2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

AککORTįє

evt öyle anne babanın özelliklede annenin etkisi büyük fakat sorunun tamamı onlarda bitmiyor

biraz olsun çocuğada bağlı; her çocuk aynı zamanda yürümeyebilirr aynı zamanda diş çıkarmayabilir aynı zamanda vs.. vs..

%70 i anneye bağlı, kalanı çocuğa

bence

--elif--

sağolun kızlar  :flowers:
geçti gitti inş.
tabi illa bi eser bırakıyor bu hastalıklar artık yemek yemiyor kızım sadece emiyor
geri nasıl alıştıracam bilmiyorum  :dontknow:
ne güzel düzenimiz vardı  :'(

aşkitoom

arkadaşlar ben bişey soracam,ben şimdi hamileyim.yarın doktora gitmeyi düşünüyorum.en son adet tarihim temmuzun 9nda olmuştum.yarın doktora gitsem bebeğimin kesesi ve kendi görülür mü :k06: :k06: :k06: :k06:

DER!N

Alıntı yapılan: aşkitoom - 22 Ağustos , 2010, 23:52:40
arkadaşlar ben bişey soracam,ben şimdi hamileyim.yarın doktora gitmeyi düşünüyorum.en son adet tarihim temmuzun 9nda olmuştum.yarın doktora gitsem bebeğimin kesesi ve kendi görülür mü :k06: :k06: :k06: :k06:

Hayırlı olsun, Rabbim sağlıkla tamamlamak nasib etsin.

Düşük bir ihtimalle görürsünüz, kese görünür muhtemelen de 2 hafta sonra duyarsınız kalp atışlarını sanırım.
Benim 5 haftalıktı kese göründü 2 hafta sonra kalp atışlarını duymuştuk.

DER!N

Alıntı yapılan: ♫♪♦€bRaR♦♪♫ - 22 Ağustos , 2010, 23:50:47
geçti gitti inş.
tabi illa bi eser bırakıyor bu hastalıklar artık yemek yemiyor kızım sadece emiyor

Geçmiş olsun canım.

Düzeniniz tekrar oturur hastalık sonrası biraz  toparlanma süreci oluyor inşallah bu da öyledir ve geçer.  :amin:

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 22 Ağustos , 2010, 20:04:47
Alıntı yapılan: iLkNu® - 22 Ağustos , 2010, 19:22:31
ayşecim güle güle git güle güle gel bol dinlen hasret gider  :opucuk:

ezgicim üzüldüm adına napalım kısmet sende kuzuşumla gezersin çıkarsın olsun sağlık olsun  :opucuk:

sorma canımm yaa bende çokk üzüldüm kurbanda gideriz dio eşim ama hava ne olur ozaman bilmiyoruz soğuk olursa hilalle gidemeyiz seneye yaza artık  :sad1:

sinir ya yurt dışındakiler gibi senede 1 gidebiliyoruz memleketimize  :caca: :caca: :caca:

Üzülme kuzum zaten çok kısa bayram tatili kurban bayramında nasibse gidersiniz.
Benim bu bayram dışarı çıkasım yok ama mecburen gidilecek, Selenin düzeni ancak oturdu gibi korkuyorum değişecek diye.
Evde oturmaya razıyım.

Bir de ne yalan söyliim milletin ağzından bıktım, bir akrabaları var selenden 40 gün küçük erkek bebek 13 kilo olmuş kıyaslayacaklar falan bu niye zayıf diyecekler ama o çocuk daha basamıyor bile gülmüyor bile onu gören yok, gerilip döneceğim anlayacağınız.  :(

DER!N

Alıntı yapılan: ձყşε..'εყოεռ'ﻨყlε...ﮡ - 22 Ağustos , 2010, 18:56:00
gel anacım bebiklerre bakcak adam ç.ok..

bol bol dinleniriz..

termeye gidiyorum..ilk merkezine teyzeme sonra ananemlere köye :k06:

mis gibi temiz hava bol bol yeşillik :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Sağol güzelim, hayırla git hayırlarla dön inşaALLAH! :opucuk:

DER!N

Alıntı yapılan: zelis - 22 Ağustos , 2010, 15:05:08
Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 22 Ağustos , 2010, 00:11:57
slm zelişcim :hello:
fudayl bayadır dönüyor yüzüstü yatıyor..bilmiyorum ama sanmıyorumda bi problem olduğunu gelişimler farklı oluyor her bebekte alıştırmadıysan geç döner ben kendim alıştırıdm mervede alışık olmadığı için sıkılıyor olabilir canım sen devam et çevirmeye :opucuk:

ben cok fala yatirmadim , yatirsam bile merve hic sevmiyor yuz ustu yatmayi , ama yinede her gun 3 4 defa 10 dk kadar yatiriyorum.....

emekleyene bebekleri gordukce acaba benim kizda gelisme geriligimi var diye kuruntu yapmaya basladim ......birazda merve tembel ;D ;D aslinda donebiliyor ama tembel ya hanim isine gelmiyor  :ehi:

Canım Merveyi biraz serbest bırak, bak nasıl yapacak güvenliğini sağladıktan sonra bırak ne yaparsa yapsın.
Artık yavaş yavaş yapması lazım oturmaya yatmaya çabuk alışıyorlar.
Selen mesela oturduğu yerden çok rahat kalkıyor ama bunu yapana kadar kaç kere düştü yere slikon yorgan attım düşüp kalkıyordu küt küt, ben öğrensin diye yapmadım gerçi o yapmak istiyordu rahat bıraktım. Şimdi çok rahat barfiks çeker gibi hareketler yapıyor.  :nazar:
Kalkarken bir kaç kez elini tuttum elimi tutmadan kalkmamaya başladı hemen alışmış yani, tutmuyorum şimdi kendi yine döndü eskiye.

Ama telaşlanma da her bebek farklı.  ;) :opucuk:

DER!N

Alıntı yapılan: iLkNu® - 22 Ağustos , 2010, 23:33:39
evt öyle anne babanın özelliklede annenin etkisi büyük fakat sorunun tamamı onlarda bitmiyor

biraz olsun çocuğada bağlı; her çocuk aynı zamanda yürümeyebilirr aynı zamanda diş çıkarmayabilir aynı zamanda vs.. vs..

%70 i anneye bağlı, kalanı çocuğa

bence

İstatistiki bir veri değilse, itirazım var.  :)

Çocuğa çok bağlı, yani zannetmiyorum kimse çocuğunun hareketlerini kısıtlayacak şeyler yapmıyordur.
Her yaptığını cesaretlendirmek ve ödüllendirmek lazım.
Misal, emekliyor mu yakalama oyunu oynansa onun  gibi yere diz kırıp emekleme yarışı yapılsa dehşet faydası oluyor ama bunu keyf alarak yapmak lazım.
Bence %50, 50  :)

Fiziksel gelişim desteklemeyle ilerletilebilir diğerlerine yapacak pek bir şey yok diş özellikle.

Tabii genetik yatkınlıkları göz ardı etmemek lazım.

DER!N

Kızlar Tuvalet eğitimini ne zaman vereceğiz bilgisi olan var mı? Ve nasıl?

Bu kış hallederim diye düşünüyorum, ama kısmet.
Hemşire bir arkadaşım var, çocuğa yapmasını istemediğin bir şeyi söylerken-bu pis bu kaka-demeyecekmişiz, sevdirecekmişiz o olayı.
Lazımlık alıp tuvalete koyacakmışız, belli saatlerde gidip oturtacak biz de klozete oturup durumu birlikteliğe dönüştürecekmişiz böyle söyledi.
Siz neler biliyorsunuz konu ile ilgili?

< ESLAL >

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 08:32:50
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 22 Ağustos , 2010, 20:04:47
Alıntı yapılan: iLkNu® - 22 Ağustos , 2010, 19:22:31
ayşecim güle güle git güle güle gel bol dinlen hasret gider  :opucuk:

ezgicim üzüldüm adına napalım kısmet sende kuzuşumla gezersin çıkarsın olsun sağlık olsun  :opucuk:

sorma canımm yaa bende çokk üzüldüm kurbanda gideriz dio eşim ama hava ne olur ozaman bilmiyoruz soğuk olursa hilalle gidemeyiz seneye yaza artık  :sad1:

sinir ya yurt dışındakiler gibi senede 1 gidebiliyoruz memleketimize  :caca: :caca: :caca:

Üzülme kuzum zaten çok kısa bayram tatili kurban bayramında nasibse gidersiniz.
Benim bu bayram dışarı çıkasım yok ama mecburen gidilecek, Selenin düzeni ancak oturdu gibi korkuyorum değişecek diye.
Evde oturmaya razıyım.

Bir de ne yalan söyliim milletin ağzından bıktım, bir akrabaları var selenden 40 gün küçük erkek bebek 13 kilo olmuş kıyaslayacaklar falan bu niye zayıf diyecekler ama o çocuk daha basamıyor bile gülmüyor bile onu gören yok, gerilip döneceğim anlayacağınız.  :(

günaydın gülom sabah sabah döktürmüşsün  :k06:

17 gün iznimiz var ve kurban bayramında soğuk olacakta gidemiycez die korkuyorum  :-\

ben artık hilale göre hareket etmiyorum gülom malum bi düzenimiz yok zaten evdede otursam dışrıda çıksam aynı o sebepten kendime göre yapıyorum planlarımı hilal bana uyuyor  :ehi: :ehi:

balıkesirde onunla ilgilenecek çokk insan var ve azcık nefes almak istiyorum inş. kurbanda bi aksilik olmaz  :amin: :amin:

nie takıyosunki insanların lafına canım ya aman boşver cevap bile verme böyle söyleyen gerilere evt benim kızım bakımsız de geçç tınn yani

balıkesire gittiğimizde hilalin su içmemesinden dolayı idrarında sıkıntı yaşadık ve tahlil için hastaneye gittim hilali eve bıraktım idrarı alıp gittim hastanede kayınvaldemin komşusu denk geldi hayırdır çocukmu hasta dedi yok ben keyifsizim kendim için geldim dedim hmmm çocuk nasıl dedi iyi dedim
eve döndüm tel çaldı komşu arıyor özdeennn geçmiş olsun nolduu çocuğa bizimkide anlattı tabi kızdım bende ona ne nie arkasını arıyor die
bigün sonra oturma bahanesiyle bize geldi illa hilali görecek çok hastaya  :cildir: tv dolabındada şurupları gördü calpol vs. herkese anlatmış ezginin çocu çok hasta saklıyolar die  :ehi: :ehi: :ehi: böyle cins insanlar çok ama inan umrumda değil ben yavrumu biliyorum ve kendi keyfim için gidiyorum gerisi tınnn

ferda2

kızlar benim elif emekliyor ama elleriyle değil karnın üstünde sürünüyor 2 yada 3 kez sürünüyo ve yoruluyor önüne renkli şeyler koyuyorum o emekliyor ben ileri sürüyorum çok kızıyor bende veriyorum eline
büyük kızım 30 aylık bence tam wc eğitimi için uygun zaman ama o benim arkkamdan geliyor kendisini çişe tutuyorum korktum diye ağlıyor ben de zorlamıyorum lazımlık aldım oturmuyor bir kaç kez oturdu sonr direndi çişini yanikakasını yapacakken balkona çıkıyor yada kimseenin olmadığı yere giidyor yapınca geliyor kak yapınca altını alırken beni öpüyor idrarında öpmüyor aslında ayırtediiyor ama söylemiyor ara sırada bezini çıkartıyor idrarını yapınca selenin kardeşi olduğu için sanırım kıskanıyor ve ilgi istediği için söylemiyor bence düşünün babasının ismi selahattin onu söylüyor kaka demiyor kaka demek daha kolay ben n eyapacağımı şaşırdım zorlamıyorum benden bu kadar okulda ğrendiğimiz kadarıyla çiş eğitimi2 yada 2.5 yaşında öğretilmeliymiş ericson ve ferund amacmız öyle söylüyor ama benim kız ilmin üstesinden geliyor  :tongue3:

ferda2

ha buarada komşular şöyle söyledi bilmiyorun ne derece doğru karnıyla emekleyen bebekler daha çabuk yürümüş :icon_scratch:hiç böyle durumla karşılaştınız mı

--elif--

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 23 Ağustos , 2010, 08:29:06
Alıntı yapılan: ♫♪♦€bRaR♦♪♫ - 22 Ağustos , 2010, 23:50:47
geçti gitti inş.

Geçmiş olsun canım.

Düzeniniz tekrar oturur hastalık sonrası biraz  toparlanma süreci oluyor inşallah bu da öyledir ve geçer.  :amin:

sağol canım
inş. dediğin gibi olur   :amin:

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 23 Ağustos , 2010, 10:58:38

günaydın gülom sabah sabah döktürmüşsün  :k06:

17 gün iznimiz var ve kurban bayramında soğuk olacakta gidemiycez die korkuyorum  :-\

ben artık hilale göre hareket etmiyorum gülom malum bi düzenimiz yok zaten evdede otursam dışrıda çıksam aynı o sebepten kendime göre yapıyorum planlarımı hilal bana uyuyor  :ehi: :ehi:

balıkesirde onunla ilgilenecek çokk insan var ve azcık nefes almak istiyorum inş. kurbanda bi aksilik olmaz  :amin: :amin:

nie takıyosunki insanların lafına canım ya aman boşver cevap bile verme böyle söyleyen gerilere evt benim kızım bakımsız de geçç tınn yani

balıkesire gittiğimizde hilalin su içmemesinden dolayı idrarında sıkıntı yaşadık ve tahlil için hastaneye gittim hilali eve bıraktım idrarı alıp gittim hastanede kayınvaldemin komşusu denk geldi hayırdır çocukmu hasta dedi yok ben keyifsizim kendim için geldim dedim hmmm çocuk nasıl dedi iyi dedim
eve döndüm tel çaldı komşu arıyor özdeennn geçmiş olsun nolduu çocuğa bizimkide anlattı tabi kızdım bende ona ne nie arkasını arıyor die
bigün sonra oturma bahanesiyle bize geldi illa hilali görecek çok hastaya  :cildir: tv dolabındada şurupları gördü calpol vs. herkese anlatmış ezginin çocu çok hasta saklıyolar die  :ehi: :ehi: :ehi: böyle cins insanlar çok ama inan umrumda değil ben yavrumu biliyorum ve kendi keyfim için gidiyorum gerisi tınnn

:) Her yerde var bunlardan demekki.   :(
Sanki benim çocuğumu benden iyi düşünecekler gıcık oluyorum.
En güzelini yapıyorsun ezom darısı başıma.  :k06:
Tatiliniz uzunmuş vakit var daha belki şartlar değişir gidebilirsiniz  ;)