2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DER!N

Alıntı yapılan: ferda2 - 23 Ağustos , 2010, 11:06:23
kızlar benim elif emekliyor ama elleriyle değil karnın üstünde sürünüyor 2 yada 3 kez sürünüyo ve yoruluyor önüne renkli şeyler koyuyorum o emekliyor ben ileri sürüyorum çok kızıyor bende veriyorum eline
büyük kızım 30 aylık bence tam wc eğitimi için uygun zaman ama o benim arkkamdan geliyor kendisini çişe tutuyorum korktum diye ağlıyor ben de zorlamıyorum lazımlık aldım oturmuyor bir kaç kez oturdu sonr direndi çişini yanikakasını yapacakken balkona çıkıyor yada kimseenin olmadığı yere giidyor yapınca geliyor kak yapınca altını alırken beni öpüyor idrarında öpmüyor aslında ayırtediiyor ama söylemiyor ara sırada bezini çıkartıyor idrarını yapınca selenin kardeşi olduğu için sanırım kıskanıyor ve ilgi istediği için söylemiyor bence düşünün babasının ismi selahattin onu söylüyor kaka demiyor kaka demek daha kolay ben n eyapacağımı şaşırdım zorlamıyorum benden bu kadar okulda ğrendiğimiz kadarıyla çiş eğitimi2 yada 2.5 yaşında öğretilmeliymiş ericson ve ferund amacmız öyle söylüyor ama benim kız ilmin üstesinden geliyor  :tongue3:

Araştırmadım henüz, ama 2-2,5 yaş geç değil mi?

Elif'e de maşallah, ne kadarlık oldu?
Emeklerken önündeki şeyleri yetişecekken geri çekmek yerine, biraz mesafeler bırakarak  dizsen yere renkli şeyleri her ulaştığı zaman aferin deyip alkışlasan oyun gibi olur sinirlenmez. Hem kendine güveni gelişir ulaşabiliyor olmak hoşuna gidecektir.

Karnının üzerinde emeklemek ne demek, uçak pozisyonu mu kolları ve bacakları sallarlar göbekle bir kaç kez öne gider durur, böyleyse eğer Ecrin Selen de öyle geliştirdi ve sanırım hemen hepsi böyle başlıyor.

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♫♪♦€bRaR♦♪♫ - 22 Ağustos , 2010, 23:50:47
sağolun kızlar  :flowers:
geçti gitti inş.
tabi illa bi eser bırakıyor bu hastalıklar artık yemek yemiyor kızım sadece emiyor
geri nasıl alıştıracam bilmiyorum  :dontknow:
ne güzel düzenimiz vardı  :'(

canım çok geçmiş olsun ; bi müddet sonra düzene girer merak etme  :opucuk:

AککORTįє

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 08:44:53
Alıntı yapılan: iLkNu® - 22 Ağustos , 2010, 23:33:39
evt öyle anne babanın özelliklede annenin etkisi büyük fakat sorunun tamamı onlarda bitmiyor

biraz olsun çocuğada bağlı; her çocuk aynı zamanda yürümeyebilirr aynı zamanda diş çıkarmayabilir aynı zamanda vs.. vs..

%70 i anneye bağlı, kalanı çocuğa

bence

İstatistiki bir veri değilse, itirazım var.  :)

Çocuğa çok bağlı, yani zannetmiyorum kimse çocuğunun hareketlerini kısıtlayacak şeyler yapmıyordur.
Her yaptığını cesaretlendirmek ve ödüllendirmek lazım.
Misal, emekliyor mu yakalama oyunu oynansa onun  gibi yere diz kırıp emekleme yarışı yapılsa dehşet faydası oluyor ama bunu keyf alarak yapmak lazım.
Bence %50, 50  :)

Fiziksel gelişim desteklemeyle ilerletilebilir diğerlerine yapacak pek bir şey yok diş özellikle.

Tabii genetik yatkınlıkları göz ardı etmemek lazım.

tabiki istatiksel bi veri değil tamamen benim düşüncem  :)

söylediklerinin çoğuna katılıyorum ama

anne babanın rolünün bu konuda daha fazla olduğunu düşünüyorum.

evt çocuğada zaten bağlı zaten sahrayada söylemek istediğim buydu.

sadece anne babayla alakalı değil

çocuğu da o yönde motive etmek lazım tabi bunun yanı sıra

dediğin gibi işi eğlenceli hale getirerek çocuğun içindeki mahareti ortaya dökmesine yardımcı olmak lazım

AککORTįє

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 23 Ağustos , 2010, 10:58:38
Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 08:32:50
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 22 Ağustos , 2010, 20:04:47
Alıntı yapılan: iLkNu® - 22 Ağustos , 2010, 19:22:31
ayşecim güle güle git güle güle gel bol dinlen hasret gider  :opucuk:

ezgicim üzüldüm adına napalım kısmet sende kuzuşumla gezersin çıkarsın olsun sağlık olsun  :opucuk:

sorma canımm yaa bende çokk üzüldüm kurbanda gideriz dio eşim ama hava ne olur ozaman bilmiyoruz soğuk olursa hilalle gidemeyiz seneye yaza artık  :sad1:

sinir ya yurt dışındakiler gibi senede 1 gidebiliyoruz memleketimize  :caca: :caca: :caca:

Üzülme kuzum zaten çok kısa bayram tatili kurban bayramında nasibse gidersiniz.
Benim bu bayram dışarı çıkasım yok ama mecburen gidilecek, Selenin düzeni ancak oturdu gibi korkuyorum değişecek diye.
Evde oturmaya razıyım.

Bir de ne yalan söyliim milletin ağzından bıktım, bir akrabaları var selenden 40 gün küçük erkek bebek 13 kilo olmuş kıyaslayacaklar falan bu niye zayıf diyecekler ama o çocuk daha basamıyor bile gülmüyor bile onu gören yok, gerilip döneceğim anlayacağınız.  :(

günaydın gülom sabah sabah döktürmüşsün  :k06:

17 gün iznimiz var ve kurban bayramında soğuk olacakta gidemiycez die korkuyorum  :-\

ben artık hilale göre hareket etmiyorum gülom malum bi düzenimiz yok zaten evdede otursam dışrıda çıksam aynı o sebepten kendime göre yapıyorum planlarımı hilal bana uyuyor  :ehi: :ehi:

balıkesirde onunla ilgilenecek çokk insan var ve azcık nefes almak istiyorum inş. kurbanda bi aksilik olmaz  :amin: :amin:

nie takıyosunki insanların lafına canım ya aman boşver cevap bile verme böyle söyleyen gerilere evt benim kızım bakımsız de geçç tınn yani

balıkesire gittiğimizde hilalin su içmemesinden dolayı idrarında sıkıntı yaşadık ve tahlil için hastaneye gittim hilali eve bıraktım idrarı alıp gittim hastanede kayınvaldemin komşusu denk geldi hayırdır çocukmu hasta dedi yok ben keyifsizim kendim için geldim dedim hmmm çocuk nasıl dedi iyi dedim
eve döndüm tel çaldı komşu arıyor özdeennn geçmiş olsun nolduu çocuğa bizimkide anlattı tabi kızdım bende ona ne nie arkasını arıyor die
bigün sonra oturma bahanesiyle bize geldi illa hilali görecek çok hastaya  :cildir: tv dolabındada şurupları gördü calpol vs. herkese anlatmış ezginin çocu çok hasta saklıyolar die  :ehi: :ehi: :ehi: böyle cins insanlar çok ama inan umrumda değil ben yavrumu biliyorum ve kendi keyfim için gidiyorum gerisi tınnn

ayyyyyy  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

) SaMiRa (

evt öyle anne babanın özelliklede annenin etkisi büyük fakat sorunun tamamı onlarda bitmiyor

biraz olsun çocuğada bağlı; her çocuk aynı zamanda yürümeyebilirr aynı zamanda diş çıkarmayabilir aynı zamanda vs.. vs..

bence

:icon_thumright: :icon_thumright:

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 08:32:50
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 22 Ağustos , 2010, 20:04:47
Alıntı yapılan: iLkNu® - 22 Ağustos , 2010, 19:22:31
ayşecim güle güle git güle güle gel bol dinlen hasret gider  :opucuk:

ezgicim üzüldüm adına napalım kısmet sende kuzuşumla gezersin çıkarsın olsun sağlık olsun  :opucuk:

sorma canımm yaa bende çokk üzüldüm kurbanda gideriz dio eşim ama hava ne olur ozaman bilmiyoruz soğuk olursa hilalle gidemeyiz seneye yaza artık  :sad1:

sinir ya yurt dışındakiler gibi senede 1 gidebiliyoruz memleketimize  :caca: :caca: :caca:

Üzülme kuzum zaten çok kısa bayram tatili kurban bayramında nasibse gidersiniz.
Benim bu bayram dışarı çıkasım yok ama mecburen gidilecek, Selenin düzeni ancak oturdu gibi korkuyorum değişecek diye.
Evde oturmaya razıyım.

Bir de ne yalan söyliim milletin ağzından bıktım, bir akrabaları var selenden 40 gün küçük erkek bebek 13 kilo olmuş kıyaslayacaklar falan bu niye zayıf diyecekler ama o çocuk daha basamıyor bile gülmüyor bile onu gören yok, gerilip döneceğim anlayacağınız.  :(

milletin ağzı torba değil ki büzesin eciş çok iyi maşallah zayıf çocuk sağlıksı çocuk demek değil ki benden iyi bilirsin canım onlar bilmiyorlar kilolu çocuk sağlıklı geliyor ama öyle değil işte sen canını sıkma gülfercim bende kızarım öyle şeylere kim kızmaz ki...
gitmeme gibi bi imkanınız yok mu?

--elif--

Alıntı yapılan: iLkNu® - 23 Ağustos , 2010, 12:12:08
Alıntı yapılan: ♫♪♦€bRaR♦♪♫ - 22 Ağustos , 2010, 23:50:47
sağolun kızlar  :flowers:
geçti gitti inş.
tabi illa bi eser bırakıyor bu hastalıklar artık yemek yemiyor kızım sadece emiyor
geri nasıl alıştıracam bilmiyorum  :dontknow:
ne güzel düzenimiz vardı  :'(

canım çok geçmiş olsun ; bi müddet sonra düzene girer merak etme  :opucuk:
sağol cnm inş.  :opucuk:

--elif--

ayy gıcık olurum böye şeylere bizdede vardır bu hemde çok fazla kışın doğum yaptığım için kızım her daim üşüyordu bi kere bazılarına göre üşüyor bu çocuk onun için ağlıyor derdi kat kat giydirsem bile sinir olurdum bana öyle akıl veren insanları boğasım geliyor valla sanki ben bişey bilmiyormuşum gibi insan kendi çocuğunu bilir demi
kızım bütün  gün ağzından bırakmazdı ama yinede sütünün tadı güzel değil beğenmiyor çocuk derdi
sanki tadına bakmış daha önce  :violent1:  :violent1:  :violent1:
daha neler neler fikrini söylersin ama bu kadar karışmak hiç hoş değil  :nono:  :nono:  :nono:

) SaMiRa (

--elif--

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: iLkNu® - 23 Ağustos , 2010, 12:21:48
Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 08:44:53

bence

İstatistiki bir veri değilse, itirazım var.  :)

Çocuğa çok bağlı, yani zannetmiyorum kimse çocuğunun hareketlerini kısıtlayacak şeyler yapmıyordur.
Her yaptığını cesaretlendirmek ve ödüllendirmek lazım.
Misal, emekliyor mu yakalama oyunu oynansa onun  gibi yere diz kırıp emekleme yarışı yapılsa dehşet faydası oluyor ama bunu keyf alarak yapmak lazım.
Bence %50, 50  :)

Fiziksel gelişim desteklemeyle ilerletilebilir diğerlerine yapacak pek bir şey yok diş özellikle.

Tabii genetik yatkınlıkları göz ardı etmemek lazım.

tabiki istatiksel bi veri değil tamamen benim düşüncem  :)

söylediklerinin çoğuna katılıyorum ama

anne babanın rolünün bu konuda daha fazla olduğunu düşünüyorum.

evt çocuğada zaten bağlı zaten sahrayada söylemek istediğim buydu.

sadece anne babayla alakalı değil

çocuğu da o yönde motive etmek lazım tabi bunun yanı sıra

dediğin gibi işi eğlenceli hale getirerek çocuğun içindeki mahareti ortaya dökmesine yardımcı olmak lazım

tabii ki çocuğuda bağlı ben onu söylemiştim zaten benim örneğim anne babayla alakalı yani ilgi o çocuk için önemli gelişimi açısından
çocuk dönemiyor bile ama oturuyor oturtmaya alıştırmışlar sadece yani konuşmuyorlar bile biz çok konuşuyoruz oğlumda kendi kendine birşeyler söylüyor.. sizde öylesinizdir biz konuşmasak alışamazdı dimi eğitim şart :icon_thumright: :)

tabi diş çıkarmak yürümek emeklemek vs bunlarda genetik yapıda yer alıyor... 

DER!N

Gitmeme ihtimalimizi zorluyorum.  :k06:

Eşimin ailesine gitmek durumundayız, o aile de bayram diye mutlaka orada olacaktır. Her gidişimizde orada oluyorlar çünkü  :k06:

) SaMiRa (

) SaMiRa (

ferda maşallah kızına benim oğlumda öyle yapıyor yani gülferin dediği gibi uçak misali :D yakında emeklemeye başlar diye düşünüyorum bakalım ne zaman  :dontknow: :dontknow: