2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

çağınım

selam arkadaşlar bebişler kocaman olmuş maşallah

ismail poyraza maşallah demek emekliyo artık

selcan senin oğlanda yaramaz mı olucak ne bizimki gibi

selen aferin sana yürür gülfercim yakında

ırmak bebişin 6 aylık oluyo demek kahvaltıya biz 7.aydan itibaren geçmiştik önce meyve püreleri ve yoğurtla başlamıştık sonra bi kaç kaşık sebze çorbası gittikçe arttırdık zamanla öğün oluyo zaten bütün bunlara alıştıktan sonra kahvaltıya geçrmişti dr bizi bağırsaklarını midenin alışmasını bekletmişti   

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 19 Ağustos , 2010, 09:16:10
Bebişler diş açılımından sonra emekleme açılımına başladı maşallah hepsine sıraya girmişler  :k06:
diş açılımı ve emekleme açılımı hoşuma gitti gülfercim. Selene de maşaallah ne hızlı bir kız. 8.5 aylıkken yürüyecek demekk. :aferin: Bizde sizi bir iki ay geride takip ediyoruz...

ırmak184

Alıntı yapılan: iLkNu® - 19 Ağustos , 2010, 03:23:35
Alıntı yapılan: ırmak184 - 19 Ağustos , 2010, 01:20:37
bişey sorucam kızlar bu soru belki yüzkere sorulmuştur ama yinede sorucam,biz şimdi 6aylık oluyoruz,bugüne kadar hiç mama falan vermedim sadece meyve verdim oda tadımlık anne sütü ile beslendi yavrum.doktorumuz liste vermişti bana ama kaçgündür arıyorum bulamıyorum,yakında degilki doktorumuz hemen gidip alsam listeden  :-\ kontrolumuz ay sonunda ozmaan alıırm artık..bir iki gündür öglenleri meyve ile cicibebeyi karıştırp vermeye basladım ögün olarak yiyor kızım maşallah  :nazar: ve günboyu anne sütü veriyorum..corba,kahvaltı falan vermeye baslasammı?birde akşamları corba yada meyve veriyormusnuz bebişlerinize yoksa sadece gündüzlerimi veriyorsunuz?cevaplarınız için şimdiden tesekkürler..

canım iyi yapmışsın ufak ufak ver artık

bende 6. aydan sonra kahvatı da vermeye başladım sende verebilirsin;sana günlük öğünümü yazayım fikir olsun arkadaşlarda yazar   :icon_thumright:

sabah anne sütü kahvaltı (meyvesuyu bazen ıhlamur bazen su+yumurta+cicibebe+pekmez(reçel)+peynir)

öğlen sebze çorbası +anne sütü

muhallebi (yada tahıllı bilmemneli mama veyahut yoğurt (yoğurdu pekmezle reçelle yada meyveyle de karıştırıyorum)  +anne sütü

bi ksç saat sonrada hangisi vermediysem onu veriyorum .

örneğin tahıllı mama verdiysem muhallebi yada tam tersi +anne sütü yatana kadar

bu öğünlerin aralarında da meyve püresi ve yoğurt + anne sütü

tesekkür ederim canım,fikir oldu benim için  :opucuk:

ırmak184

Alıntı yapılan: çağınım - 19 Ağustos , 2010, 13:38:25
selam arkadaşlar bebişler kocaman olmuş maşallah

ismail poyraza maşallah demek emekliyo artık

selcan senin oğlanda yaramaz mı olucak ne bizimki gibi

selen aferin sana yürür gülfercim yakında

ırmak bebişin 6 aylık oluyo demek kahvaltıya biz 7.aydan itibaren geçmiştik önce meyve püreleri ve yoğurtla başlamıştık sonra bi kaç kaşık sebze çorbası gittikçe arttırdık zamanla öğün oluyo zaten bütün bunlara alıştıktan sonra kahvaltıya geçrmişti dr bizi bağırsaklarını midenin alışmasını bekletmişti   
tesekkür ederim yesimcim,6 aylık oluyoruz artık  :D bizde yavas yavas ek gıdaya baslıyoruz yiyecekmi bakalım melegim  ;D

DER!N

sersonas

slm kızlar benim olum 6 ay 9 günlük ek gıdaya geçtik yazdıklarınızı okudum da kahvaltıya genelde 7. ayda başlanıyormuş ama maşallah siz erken mi başladınız ne yaptınız bende başlasammı bir ay sonra çalışmaya başlcam ve annem bakıcak ona hazırlamak istiyorum şimdilik meyve ve muhallabi + devam sütü veriyoryorum ilknur arkadaşın yazdıklarını okudum fazla gibi geldi sanki bebeği kaç kilo merakettim ya baya iii bakıyor gibi, ben nasıl yapıcam ek gıda hakkaen çok zormuşş :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

tweety0555

ben 4 aydan bu yana kahvaltı yaptırıyorum benımde annem bakacak herseye alısması lazım cunkı uzun sure gelemeyecegım..
bende oyle cok duzen dahılınde beslemeıyorum aklıma yada ogun ney denk gelırse...
sabah kahvaltı 9 gıbı cunkı kalkısı ozamn ama 11 ı bulduguda olabılıyor...bende rezene cıcıbebe pekmez peynır yada yumurta verıyordum bugun sut ıle hazırladım kahvaltısını ve ıcıne muz rendeledım...cok sevdı...
aksamda pırınc unu yada gece ıcın tahıllı kasık mamalarından yapıyıorum aralarda ıse yogurt varsa corba ona ozel degıl bız ne yersek cıcıbebelı meyve verıyorum...
vallahı cok saatlı beslenen bebeklerın kurulu saat gıbı olduklarını dusunuyorum bızler saatınde mı yıyoruz..ben saatlıde uyutmuyorum acıkcası...tabııkı bunlar benım dusuncelerım...aman ılk oglumda yok soyle olsun boyle olsun sonrasında ondada bırakmıstım allah sukur hıcte hasat olmadan saglıklı buyudu oglum...hepıcıgınızı opuyorum

sersonas

vallahi bende senin gibi düşünüyorum zaten bebeğim iştahlı ne versem yiyor şükür ama insan yinede endişe dyyor ben hiç emmeden büyümüşüm mamayla annemin sütü olmamış ama ben şükür emziriyorum ..ama mamayada asla karşı değilim mamayla büyümüş biri olarak  :basardim:tabi emdiği sürecede emzireceğim üselik göğüslerimin ikiside çatlah yaklaşık 2 yadır acı çekerek emziriyorumm vallhi aslında çok kasmamak lazım dediğin gibi akışına bırakmak daha iii gibi

birde ben foto yükleyemiyorum nasıl yükleniyor bi anlatırsanız sevinirimm

DER!N

maşallah, subhanallah iştahları daim olsun  :nazar:

hoş geldiniz bu arada

Bebekler düzeni sever mümkünse uyumluysa her şeyini saatli yapmakta fayda var kendi rahatlığınız ve bebeğin huzuru açısından.

Şöyle de bir şey var tabii kendi görüşüm-(benim kızım yemediği için her an elimde bir şey ağzına sokuşturmaya çalışıyorum  ::) )- saat 12de çorba içmesi lazım verdiniz içmiyor ille de içecek diye bir şey yok direnmemek diretmemek lazım.

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: sersonas - 19 Ağustos , 2010, 17:46:21

birde ben foto yükleyemiyorum nasıl yükleniyor bi anlatırsanız sevinirimm

Canım teknik yardımlaşmadan bulabilirsin nasıl foto yüklendiğini

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: iLkNu® - 18 Ağustos , 2010, 18:59:10
hayırlı olsun kuzumun 3. ayıı  :flowers: :opucuk:

bugün kutlamalara tam gaz devam;

OĞLUM EMEKLİYORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

:hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

:muzz: :muzz: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :muzz: :muzz:

:occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16:

:icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower:

İLKNURUM YENİ GÖRÜYORUM CANIM BENİM GÖZÜNÜZ AYDINNNNNN  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: OHHHHH FELLİK FELLİK DOLANYORDUR ŞİMDİ KUZULARIN KUZUSU KURBAN OLURUM YARADANAAAAA  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: DARISI BAŞIMIZA OLSUN  :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

AککORTįє

sağol canıımm çok teşekkür ederim  :opucuk:

öyle felik fellik nası dolaşsın kız daha  :ehi:

bi gidfiyo kaldırıyor bacaklarını düşüyor  , 2 gidiyo düşüyo  :nazar: hehe yavaş yavaş teyzesii  :laughing7:

AککORTįє

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 19 Ağustos , 2010, 18:35:45
maşallah, subhanallah iştahları daim olsun  :nazar:

hoş geldiniz bu arada

Bebekler düzeni sever mümkünse uyumluysa her şeyini saatli yapmakta fayda var kendi rahatlığınız ve bebeğin huzuru açısından.

Şöyle de bir şey var tabii kendi görüşüm-(benim kızım yemediği için her an elimde bir şey ağzına sokuşturmaya çalışıyorum  ::) )- saat 12de çorba içmesi lazım verdiniz içmiyor ille de içecek diye bir şey yok direnmemek diretmemek lazım.

katılıyorum düzenli yemesi hem senin açından hemde bebek açısından çok daha iyi.

bende düzenli vermeye çalışıyorum

benim oğlum kendi ayının ortalamasına göre 400gr. daha fazla gidiyor önden

kilosundan çok sağlıklı beslenebilmesi çok önemli

мiŁenα.

20 Ağustos , 2010, 01:07:16 #1393 Son düzenlenme: 20 Ağustos , 2010, 01:09:01 eyмeɴ çαğαɴ_ﮡ
                                                                OĞLUŞUM TAM 5 AYLIK OLDU :nazar:

:occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14:

ZAMAN NE KADAR ÇABUK GEÇİYOR :D

:hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:
:occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16:

:icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

İştahsız bebiş anneleri bebeklerinize çinko testi yaptırın.

Seleninki epey düşük çıktı geçen gidişte antbiyotik lazım mı diye test yapılmıştı, çinko da yaptılar onun sonucu geç alınıyor bugün aldık.

78-80 falan olması gereken çinko değeri kızımda 45  ::) doktorumuz da kongreye gitmiş ay sonu gelecek yine bana hüsran yine bana hasret var yine doktor arayacağım  :cildir:

Çinko eksikliği iştahsızlık yapıyormuş haberiniz ola  ;)