bebeğiniz için alışverişe kaçıncı ayda başladınız?

Başlatan klmasm, 16 Haziran , 2010, 18:17:12

« önceki - sonraki »

klmasm

bi de öncelikli olarak almam gerekenler neler.yardımcı olur musunuz?ben 6. aydayım.antalyadayım.burda hava çok sıcak.şimdiden alsam erkenmi olur ki?

sgenc

ufak tefek şeylerle başlayabilirsin örneğin battaniye veya minik kıyafetlerle :)

н∂vv∂ ツ

ben 19. haftam bitince aldım en gereklileri
bu sitede bi liste vardı onu atıyım sana
tabi ben fazlasıyla listenin dışına çıktım dayanamadım  ;D
hastane çıkışı seti
-ayaklıklı pantalon
-zıbın
-badı
-gundelık takım
-eldıven
-corap
-battaniye
-puset takım(5li canta,puset,alt degısme takımı,anakucagı,kanguru)
-banyo setı(kuvet,filesi vs)
-sampuan setı(sampuan yagı krem  vs hepsı ıcınde)aldııııııımmmmm
-besık
-bebek detejanı ve yumusatıcısı

Uploaded with ImageShack.us

н∂vv∂ ツ

1. 2 takım hastane çıkış seti (elcik ve şapkaları içinde), 2 adet pijama ayaklı
   2. 2 iç zıbın takımı, 2 adet alttan çıtçıtlı body (bebeğin göbeğinden kan gecebilir diye fazla eşyalar. Hastanede giydirmek için zıbın istiyorlarmış)
   3. 2 adet patik, 2-3 adet çorap
   4. 3-4 adet önlük
   5. havlu bebek mendilleri, çok amaçlı kullanım için ince tülbentlerden birkaç adet
   6.2adert yelek bi tane hırka
   7. bebek için çarşaf (battaniyesiyle hastane çarşafına koymamak için)
   8. 2 adet penye battaniye , 1 ad. yün battaniye (çıkış için)
   9. Alt değiştirme örtüsü yastıklı – kumaş olan ve alt değiştirme örtüsü
  10. Yenidoğan bebek bezi
  11. Pişik kremi , ıslak mendil 2 paket
  12. emzirme yastığı (ay şeklinde olan)
  13. 1 adet emzik
  14. 1 yenidoğan biberonu
  15. sterilizatör (süt gelmezse biberonla vermek gerekirse diye alınabilir yanına, biberonu temizlemek için)
  16. anakucağı (eve dönüş için)

Diğer Malzemeler

1. Kamera,fotoğraf makinası
   2. Konuklara ikramlık bebek şekeri,çikolata
   3. Islak mendil, kolonya
   4. Çay kaşığı, plastik kaşık-çatal, tabak, bardak
   5. Tuvalet kağıdı,kağıt havlu,sıvı sabun

Bebek İçin Gerekli Eşyalar

1. Banyo küveti, küvet içi yatırma (uzanma) aparatı, file yerine havluda alınır oturmaya başlayınca kaymaz kullanılır.
   2. Banyo termometresi, vücut ve baş şampuanı (sebamed iyisi)
   3. Vücut derecesi (digital kol altı en uygunu)
   4. Bebek termoforu (gaz sancısı ve karın ağrısı için belki olabilir)
   5. Pişik kremi ilk zamanda yeterli (nivea çok iyi), bebek yağı (sebamed) ilk aylarda kullanmamalı teni için zararlı. (1 aydan sonra kullanabilirsin)
   6. Yeni doğan bebek bezi (prima)-bebekler çok çabuk büyüyor o yüzden stok yapmamalı
   7. Canbebe alt değiştirme örtüsü
   8. Uni yenidoğan ıslak mendil (sulu pamuk saf oraganik) stok yapılmalı çok kullanışlı
   9. Saç fırçası, tarağı, tırnak makası ve bebek törpüsü (ilk aylarda kesmek zor, törpü daha iyi)
  10. Bebeği taşımak, gün içinde üstünde uyutmak, emzirmede destek vs için uygun boyda ince minderler (kare ve ince uzun dikdörtgen şeklinde olan) kendinizde dikebilirsiniz

Bebek İçin Büyük Eşyalar

1. Bebek beşiği (park yatak) yada evin durumuna göre oda takımı
   2. Lastikli çarşaf ve koruyucu 3-4 adet
   3. Bebek pikesi, uyku seti
   4. Odada ufak bir gece lambası (kırmızı tercih edilmeli anne karnındaki yaşantısına en uygunudur ve rahatlatıcı özelliği var bebek için)
   5. Ana kucağı (ilk 9-10 ay evde gündüz uykularına, bebekleri oyalamaya, dışarıda gezdirmeye, arabada sağlam bir şekilde bağlamaya vs. yarayan önemli bir eşya, kimileri bebek arabaları ile kombine satılıyor)
   6. Puset
   7. Kanguru (ilk 1 aydan sonra kısa süreli gezmeler için keyifli olabiliyor, tamamen tercihe kalmış. sadece kaliteli bir model seçilmeli)
   8. Kapı süsü

BU LİSTELERDE YARDIMCI OLABİLİR   ;)  DAHA AYRINTILI

Uploaded with ImageShack.us

Lă_Tăhzen!

ben kısın turkıyeye gıtmıstım kıs ayı oldugu ıcın heo kıslık almısım yenıdogan usur dıye sımdı çok sıkıntı cekıyorum bısuru kıyafetı ver hepsi kıslık yazlıgı hıc yok bızım burda da cok cok pahalı en işe yaramazlar bıle  :'(  hediye gelenlerde hep kıslık gelıyor  garıbım hep cıtcıtlı badılerıyle idare edıyor  :crybaby2: :sad1:  dogacagı mevsimi iyi ayarla ona gore al  cıtcıtlı badıler cok lazım oluyor pıke cok lazım oluyor  bunlardan basla

βαlκιz

böyle konular çok açıldı canım onlara bak istersen  :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

#tugba#

Yaklaşıyorum bebeğim yavaş yavaş sana.Hadi gel çok ihtiyacım var sana...

❤ հმzεlἶო ❤

ben 15. haftada almaya basladim
tulum, zibin, corap, takimlar aldim. hepsi ortak renk cunki cinsiyeti ogrenmeme daha 2 hafta var :D
iyi gunlerde kullanmak nasib olur insallah
mobilya olarakta yatagini ve mama sandalyesini aldik
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

✿sweet_sweet✿

boyle bir konu acilmisti cnm sana yardimci olmasi icin guncelledimm.. oradan istersen takip  edebilirsin ;)

ESİNCİK

ben de ufak tefek başladım. 17 haftalığım, önümüzdeki ay hızandırıcam alışverişleri.

°o.O євяυ O.o°

benm bu hafta 5. ayım btio ama sadece kızımın amcası bi tulum bugnde ananesi pazardan toka aldı :k06: 7. ayım da başlıcam bişeler almaya daha erken

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

ESİNCİK

ebrucum allah korusun da ya 7 aylık doğarsa :k06: :k06: kız bişyler al bari.

serra_emine

valla fıkrımı soylemek ıstedım.
erkenden bişey almaya benım görüşüm olarak hem gerek yok hemde yanı ne ıle karşılaşacagı bellı olmuyor sonra gerıde kalanlar acı verıyor uzuyor.tabıkı kotu düşünmemek lazım.ama ıyı kotu her açıdanda tedbırlı davranmak daha saglıklı olur.bır arkadaşım çok heveslendı aldı doguma 20 gun vardı bebek karnında ölmüş.ve evınde o eşyaların ona verdıgı acıyı anlatamam..beşigı arabası herşeyını aldıydı eksık hiçbişeyı yoktu.( tabı allah kımsenın basına vermesın ) ama dedıgım gıbı tedbırlı hazırlıklı davranmak lazım.erken dogum rıskı var denılırse tabı ayrı durum.yada sadece dogum sonrası gıyındırecek kadar saracak kollayacak kadar bişeylerle beklenedebılır.....

tabi kiii bu da benım fikrım :icon_thumright:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

klmasm

ilginize teşekkür ederim.bende başlıyayım bari almaya..ama insan güvenemiyor işte.arkadaşın başına gelmiş işte.Allah korusun.

serra_emine

evet allah kımseyı acı şeylerle karşılaştırmasın ama düşünmekte gerekıyor.para hazır olduktan sonra bır gunde alınacak şey nasıl olsa :k06: allah herkese sagsalım dunyaya getırmeyı nasıp etsın... :amin:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..