2011 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 25 Haziran , 2010, 11:46:04

« önceki - sonraki »

AyNi

Alıntı yapılan: pırıl - 29 Ekim , 2010, 10:38:25
ben normal istiyorum canım inşallah ölede olur... :amin:

bende normal istiyorum kesinlikle... bebeğin yada benim sağlığımda sorun olmadığı sürece normal olsun istiyorum.. hafif bir korku var ama sezeryandan daha çok korkuyorum  :-ooo :-ooo

pırıl

ya ben kocamı nasıl ikna edicem özel hastane için.kaynanam dün atladı o hastane uzak deilmi devlet hastanesi yakınya dedi,bişey demedim ama sinir oldum :violent1:

AyNi

Alıntı yapılan: pırıl - 29 Ekim , 2010, 10:46:07
ya ben kocamı nasıl ikna edicem özel hastane için.kaynanam dün atladı o hastane uzak deilmi devlet hastanesi yakınya dedi,bişey demedim ama sinir oldum :violent1:

hmm neden istemiyor eşin özel hastaneyi?? masraflardan dolayımı? yoksa gerçekten uzak olduğu için mi?

pırıl

canım sigortayla anlaşması var 600-700 tl okadar durumumuz allaha şükür var.he uzak dediğide 15 dklık yol yani.devlet hastanesini istemiyorum ben ama anlamıyor. :violent1:

AyNi

Alıntı yapılan: pırıl - 29 Ekim , 2010, 10:55:10
canım sigortayla anlaşması var 600-700 tl okadar durumumuz allaha şükür var.he uzak dediğide 15 dklık yol yani.devlet hastanesini istemiyorum ben ama anlamıyor. :violent1:

ya bence eşini tak koluna, önce devlet hastanesine doğum haneyi ve odalarını görmeye gidin, sonrada özel hastanenin doğum hanesini ve odalarını görmeye gidin.. birlikte hem senin hemde bebeğin nerde rahat edeceğine karar verin... belki görürse kararını değiştirir...

sen niye devlet hastanesini istemiyosun?

pırıl

korkuyorum canım :'(
bağırırsa ebeler,ilgilenmezlerse diye.bebeğe bişey olursa diye hemdeçok korkuyorummm. :icon_pale:

AyNi

Alıntı yapılan: pırıl - 29 Ekim , 2010, 10:59:22
bağırırsa ebeler,ilgilenmezlerse diye.bebeğe bişey olursa diye hemdeçok korkuyorummm. :icon_pale:

o zaman dedğim gibi gidin hem ebeleri görürsün hemde doğum haneleri görürsün... ozaman için rahatlar hemde fikir edinmiş olursun...

bende iki hastane daha görcem... hem hijyen açısından hemde sağlık açısından en iyi hangisiyse ona karar vercez...

vuslat

Alıntı yapılan: pırıl - 29 Ekim , 2010, 10:46:07
aman kaynana'na noluyo omu doğurcak yada parası ondanmı çıkıcak  :k06:  sen hiç konuşma bile kaynananla bu konuyu sorarsa karar vermedik düşünüyoruz de.. ayy benmde başımda var bi herşeye burnunu sokan, bi konu olsa  öle yapmayın şöle yapın diye başlar baskıya.. bende şimdi onun yanında hiç bi kararımızı tartışmaya sunmuyorum o sorarsada bakıcaz daha karar vermedik belli değil filan diye es geçiyorum.. bölelikle kararlarımıza saygı duymayıda öğreniyo. yoksa onun yanında bi açılsa bi konu dediği mantıklı olsa ve bizim kararımızda zaten o yönde olucaksa sonunda bizim karar verdiğimizi görmez, bak ben dedim diye yaptılar diye kendinde daha çok karışma hakkı görür

[/ur

vuslat

Alıntı yapılan: pırıl - 29 Ekim , 2010, 10:59:22
ayrıca hiç korkma  arkadaşım.. hastane kaliteli oldumu özelmiş devletmiş fark etmez.. bazen çoğu devlet özel hastanelere taş çıkartır.. bence sen özel devlet diye değil  hijyen tecrübe açısından bak. nete yaz hangi şehirdeysen doğum için en ideal hastaneler diye bi çok insanın senin gibi düünceleri olduğunu ve aldığı cevapları görüceksin

[/ur

HaYaL83

[

Wunsch

Alıntı yapılan: Duygu-Masal - 12 Ekim , 2010, 13:38:44
Alıntı yapılan: ****gültanesi**** - 12 Ekim , 2010, 13:02:52
ah duygucum seni çok iyi anlıyorum 8 hafta çok çektim daha yeni yeni iyiyim ben hala da kusuyorum
tavsiye edeceğim hiçbişey yok çünkü bana ne hap ne iğne nede tuzlu yiyecekler kar etmedi
çeke çeke geçti zaman
moralini bozmak istemem ama inşallah atlatırsın bugünleri,herkes bir olmuyor
bende bulantı direk kusmayla sonuçlanıyordu
ama dışarı çıkmak her zan-man iyi geliyodu bana belki senide rahatlatır

Canım benimde yaklaşık 2 haftadır devam ediyor çok kötü inan doğru dürüst yemek yiyemiyorum hele salçalı yemek görmek bile istemiyorum .. Çalıştıığım için dışarı çıkma şansımda yok off keşke şimdi evde olsamda uyusam belki rahatlarım..
Çok sağol canım tavsiyelerin için..

Kızlar, ben de aynı şekildeydim neredeyse yediğimi çıkarıyordum. Bu tehlikeli bir şeymiş. Bence hemen doktora gidin. Ben bir haftaya ykın hastanede yattım. Şimdi çok iyiyim. Eğer biraz daha geç kalsaymışım. Daha ağır ilaçlar kullanmak zorunda kalacaklarmış. O zaman bebeği de etkileyeceği için bebeği almak durumunda bile kalabilirdik dedi doktor. Bence hemen doktora gidin. Önlemini alsınlar. Bebeğinize de bir şey olmasın siz de iyileşin.

ceylin eslem

benimde devlet hastanelerine karşı bir önyargım var.buda çevremden duydugum şeyler yüzünden.devlet hastanesindede çok güvenilir işinin gerçekten ehli bir doktorum var ama sırf devlet diye orayı istemiyorum.çok şeyler duydum ilgilenmemeler,ebelerin azarlamaları,bebekte  annede enfeksiyon kapmalar vs...10 kişiyle konuşmuşsam 9 u şikayetçi.bizde birgün eşimle gitmiştik normal odaları berbattı.rutubetliydi, duvarları dökülüyordu.özel odaları nasıl bilmem ama öyle bir hastanede bebeğimi doğurmam.tek avantajı deneyimli tecrübeli doktor yada ebelerin olması sanırım.en azından burdaki hastane için bunlar geçerli.benim kontrollerine gittiğim özel bir hastane var.zaten bina 1 yıllık yeni bir bina heryeri pırıl pırıl yerlerde bir toz göremezsin.doktorumda iyi hiç kötü birşey duymadım ne doktorum hakkında nede hastane hakkında.

ygs

kızlarya bu takvimleri nasıl yapıyosun o kadar baktım bulamadım :dontknow:
sizi veren rabbime şükür ediyorum....yavrularım

almra

iyi akşamlar kızlar :k06: Bayındır Hastanesine giden var mı aranızda benim dk. Halime Sezer Kaya gidenler varsa yorumlarınızı bekliyorummmm :muzz:

ygs

buraya üye olduk ettikte....bişey soruyon kimse cevap vermiyo...tanışanlar sade konuşuyo galiba yenilerle konuşan yok...anlamadım  :honk:
sizi veren rabbime şükür ediyorum....yavrularım