Deneyimli Hamileler Yardım Eder misiniz???

Başlatan Mine'l Aşk, 06 Haziran , 2010, 17:36:04

« önceki - sonraki »

Mine'l Aşk

4 aylık hamileyim...ve çok kötü hastayım.Öksürük,hapşırık burnum silmekten aşındı artık...

Geçen hafta doktora gittim boğazların enfeksiyon kapmış dedi 1 kutu antibiyotik verdi alıyorum ama hala aynıyım geçmedi hiç...

Vitamin antibiyotik demir ilacı şimdi birde öksürük şurubu yazalım diyor doktor ben ilaç almak istemiyorum ne yapacağım bilmiyorumda...Oğluşum zarar görecek diyede çok endişeleniyorum..

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

мiŁenα.

canım hamilelik dönemimde bende boğaz yoları enfeksiyonu geçirdim antibiyotik yazdı doktorum oda benim zorumla nırmalde hamilelere ilaç tavsiye etmiyorlar.

bu durumda olan gebe ballı ılık su içecek demişti.ıhlamur vs bunlarla tedavini yapacaksın demişti.

ben yutkunamıyordum bile boğazlarımın acısına .ballı ılık su iyi gelmişti biraz :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

✿sweet_sweet✿

06 Haziran , 2010, 18:26:11 #2 Son düzenlenme: 06 Haziran , 2010, 18:27:43 ★ღ♥ღкυяαвιуєм★ღ♥ღ
GUZELIM BOLL BOL SU ICMEN VE MEYVA YEMEN LAZIM YAZ GELDI KAVUN KARPUZ UZUM GIBI SIVI YAPICAKK MEYVA SEBZELER ALL.. ILAC TABIKIDEE HAMILEYKEN MUMKUN OLDUGUNCA ALMAMAK LAZIMM AMA ENFEKSIYONUN ILERLEMEMSI ICINDE ANTIBIYOTIK BIR YERDE GEREKLI OLUYORR.. SEN BO SIVI AL VE YUZUNU HER SAAT YIKA BURNUNU SILME YIKA SUREKLI DAHA CABUK ATLATIRSINN.. ILAC ALIYORSANDA SAATINI SAKIN AKSATMA.. BASKA TURLU ETKI ETMEZ.. ZAMANINDA ALMAYA CALIS. YOGURT YE BOL BOL SUT IC BUNLARDA SANA GUC VERECEKTIRR.. COK GECMIS OLSUN..

ILACI DOKTORUN VERDIYSE HAMILELER ICINDIRR ZARARI OLMAZZ.. YAN ETKI YAPIYORSA ICME DOKTORUNU ARA BASKA ILAC VERSIN SANA..

polaire

ben hamileliğim sırasında boğazımın ağrıdığı zamanlarda sürekli portakal ve nar sıkıp suyunu içiyordum. Şimdi mevsimden dolayı portakal bulamazsan limon sıkıp iç. Biraz suya karıştır iç. Birde limonu sıkınca sade limon suyuyla gargara yap mümkün olduğu kadar tutmaya çalış boğazında ben yeni doğum yaptığımda çok ağır grip olmuştum limon suyuyla atlattım. Hemde hiç ilaç almadan. Ayrıca kividede portakalın kat kat fazlası c vitamini varmış onuda yiyebilirsin.

н∂vv∂ ツ

geçmiş olsun canım
ılık ballı su çok rahatlatıo
benimde boğazlarım çok şişer
çok ii gelio içer içmez

Uploaded with ImageShack.us

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: ♥..ŞeKeRiiM..♥ - 06 Haziran , 2010, 17:58:06
canım hamilelik dönemimde bende boğaz yoları enfeksiyonu geçirdim antibiyotik yazdı doktorum oda benim zorumla nırmalde hamilelere ilaç tavsiye etmiyorlar.

bu durumda olan gebe ballı ılık su içecek demişti.ıhlamur vs bunlarla tedavini yapacaksın demişti.

ben yutkunamıyordum bile boğazlarımın acısına .ballı ılık su iyi gelmişti biraz :icon_thumright:

Doktor bana direkt yazdı antibiyotik sakıncası yok alabilirsin dedi ama ben almak istemedim çünkü hep duyuyordum hamileyken ilaç almak tehlikeli diye korktum biraz ama eşimin zoruyla aldım..Fayda etmedi...

Ihlamurlar,nar çiçeği,limonlu bal içmediğim çay kalmadı ama hala tam anlamıyla geçmedi çok hapşuruyorum birde günde 10-15 defa...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: ★ღ♥ღкυяαвιуєм★ღ♥ღ - 06 Haziran , 2010, 18:26:11
GUZELIM BOLL BOL SU ICMEN VE MEYVA YEMEN LAZIM YAZ GELDI KAVUN KARPUZ UZUM GIBI SIVI YAPICAKK MEYVA SEBZELER ALL.. ILAC TABIKIDEE HAMILEYKEN MUMKUN OLDUGUNCA ALMAMAK LAZIMM AMA ENFEKSIYONUN ILERLEMEMSI ICINDE ANTIBIYOTIK BIR YERDE GEREKLI OLUYORR.. SEN BO SIVI AL VE YUZUNU HER SAAT YIKA BURNUNU SILME YIKA SUREKLI DAHA CABUK ATLATIRSINN.. ILAC ALIYORSANDA SAATINI SAKIN AKSATMA.. BASKA TURLU ETKI ETMEZ.. ZAMANINDA ALMAYA CALIS. YOGURT YE BOL BOL SUT IC BUNLARDA SANA GUC VERECEKTIRR.. COK GECMIS OLSUN..

ILACI DOKTORUN VERDIYSE HAMILELER ICINDIRR ZARARI OLMAZZ.. YAN ETKI YAPIYORSA ICME DOKTORUNU ARA BASKA ILAC VERSIN SANA..

Evet doktorumda söyledi bunları..çok su içiyorum ama bu seferde lavabodan çıkamıyorum...Süt ve yoğurttan ilk aylar çok yediğim için galiba tiksindim agzıma aldığım anda midem altüst oluyor..

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: polaire - 06 Haziran , 2010, 19:03:12
ben hamileliğim sırasında boğazımın ağrıdığı zamanlarda sürekli portakal ve nar sıkıp suyunu içiyordum. Şimdi mevsimden dolayı portakal bulamazsan limon sıkıp iç. Biraz suya karıştır iç. Birde limonu sıkınca sade limon suyuyla gargara yap mümkün olduğu kadar tutmaya çalış boğazında ben yeni doğum yaptığımda çok ağır grip olmuştum limon suyuyla atlattım. Hemde hiç ilaç almadan. Ayrıca kividede portakalın kat kat fazlası c vitamini varmış onuda yiyebilirsin.

Alıntı yapılan: havuç - 07 Haziran , 2010, 00:05:48
geçmiş olsun canım
ılık ballı su çok rahatlatıo
benimde boğazlarım çok şişer
çok ii gelio içer içmez

Tşk ederim deneyeceğim inşAllah geçer

DER!N

Rabbim acil şifalar versin güzel pıtırcığım benim, çok üzüldüm.
Geçer ablacım atlatırsın tez vakitte inşaAllah,
ilaç verildiyse yine de başka bir doktora danışmadan kullanmasan  ::)

ılık ballı su denildiği gibi işe yarar taze meyve suları antiseptik özelliği olan ımm nar ve üzüm çekirdeği başka gelmedi şuan aklıma

canım benim hapşuruğun çoksa normalde allerjik durumun yoksa bile hailelikte hassaslaşmış olabilirsin ablacım, bir süre pamuklu yünlü şeylerden uzak kal ve çiçeklerden belki farkında olmadan bedenin tepki gösteriyordur.

мiŁenα.

Alıntı yapılan: **Mavera** - 16 Haziran , 2010, 01:23:04

Doktor bana direkt yazdı antibiyotik sakıncası yok alabilirsin dedi ama ben almak istemedim çünkü hep duyuyordum hamileyken ilaç almak tehlikeli diye korktum biraz ama eşimin zoruyla aldım..Fayda etmedi...

Ihlamurlar,nar çiçeği,limonlu bal içmediğim çay kalmadı ama hala tam anlamıyla geçmedi çok hapşuruyorum birde günde 10-15 defa...

hımmm canım geçmiş olsun bende yaşadım zor atlattım gebeyken iki kat temkinli olmak lazım
.

:love9: :love7: :love9:

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: DER!N - 16 Haziran , 2010, 08:43:17
Rabbim acil şifalar versin güzel pıtırcığım benim, çok üzüldüm.
Geçer ablacım atlatırsın tez vakitte inşaAllah,
ilaç verildiyse yine de başka bir doktora danışmadan kullanmasan  ::)

ılık ballı su denildiği gibi işe yarar taze meyve suları antiseptik özelliği olan ımm nar ve üzüm çekirdeği başka gelmedi şuan aklıma

canım benim hapşuruğun çoksa normalde allerjik durumun yoksa bile hailelikte hassaslaşmış olabilirsin ablacım, bir süre pamuklu yünlü şeylerden uzak kal ve çiçeklerden belki farkında olmadan bedenin tepki gösteriyordur.

Çok sağol ablaların gülü...Danıştım kendi doktorumada sordum başka bir doktorada kullanabilirsin dedi ama ben zaten artık bıraktım...Kendi kendime bir şeyler yapıyorum...Pek bir evhamlı oldum ablacım sorma yaa..Sudan nem kapıyorum...

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: ♥..ŞeKeRiiM..♥ - 16 Haziran , 2010, 08:55:52
Alıntı yapılan: **Mavera** - 16 Haziran , 2010, 01:23:04

hımmm canım geçmiş olsun bende yaşadım zor atlattım gebeyken iki kat temkinli olmak lazım
.

Sağolasın..Evet hamilelik olmasa zaten korkum bebeğe zarar gelmesi