2011 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 25 Haziran , 2010, 11:46:04

« önceki - sonraki »

zubeyde22

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
selam kızlar bileniz varmı benim illk gebeliği bende sarı akıntı oluyor ve hamile kaldıgımdan beri var  4. ayıma kadar devlet hastanelerine  gittim ve bişey olma normaldir dedi sonuçda hamilesin dedi ama 15 ün önce özel hastaneyye gitim bana akıntının olması normal degil dediler ve ilaç vardiler  .....kafam çok karıştı kızlar :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:  sizdede aynı sorunlar varmı çok moralim bozuk...bide renkli ultrason çekilcekmişim bunu bütün hamelile çekiliyormu yoksa bebekde bir sorun varda bana mı söylemiyorlar anlamadım :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

pisicik

Alıntı yapılan: zubeyde22 - 09 Aralık , 2010, 23:00:45
selam kızlar bileniz varmı benim illk gebeliği bende sarı akıntı oluyor ve hamile kaldıgımdan beri var  4. ayıma kadar devlet hastanelerine  gittim ve bişey olma normaldir dedi sonuçda hamilesin dedi ama 15 ün önce özel hastaneyye gitim bana akıntının olması normal degil dediler ve ilaç vardiler  .....kafam çok karıştı kızlar :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:  sizdede aynı sorunlar varmı çok moralim bozuk...bide renkli ultrason çekilcekmişim bunu bütün hamelile çekiliyormu yoksa bebekde bir sorun varda bana mı söylemiyorlar anlamadım :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

merhaba canım.sarı akıntıdan kastın ne tam anlamadım ama benimde akıntım var.öyle çok fazla değil belki ama günlük ped kullanmak zorundayım hep.kuruyunca sarısmı bir renk oluyor.ben hiç dra danışmadım açıkcası.normalmiş gibi geldi bana.koku falan yok .2 hafta sonra kontrolüm var bende sorarım druma.
renkli ultrasonu neden istediklerini açıklamadılar mı sana? özel hastane olunca insanın aklına para için mi yapıyorlar acaba sorusu geliyor yani.bende özele gidiyorum ama hiç böyle bi şey demedi drum.sen sakın moralini bozma.hem renkli çekileceksede tadını çıkar.yavruşunu daha net göreceksin.

AyNi

canım benimde hamileliğim boyunca pek akıntım oldu hala da var... söylemesi ayıp günde bir iki kere günlük ped değiştiriyorum.. kokusuz akıntı.. banada doktorum normal dedi... kokulu ve kaşıntı olmadıktan sonra normal diye biliyorum... renkli ultrason da isteyebilirler, bence bu kadar takma... inşallah sonuçların da temiz çıkar, rahatlarsın...

ipek_lab

1- Yeşil Zeytin                 77 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
2- Pelda                          83 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
3- eymen ecrin                86 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
4- ece su                         89 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız) sağlıkla gel canım kızım
5- Ayni                             91 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
6-pisicik                           91 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
7- sarı papatyam             93 gun sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
8-dilek_224                     94 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
9 -ceylin eslem                94 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
10-almra                         95 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
11-ipek_lab                     96 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek) sabırsızlıkla seni bekliyoruz bebeğim
12-elif su                         97 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
13-Medine                       98 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
14-Vuslat                       106 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
15-HaYaL83                   111 gün sonra bebeğin kucağında    :love9: (erkek)
16-ES_Cİ                        112 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
17-Wunsch                     113 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
18-Yağmur&Toprak         119 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
19-IşIL                            120 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
20-Aşkitom                      126 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
21-aysev                         127 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
22-gültanesi                    130 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
23- zeynepercan             130 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
24-gamzeli                      133 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
25-Ayfer_Can                  134 gun sonra bebegin kucaginda   :love9: 
26-zübeyde22                 138 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)       
27-ygs                             146 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
28-BONCUK GÖZLÜM       146 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
29-denizvemehtap          146 gün sonra bebeğin kucağında   :love9: 
30-egüzel89                    152  gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
31-elif nisa                       158 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
32-shekersheyler             166 gün sonra bebeğin kucağında    :love9:  (erkek)
33-Duygu-Masal               169 gün sonra bebeğin kucağında    :love9:
34-hale1903                    169 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  :nazar: :nazar:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Güzel anne adayları hepiniz sağ salim vakitlice kucunuza alırsınız inşallah bebişlerinizi  :amin: :amin: :amin:

Bende Mayıs ayında doğum yapan bir anne olarak buraya yazma ihtiyacı hissettim  :k06:

Sarı akıntı idrar yolları ilhitabı olabilir sakın korkma çoğu hamile bunu geçirir ve doktoru ona uygun antibiyotik tedavisi verebilir.

ceylin eslem

merhabalar arkadaşlar 26+5 günlük olduk bizde.allaha şükür çok iyi gidiyor.bana çok fazla hareketliymiş gibi geliyor.doğduktan sonra da böylemi oluyor acaba.öyleyse yandık diyelim  :tongue3: bu aralar acayip idrar kesemi tepikliyo nasıl çişim geliyor anlatamam. bu aralar birde acayip tansiyonum düşük yıldızlar çakıyo bazen.dün ölçümde 9-5 ti tansiyonum.kanımda düşük sınırındaymış.hergün günde 4-5 kere  4. kata çıkıp iniyorum o kadar çok yoruluyorumki.böyle giderse doğum iznini erken alacağım sanırım.şimdiden çok zorlanıyorum.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

maşallah size çoğu gitti azı kaldı annesi çabucak gecicek bir bakmışsın ki bebegın kucunda..tatlım terste dönmüş olabilir belki benim oğlum senin kadarken tersti ve idrar kesemi zorluyordu..çok normal yani yaramaz velet  :k06: daha dur bakalım bu tekmeler başlangıç sayılabilir diyyim sana  :k06: ama sakın kendini fazla yorma doğum iznini inşallah vaktinde 32.haftada alırsın  :amin: :amin: :amin:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 10 Aralık , 2010, 17:05:07
merhabalar arkadaşlar 26+5 günlük olduk bizde.allaha şükür çok iyi gidiyor.bana çok fazla hareketliymiş gibi geliyor.doğduktan sonra da böylemi oluyor acaba.öyleyse yandık diyelim  :tongue3: bu aralar acayip idrar kesemi tepikliyo nasıl çişim geliyor anlatamam. bu aralar birde acayip tansiyonum düşük yıldızlar çakıyo bazen.dün ölçümde 9-5 ti tansiyonum.kanımda düşük sınırındaymış.hergün günde 4-5 kere  4. kata çıkıp iniyorum o kadar çok yoruluyorumki.böyle giderse doğum iznini erken alacağım sanırım.şimdiden çok zorlanıyorum.

ceylin hiç sorma ya wc ye gidiyorum, 10dk sürmüyo bi daha geliyo.gitmiceem beni kandırma yok bişe diyorum ama dayanamıyorum.tekrar gidiyorum ve çok azcık oluyo.
ters olunca mesaneyi zorluyorsa doğru olabilir çünkü benimki tersdi.herşeyin yolunda olmasına sevindim.inş sağ sağlim hayırlısıyla doğururuz :amin: :amin: :amin: :amin:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

ayrıntılı ultrasona bi çok yerde 19 ile 24 hafta arasında alıyorlar canım.
benimde çok az akıntım oluyordu,bi gün baktım ki çoğalmış ve hafif kaşıntım var.iki gün sonra kontrole gititğimizde doktor sordu kaşıntın var mı diye ben de iki gündür var sanki dedim.iyikide sormuş.ben önemsememiştim çünkü.fitil ve merhem verdi mantar olmuşum.6 ile 7 aylar arasında bi çok gebede olabilirmiş.erken teşhisle 4 ya da 5 gün kadar acayip kaşıntı çekerek kurtuldum şükür.korkulacak birşey değildir merak etme....geçmiş olsun

ceylin eslem

ters duruncamı oluyomuş öyle bilmiyordum.ama doğru olabilir.çok hareketli bir bebek.isminide babası şimdiden koydu ALPER olacak inşallah oğluşumun ismi.yarın doktor  kontrolümüz var.1 ay oldu en son gideli çokta göresim geldi oğlumu.kimbilir ne kadar büyümüştür.videoya kaydedecek babası görüntülerini.

AyNi

bizde yarın kontrole gitcez inşallah... bende bebişimi çok özledim... bide doktor teyze herşey yolunda derse, iyice keyifleneceğiz inşallah...

WC olayı bizde de var ama geceleri daha çok oluyor... bazen gece 3 kere gittiğim oluyor  :cildir: :cildir:

ya bu akıntı işi benim aklıma takıldı, ben yarın bunu doktoruma sorayım...

bide kızlar uzandığım zaman kafamın içinde kocaman bir damar varmış da atıyomuş gibi oluyor... kulaklarım filan resmen zonkluyor... yüksek tansiyon olabilirmi?? yada kan dolaşımından mı oluyor anlamadım  :icon_scratch:

zubeyde22

selam kızlar bende kaşıntı yok sızıda ama sürekli akıntı var...... ve koku yapıyor malesef
ilaç kullanıyorum ama hala geçmedi bende ki ilaç 20 günlük bendaha 6 gündür kullandım ama hiç banamısın demiyor aynı beni sinir ediyor.. ne yapcagımı şaşırdım en büyük korkum cocuga bişey olması .... :honk: :honk: :honk: :honk: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:[[/glow]

ipek_lab

1- Yeşil Zeytin                 76 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
2- Pelda                          82 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
3- eymen ecrin                85 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
4- ece su                         88 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız) sağlıkla gel canım kızım
5- Ayni                             90 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
6-pisicik                           90 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
7- sarı papatyam             92 gun sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
8-dilek_224                     93 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
9 -ceylin eslem                93 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
10-almra                         94 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
11-ipek_lab                     95 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek) sabırsızlıkla seni bekliyoruz bebeğim
12-elif su                         96 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
13-Medine                       97 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
14-Vuslat                       105 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
15-HaYaL83                   110 gün sonra bebeğin kucağında    :love9: (erkek)
16-ES_Cİ                        111 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
17-Wunsch                     112 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
18-Yağmur&Toprak         118 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
19-IşIL                            119 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
20-Aşkitom                      125 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
21-aysev                         126 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
22-gültanesi                    129 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
23- zeynepercan             129 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
24-gamzeli                      132 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
25-Ayfer_Can                  133 gun sonra bebegin kucaginda   :love9: 
26-zübeyde22                 137 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)       
27-ygs                             145 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
28-BONCUK GÖZLÜM       145 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
29-denizvemehtap          145 gün sonra bebeğin kucağında   :love9: 
30-egüzel89                    151  gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
31-elif nisa                       157 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
32-shekersheyler             165 gün sonra bebeğin kucağında    :love9:  (erkek)
33-Duygu-Masal               168 gün sonra bebeğin kucağında    :love9:
34-hale1903                    168 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  :nazar: :nazar:

ygs

sizi veren rabbime şükür ediyorum....yavrularım

AyNi

hayırlı günler güzel anne adayları, umarım herkes çook iyidir... dün biz doktor teyzemize gittik, minik kızımı gördüm, çoook mutlu oldum  :occasion14: bebeğim 1 kg olmuş, boyuda 36 cm, güzel gelişiyor dedi doktor teyzemiz :nazar: :nazar:

benim hala hiç kilo almamam doktorumu biraz tedirgin etti, 2 tane vitamin ilacı, demir ilacı kullandığım halde, ve beslenmeme dikkat ettiğim halde hiç kilo almıyorum, hatta tam tersi veriyorum  :sad1: doktorum tekrar kan değerleri ölçümü yapırmamı istedi, belki kansızlık olabilir diye... bide şeker yüklememiz var, onuda yarın yaptıracağım... hayırlısıyla güzel sonuçlar çıkar inşallah  :amin: :amin: