2011 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 25 Haziran , 2010, 11:46:04

« önceki - sonraki »

medine

valla kizlar haklisiniz bi kac sefer girip soru falan sordum kimse cevap vermiyo umursamiyolar bile. bende o yuzden cok girmiyorum  :cildir:ygs canim sen bence bi doktora git bu agrilarin pek normal deil gibi karin alti ve rahmin agriyosa gecikmeden bi doktoruna git ;)benimde karnim gerildikce geriliyoo helede aksamlari patliycak sanki cok rahatsiz oluyorum sizdede bole olan varmi  :dontknow:
sen benim herseyimsinn:)

pisicik

cümleten merhaba kızlar..nasılsınız?bebişlerimizde iyi inşaallah??
biz de iyiyiz galiba.26.haftamızdayız teyzeleri.
medinecim bahsettiğin gerilmeleri bende çok yaşadım.ama sonradangeçti.şimdi iyiyiz.
ygscim bencede bidra danışmalısın.her türlü ağrıyı danışmakta fayda var bence.insanın içi rahatlıyor.
ya kızlar bende bi şey sorcam.normalde bebişim sabahları kıpır kıpır olurdu,bugün hiç sesi soluğu çıkmadı.saat kaçoldı hala daha kıpırdamadı.acaba ben mi hissetmiyorum,hemen panik yapmakta istemiyorum ama aklımdanda çıkmıyor..

ceylin eslem

merhabalar 25+2 haftalığım aynı sorun bendede var yani benimde herzaman olmasada özelliklede yemek sonrasında çok sertleşiyo karnım.ağrı sancı olmuyo ama acayip geriliyor.yemeği fazla kaçırmakla ilgili değil bendeki.bazen tıka basa yiyorum hiçbişey olmuyo ,bazende su içsem bile şertleşiyo anlamadım gitti.
      benim kafama takılan bi soru var arkadaşlar özel bir hastaneye gidiyorum.ilk ayda kanıma baktı herhangi bir hastalık varmı diye.birde 2 ay önce ikili tarama ve kan uyuşmazlığı için kanıma baktı.bunların dışında hiç kanıma bakılmadı.5 aydır gayno  ferro sanol adlı vitamin ilacını kullandım.yeter artık bırakabilirsin dedi.kramp ve bel bacak ağrısı şikayetim olduğu için calsiyum verdi.iyide geldi ilaç ama vitamin kan ilacı vermedi kanım yeterlimi diyede bakmadı.vitamini bıraktıgımdan beri tansiyonumda düşme ve güçsüzlük hissediyorum.daha önce yaşadığım kürtaj olduğum gebeliğimdeki doktorum her muaynede kanıma bakardı.bu niye bakmıyo anlamadım.tetenoz ignesi olunuyomuş bundan bile bahsetmedi.arkadaşlardan duydumda sordum doktoruma sağlık ocağında vurul dedi.

medine

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 30 Kasım , 2010, 14:03:32
merhabalar 25+2 haftalığım aynı sorun bendede var yani benimde herzaman olmasada özelliklede yemek sonrasında çok sertleşiyo karnım.ağrı sancı olmuyo ama acayip geriliyor.yemeği fazla kaçırmakla ilgili değil bendeki.bazen tıka basa yiyorum hiçbişey olmuyo ,bazende su içsem bile şertleşiyo anlamadım gitti.
      benim kafama takılan bi soru var arkadaşlar özel bir hastaneye gidiyorum.ilk ayda kanıma baktı herhangi bir hastalık varmı diye.birde 2 ay önce ikili tarama ve kan uyuşmazlığı için kanıma baktı.bunların dışında hiç kanıma bakılmadı.5 aydır gayno  ferro sanol adlı vitamin ilacını kullandım.yeter artık bırakabilirsin dedi.kramp ve bel bacak ağrısı şikayetim olduğu için calsiyum verdi.iyide geldi ilaç ama vitamin kan ilacı vermedi kanım yeterlimi diyede bakmadı.vitamini bıraktıgımdan beri tansiyonumda düşme ve güçsüzlük hissediyorum.daha önce yaşadığım kürtaj olduğum gebeliğimdeki doktorum her muaynede kanıma bakardı.bu niye bakmıyo anlamadım.tetenoz ignesi olunuyomuş bundan bile bahsetmedi.arkadaşlardan duydumda sordum doktoruma sağlık ocağında vurul dedi.
ceylincim bendede agri sanci olmuyo ama cok geriliyorum sertlesiyorum dedigin gibi yururken falan cok rahatsiz oluyorum ozelliklede yemeklerden sonra otururken cok iyi ayaga kalktigi gibi karnim yirtilacakmis gibi oluyorum  :dontknow:benim  her ay dr kontrolum oluyo ve parmagimdan kan alip bakiyo benim dr um kansizlik vs varmi diye.besinci ayima kadar bi dusme yoktu kanimda ama artik yavas yavas dusmeye baslamis dedi ve ilac verdi.bence senin dr ununda her kontrolde mutlaka kontrol etmesi lazim kansizlik demir eksiligi falan varmi diye onemsenmiycek bisey deil sonucta bence bu konuyu doktorunla konus

pisicik

ceylincim merhaba.kafana takma bence.bende özel hastaneye gidiyorum.hamileliğin başında hereye bakılıyor ama sonra dr çok fazla kurcalamıyor.tetanozu banda sağlık ocağı söyledi.druma danıştım,eskiden evde olan doğumlarda paslı neşter kullalırlırmış o zamandan klma bi durum,şart değil olman.ama olmak istersende ol dedi.yani benimkide önemsemedi.sen içini rahat tut bence.

medine

bende yurtdisinda yasiyorum benim dr umda tetanoz asisindan falan hic basetmesi demekki cokta onemsenecek bisey deil.ama pisicik kansizliga falan bakmasi lazim bence ister istemez dusuyo buda yorgunluk vs seyler yapiyo anne icin pek saglikli bi durum olmasa gerek :dontknow:

pisicik

kansızlık için falan sağlık ocağı ilgileniyor benimle.drum en son şekerime baktı.o zaman diğer kan değerlerine bakmıştı.bir dahada bakmadı.
bu arada geçen internette okudum.pekmez çok faydalıymış,yani kan yapar diye bilirdik ya asıl kalsiyum açısından çok zenginmiş.özellikle anne adayları mutlaka içmeli diyordu.aklınızda olsun kızlar.
bebişimin bugün hala sesi çıkmadı ya..düşünmemeya çalışıyorum ama aklımda çıkmıyor...şöyle okkalı bi tekme savursa ya..

shekersheyler

selam kızlar nasılsınız bakalım, ben de sürekli bakıyorum buraya ama kimse bişey yazmıyo  :caca: benim de sizin gibi arada birden kasılma oluyor ama geçiyor hemen, doktorum bebek büyüdükçe rahmi tutan kasların uzamasından kaynaklı dedi ama çok sık yaşıyorsanız doktora danışmakta fayda var, tetanozu ben de duydum ama 20-24 hafta arası yapılıyor diye biliyorum. Biz henüz küçük olduğumuz için doktorumuz bişey demedi  :dontknow: Bi de bu ilk kıpırtılar ne zaman hissedilir :icon_scratch: ben bir iki kere bişeyler hissettim ama emin olamadım   :cildir:

pisicik

merhaba canım,benim kıpırtılarım 14.hafta cüvarı başlamıştı aslında.yani böyle damar atması gibi hissetmeye başlamıştım.tabii çok istikrarlı olmuyor panik yapma.hatta bir hafta falan hiç hissetmediğimde olmuştu.ama 22.haftadan itibaren artık sürekli hissetmeye başladım çok şükür.ama bugün bebişim ya beni panikletmek istiyor ya da gerilere doğru gitti.çok derinden hafif hafif bir şeyler hissediyorum ama tekme yemeden rahatlamayacağım..biraz daha bekleyeyimde olmadı akşama doğru ebeye gidip kalp sesini dinleyeyim.
ebelerde küçük bir el aleti var,16.haftadan itibaren kalp atışını duyabiliyosun.

shekersheyler

çikolata ile süt dene canım, bebişleri çok hareketlendirirmiş, belki o zaman yersin bir kaç tekme  :k06: sende de ilk zamanlar oluyormuydu, bugün sanki hiç hamile değilmişim gibi çok hafif hissediyorum kendimi, ee ben tekme de yemiyorum ya şimdilik

medine

Alıntı yapılan: pisicik - 30 Kasım , 2010, 14:22:52
kansızlık için falan sağlık ocağı ilgileniyor benimle.drum en son şekerime baktı.o zaman diğer kan değerlerine bakmıştı.bir dahada bakmadı.
bu arada geçen internette okudum.pekmez çok faydalıymış,yani kan yapar diye bilirdik ya asıl kalsiyum açısından çok zenginmiş.özellikle anne adayları mutlaka içmeli diyordu.aklınızda olsun kızlar.
bebişimin bugün hala sesi çıkmadı ya..düşünmemeya çalışıyorum ama aklımda çıkmıyor...şöyle okkalı bi tekme savursa ya..
slm canim bizim sayfa baya bi dertliymiss :k06: :k06:canim ben 15 haftalikken net hissetmeye baslamistim simdi 25 olduk masallah benim kiz gumbur gumbur yerinde durmuyo.gunduz genelde cok deil ama ben yataga girdigim gibi basliyo sanki ekstra yapiyo gibi ben yaticam tam o uyaniyoo esime diyorum bizim bunla isimiz var gunduz uyur gece uyumazz diyorum guluyo bana :k06: :k06:sen kac haftaliksin canim.pisicik endiselenme o oynuyordur ama sen duymuyosundur ic tarafa dogru vuruyorsa sen sole bi cikolata falan ye bekle bakalim senin yaramaz nasil hareketlenir ozaman.enerji ver annesi biraz :)

pisicik

sabahtan beri şeker yiyorum gerçi.ama birde çikolatayı deneyeyim bakalım..hadi bebeğim ya..üzme anneyiiiiiiiiii :binkybaby: :binkybaby:

medine

benimkide bazen uzun sure hareket vermeyince endiseleniyordum hemen.ama anladimki benim kiz geceleri daha aktiv belki uyuyodur annesi endiselenme  :)

pisicik

benimkide özellikle sabahları çok aktif oluyor.hatta bazen uyandırıyor.ama işte bugün sessiz olunca endişelenmeye başladım bile..ya annelik böyle bi şey anlaşılan.ilerdede hergün sesini duymasak başlayacağız bugün niye aramadı diye.. :icon_scratch:

shekersheyler

evet canım endişelenme, biraz uzan dinlen bence, bebişler anneleri dinlenirken ya da uyurken daha hareketli olurlarmış, anne hareketliyken de uyurlarmış belki senin birascık dinlenmeni istiyordur  :nazar:  :sleepy1: