Doğumdan sonra eski hayatınızı özlüyormusunuz?

Başlatan fıstık, 09 Haziran , 2010, 01:48:56

« önceki - sonraki »

fıstık

Doğum yaptık bebeğimizi sağ salim kucağımıza aldık

Hayatımız tamamen değişti ağlayan acıkan altını kirleten gazı olan minicik bir bebek elimizde

Artık asla eskisi gibi olmayacağız diye düşünüyor musunuz?

Verilemeyen kilolar olmayan kıyafetler özgürce dışarı çıkamamak sinema tiyatro hatta alışveriş bile hayal mi oldu?

Uykusuz geceler ilgilenmeyi bekleyen kocalar ev işi temizlik yemek heriş bizemi bakıyorrrr

Bırakın kuaföre gitmeyi saçınızı taramaya bile vaktiniz yok şöyle uzuuuun bir duş bile hayal değil mi?

Herşeyi çabucak yapmak zorundayız hatta bazen yapmayıp bebeğimiz uykuya dalınca bizde bunu fırsat bilip uyuyormuyuz?

Hadi buraya gelin sıkıntılarımızı paylaşalım bebeği büyüyenlerden destek alalım

Ben neyimi özlüyorum eskiden saatlerce yürürdüm umarsızca, haftada 1 kuaföre giderdim,kitap okurdum geceleri,müzik açıp dansederdim

Evim her zaman pırıl pırıldı, hep zor yemekler yapardım şimdi kolaya kaçıyorum, manken gibi giyinip süslenip püslenip gezerdim şimdi özlüyorum

Peki siz neyi özlüyorsunuz

βαlκιz

hmm güzel konu  :icon_thumright:
eskiyi özlemiyorum pek
çünkü 3 sene sonra kreşe başadıklarında istedimi yaparım gezerim tozarım
kendime vakit ayırırım
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fıstık

βαlκιz

çocuklar yokkende hep evdeydim gezmezdim fazla
onun dışında sadece yemek istersem yapardım eşim yr gelirdi yada bi çay kahvaltı gibi şeyle idare ederdik  :k06:
ama şimdi yemek yapmak zorundayım çocuklar varr  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

özlemiyorum. :icon_thumright:

Benim hayalimdi ilk evlendiğim günden beri çocugum olması.

2 yıl olmadı gezdim her yaz tatile gittim. ::)

ve oğlum 1 yaşına gelsin seneye gideriz yine ::)

Herşeyi doyasıya yaşadım. 8)

Kilo hiçbizaman tam anlamıyla kafama takmadım gidiyor yavaş yavaş. ::)

Evimi yine temizliyorum yine tertemiz(tabi ayaklanıncası içi  garanti yok) :k06:

kuföre fazla gitmezdim ablam kuaför annemlere gidince o hallediyor. :k06:

Yemek hususunda kayınvalidemde yiyoruz.yaza kendi evimde yapmaya başlıcam belki ozman sıkıntı olur. :dontknow:

Oda sanmıyorum eşim hafta sonları eve geliyor bir çorba makarna yeter diyor herzaman. 8)

Şu varki bazen beni sorumluluk altında eziyor. :icon_pale:

(kuaför yemek ev işi kendime ayırdığım vakit )değilde

baze bir çocuğun sorumlulugunu düşündükce eziliyor gibi oluyorum altında korkularım oluyor. :icon_pale:

Ama hiçireyin eskisi gibi olmicağını hissetmedim.hatta daha güzel oldu.olcak :D

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Şimdilik özlüyorum,
zihnim bir türlü rahatlamıyor.
Evim kirli, bir gün yemek yapabiliyorsam 2 gün yapamıyorum.
Eşim bunları hiç sorun etmiyor ama benim kafam dopdolu yapılacak diye düşününce atamıyorum kafamdan.

Bunlardan başka manevi kısmı var,
vakit namazlarımın vakti şaştı ihmal ettiğim oluyor.
Hatimsiz durmazdım mutlaka takip ederdim, olmuyor.

Rabbim afv etsin.
Yar ve yardımcımız olsun.  :amin:

Lă_Tăhzen!

ben hastaneden bebekle eve ilk geldigimde cok saskına donmustum şimdi hersey bittimi demistim o ilk gunden özlemistim ama şimdi alsıtım heralde ama dısarıya falan esimle cıktıgımız zamanlarda eskiden sınırsızdık şimdi evde bekleyen biri var acele acele her iş apılıyor falan canları saolsun  onlar olmasada delirirdik niye yok dıye   :suclu:

βαlκιz

evet ev eskisi giibi bal dök yala olmuyo
her işi hızlı hızlı yapıyosun
ama ilerde rahatlıycamı düşünerek seviniyorum ::) ::)

vadi= muge & melis

ne yalan söyliiim gece uykularını cok ozluyorum 2 saatte bır kalkmak bıraz zor ama olsun askıma uykularım feda olsun
ben temizlik yapamıyorum sağolsun annem hallediyor cunku bı tarafımdakı dikişler haaalaaaa zonkluyor  :k06:

çağınım

ben bazen tek başıma rahatça giyim mağazalarını gezmeyi özlüyorum kıyafet denemeyi alışverişe düşkünüm ama eskisi gibi rahat olamıyorum çağın durmuyo arabada sıkılıyo

kuaföre gelince artık rahat gidiyorum malum yaşlarına girmek üzereler meme pek sık aramadıkları için rahatça gidebiliyorum anneme bırakıp

evimi temizliyorum ama çağını babasıyla parka gönderiyorum çünkü çağın yürüdüğü için malum ortalık birbirine giriyo o evde olunca

genelde çağını alıp heryere gidiyorum ama sadece kıyafet alırken zor oluyor şöyle saatlerce mağazaları dolaşamıyorum benim tek özlediğim bu

gülay t.

Alıntı yapılan: DER!N - 09 Haziran , 2010, 08:37:22
Şimdilik özlüyorum,
zihnim bir türlü rahatlamıyor.
Evim kirli, bir gün yemek yapabiliyorsam 2 gün yapamıyorum.
Eşim bunları hiç sorun etmiyor ama benim kafam dopdolu yapılacak diye düşününce atamıyorum kafamdan.

Bunlardan başka manevi kısmı var,
vakit namazlarımın vakti şaştı ihmal ettiğim oluyor.
Hatimsiz durmazdım mutlaka takip ederdim, olmuyor.

Rabbim afv etsin.
Yar ve yardımcımız olsun.  :amin:

Bu cümleleri okuyunca bir an kendim yazmışım sandım. Sanki beni anlatmışsın Gülfercim. Ev işi falan koştur koştur yapıyorum yine de ama namaz kılmaya gelince Allah'tan günler uzadı da biraz daha rahat kılabiliyorum şimdi. Hele ilk doğduğu günler namaz araları çok kısa ve sürekli ağlayan bir bebek. Namazların hepsini farzdan ve en kısa şekilde kılıyordum kendimi çok kötü hissediyordum tabi sanki geçiştiriyorum gibi geliyordu.

Ama geçen bir arkadaşla konuştum bu mevzuyu senin bakman gereken bir bebek var Allah bunu biliyor için rahat olsun dedi. Düşündüm de haklılık payı var. En çok manevi yönümü ihmal ediyor olmak beni üzüyor ve yoruyor çünkü bu koşuşturmaya ancak güçlü bir psikolojiyle dayanabilir insan.

Ha bir de benim de sürekli kafamda yapmam gerekn bir yığın iş , aynı güne hepsini sığdırmaya çalışıyorum çok yorucu oluyor elbette. Şöyle kafam rahat oturup kitap okumayı özledim ve yapacağım iş yok hepsini hallettim demeyi. O günler de gelir inş. bugünümüze de şükür şikayet etmiyoruz Rabbim sadece dertleşiyoruz :)

DİLVİN

bende manevi anlamda kendımı boşladım dıyebılırım
bebeğim doğdu evdeyım tekrar namaza başlıyayım dedım
başladımda
e işe başladım sonra bu seferde namazı yıne bıraktım
Allahım affetsın bizi
biraz büyüsün o zaman ınş. tekrar başlarım

benım hayatımda onun dışında benı etkileyecek bişey olmadı
kıyafetlerım gelmıyor evet ama hamıleyken giydiğim kıyafetlerı yıne gıyebılıyorum  :k06:
bıdeeeee şöle delıksız uyumayı özledım
dıken üstünde uyuyorum çünkü heran çağlar ağlayacak gıbı hissediyorum

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Lă_Tăhzen!

evet ibadetlerdeki hassasıyet zayıfllayacak simdiden dusunuyorum nasıl olcak dıye 20 gunum kaldı lohusalıgın bıtmesıne namaz kılarken aglarmı namaz kılcagım vakıtlerde ya durmazsa naparım dıye Allah yardımcımız olsun artık çagların annişi buyuyunce baslarım demissin namazın mazeretı yokki zor sartlarda kılındıgı ıcın mukafatı da daha fazla olur belki

fıstık

zaten en büyük ibadet bebeğimize sevgiyle bakmak

**yeliz**

hayır özlemiyorum aksine bebeğim akşamları huzursuzluk yapmıyor uyku düzeni normal gndüzleri ise sabah eşimi işe yollamak için erken kalkarım haliyle işe erken başlarım hazal uyurken evimi toparlarım temizliğimi yaparım o uyandığında artık ona ayırım zamanımı, öğleden sonraki uykusunda yemeğimi yaparım akşama herşey hazır olur her gün bu devam eder memnunumda akşam olunca üçümüz beraber oyun oynarız eşimi kızmla  oynarken izlemeye bayılıyorum çekilirim kenara,yani her fırsatta herşeyi kızmla yaparım bazen eliyle sehpaların tozunu alıo ona kalsa ne görürse onu yapıo  :k06: :k06: :k06:bebekkende usluydu bnm kızım hastalanmasın yeter