatlı kaşığı tereyağı, 1 tatlı kaşığı pekmez, 1 yumurta sarısı ( başlangıçta 4te1 ) , ekmek içi ve kıvam versin istersen kahvaltı maması kullanabilirsin hem cicibebeden daha besleyici.

Ayrıca 1 ceviz içi ezip katmamı söylemişti omega 3 açısından zengin olduğu için  robottan geçirilip verilebilir. Kabızlık sorunu yaşamaması içinde hergün kahvaltısına 1 çay kaşığı zeytinyağı katıyorum bayağı faydası oluyor düzenli verince. Çorbasını da zeytinyağıyla yap böylece bağırsak düzeni aksamaz inşallah.

gülay t.

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 26 Ağustos , 2010, 12:26:50
şimdi peynir veriyorsunuz ya labne mi veriyorsunuz?pekmezi hazırmı alıyorsunuz ?meyveli peynirler var bizim bebişlere uygun değil sanırım :dontknow: bide günde bir öğün mü tahıl bi kaç kere verilse bişey olurmu ki?bunları merak ediyorum çokk.. bide zeytinyağını marketten aldığımızdan  verebilir miyiz?

Canım eğer beyaz peynir vermek istersen bir gün önceden suda bekletip tuzunun gitmesini sağlaman lazım. Ama genelde labne peynir veriyor anneler sanırım. Pekmezi ben hazır alıyorum dut pekmezi olursa daha iyiymiş. Peyniri mümkün olduğunca sade ver bence katkı oranı en az olsun, meyveli peynir daha sonra verirsin. Tahıl günde birkaç öğün vermek gerekiyor, kahvaltısına ve çorbasına kattığımız ekmek de tahıl grubuna giriyor. Bunun haricinde kahvaltısına, meyve püresinin içine ve akşam muhallebisine tahıllı mama katarsan günlük ihtiyacı karşılanmış olur sanırım. Zeytinyağını da güvenilir bir marka olduktan sonra marketten verebilirsin.

мiŁenα.

26 Ağustos , 2010, 13:07:05 #1647 Son düzenlenme: 26 Ağustos , 2010, 13:11:58 ձყşε..'εყოεռ'ﻨყlε...ﮡ
nmerhaba hanımlar :hello:

:love9: :love7: :love9:

) SaMiRa (

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: gülay t. - 26 Ağustos , 2010, 12:43:29
Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 26 Ağustos , 2010, 12:26:50

Canım eğer beyaz peynir vermek istersen bir gün önceden suda bekletip tuzunun gitmesini sağlaman lazım. Ama genelde labne peynir veriyor anneler sanırım. Pekmezi ben hazır alıyorum dut pekmezi olursa daha iyiymiş. Peyniri mümkün olduğunca sade ver bence katkı oranı en az olsun, meyveli peynir daha sonra verirsin. Tahıl günde birkaç öğün vermek gerekiyor, kahvaltısına ve çorbasına kattığımız ekmek de tahıl grubuna giriyor. Bunun haricinde kahvaltısına, meyve püresinin içine ve akşam muhallebisine tahıllı mama katarsan günlük ihtiyacı karşılanmış olur sanırım. Zeytinyağını da güvenilir bir marka olduktan sonra marketten verebilirsin.

teşekkür ederim gülay çok yardımcı oldun canım..pekmez hangi markayı veriyorsun tariş daha iyimiş sanırım. :dontknow: