1 yaşına geliyoruz hala katı yemiyor

Başlatan neslihan, 27 Mayıs , 2010, 22:50:48

« önceki - sonraki »

çağınım

bencede acele etmeyin zamanı gelince yerler nasılsa  :amin:

neslihan

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 16 Haziran , 2010, 12:28:33
evet bekleyin biraz
biraz büyüsünler yemek yetiştiremiyceksinizz  :k06: :k06:

inşallah inşallah inşallah

azra35

arkadaşlar hergün çorbalarının içine et kıyma tavuk balık vs. katmak zorundamıyız bazen sade tarhana vermek istiyorum ben :dontknow:

fıstık

Alıntı yapılan: azra35 - 17 Haziran , 2010, 14:17:02
arkadaşlar hergün çorbalarının içine et kıyma tavuk balık vs. katmak zorundamıyız bazen sade tarhana vermek istiyorum ben :dontknow:

evet hayatım çünki protein almak zorundalar

azra35

ama hergünde yemiyo mesela bunların katılamayacağı çobalar oluyo

fıstık

o zaman et suyu kullan canım onunda çok faydası var

azra35

fıstık

kemik suyuda çok yararlı canım

ışılda kıyma yada tavuk eti olunca çıkartıyo ama napıyorum biliyomusun üst üste iki kaşık veriyorum mecbur kalıp yutuyo yani bir kaşık verip beklemiyorum

hemen ardından ikinci kaşığı veriyorum mecbur kalıp yutuyo o zaman arada çıkartsa bile büyük bi bölümü midesine ulaşıyo

birde bazen öğüyo kusucak gibi oluyo o zaman bi 5 dakika bekliyorum yoksa versem ne var ne yok çıkartıyo

azra35

aynı canım hayırlısı inşallah yerler güzel güzel :amin:

çağınım

tarhanasınada koyulabilir kıyma yada et suyu kemik suyu çok lezzetli oluyo  :hungry: inş.. yerler  :amin:

azra35

fıstık

azracım ben tarhanayı sütle pişiriyorum çok güzel oluyo ışıl çok seviyo sende deneyebilirsin

neslihan

canım maşallah ışıla zaten bizde sorun şu sen yazmışsın.yoğurdunu yedi 1 saat sonra çorba yiycek yatarken de muz cicibebe sütünü yer yatar diye.Nerde akşam öğününde sadece 1 kase çorbayı yiyip bitirse daha ben peşine düşmüyorum Elhamdülillah deyip içim rahat uyuyabiliyorum.Birde eğer o gün kusmadıysa.Hala 10 kiloyuz sanırım çok şükür yine bu yemeye zayıfladı diye korkuyorum.Aşısı var tartıracam sağlık ocağında zayıfladı dersem napcam bilmiyorum

çağınım

neslihancım üzme canım kendini yicek inş.. sıkıntıları var onların biz anlayamayabiliyoruz diş çok rahatsız ediyo iştah olmuyo zamanla katılara alışınca yicekler diş sorunları bitince yerlerse zaten iştahlı oldukları anlaşılır yok o zamanda zor olursa anlaşılıcakki iştahsızlar ne yazıkki zayıflamaz duru sanmıyorum onlar bi şekilde telfi ediyolar onu evet aşılarda geliyo ben şimdiden düşünmeye başladım umarım ateş yapmaz tamda doğum günü üstü  :sad1:

azra35

Alıntı yapılan: neslihan - 18 Haziran , 2010, 08:32:06
canım maşallah ışıla zaten bizde sorun şu sen yazmışsın.yoğurdunu yedi 1 saat sonra çorba yiycek yatarken de muz cicibebe sütünü yer yatar diye.Nerde akşam öğününde sadece 1 kase çorbayı yiyip bitirse daha ben peşine düşmüyorum Elhamdülillah deyip içim rahat uyuyabiliyorum.Birde eğer o gün kusmadıysa.Hala 10 kiloyuz sanırım çok şükür yine bu yemeye zayıfladı diye korkuyorum.Aşısı var tartıracam sağlık ocağında zayıfladı dersem napcam bilmiyorum
canım malesef hepsi aynı şekilde ii yemiyo bizimkiler böyle napalım duru birgün içinde neler yiyor yazarmısın