1 yaşına geliyoruz hala katı yemiyor

Başlatan neslihan, 27 Mayıs , 2010, 22:50:48

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Alıntı yapılan: azra35 - 12 Haziran , 2010, 11:02:46
gülşah seninki bir yaşında nasıl alıştı neler veriyodun alışması için
canım ben devamlı pütürlü veriyodum ama bazen oğlumun biri azından çıkarıyodu
yogurt çorbası verdimde prinçleri azından çıkarıyodu
bende robottan geçiriyodum
sonra şehriye çorbası falan verdim taneleri yine çıkarıyodu
sonra robottan geçirmemeye karar verdim
o çıkardıkça ben verdim baktım ki artık yiyo
sende çatalla ez ez ver bütün verme
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

azra35

canım şuan pirinç haşlıyorum 1 gimi taneleri parmağımla vericem seninki çıkarıyomuş benimki direkt kusuyo canım kahvaltı yapalı 3 saat oldu 1 de vericem kussada yararı olur dimi pirinle beşleyerak doğrumu yapıyorum

βαlκιz

bide robottan geçir öyle ver bakalım kusucakmı
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

azra35

canım zaten robottan geçiriyodum çorbaları şuan pirinç tanesi vercem

βαlκιz

robottan geçirdin halde kusuyomu
taneleri ver bakalım napcak
bide eline ekmek ver devamlı
yanında dur sende kendi yemeye çalışsın alışsın
bak bende çok ekmek verdim öylede alışmış olabilir benimkiler
ekmek bogaz açar derler  ::)

azra35

kızlar pütürlüye bugün başladım mercimek çorbası yaptım pütürleri nasıl anlatayım kırmızı mercimek kadar falandı kıymalıydı o biraz zor çiğnendiği için önce kustu sonra yedi  sizce başarıyormuyum

βαlκιz

başarırsın canım merak etme
alışıyo yiyo  :aferin: :aferin:

azra35

gülşah pütürün büyüklüğü ne kadar olmalı kıymada zorlanması normal dimi

βαlκιz

canım yani çocuk nasıl yiyosaa
fazla büyük olur kusar belki
ben hiç bilmiyorum öyle dertleri olmadı benimkilerin valla küçük küçük ver nohut kadar falan

azra35

canım yarında tel şehriye denicem aslında çiğneme hareketi yapıyo ama yinede öğürüyo nohut tanesi büyük ddilmi ya şuan mercimek çorbası mesela nasıl olmalı pütürlü olmalı

βαlκιz

mercimek zaten küçük onu daha ezme öyle ver

azra35

canım mercimek değilde patatesi falan büyük pişirdim kıyma vardı yani kısaca ezip versek mama püre şeklinde vermesekte alışır yada pütürlü yemiş sayılır dimi

DER!N

Çok şaşırdım şuan demekki bizimki yanlışmış.
Selen peynir ekmeğe bayılıyor şehriye çorbası falan da veriyorum ben yiyebiliyor öyle öğürma falan yok çiğneme hareketi yapıyor dişi yok henüz ama ezebiliyor sanırım.

Vermesem mi?

fıstık

Alıntı yapılan: DER!N - 13 Haziran , 2010, 01:59:56
Selen peynir ekmeğe bayılıyor şehriye çorbası falan da veriyorum ben yiyebiliyor öyle öğürma falan yok çiğneme hareketi yapıyor dişi yok henüz ama ezebiliyor sanırım.

Vermesem mi?

ver canım nasıl alışırsa öyle gider ben başından beri pütürlü veriyorum herşeyi yiyor biraz makarnada zorlanıyoruz o kadar

gülay t.

Alıntı yapılan: DER!N - 13 Haziran , 2010, 01:59:56

Vermesem mi?

Gülfercim yanlış olur mu doğrusu senin yaptığın. 5 buçuk 6 ay gibi doktorlar öneriyor zaten pütürlüleri ve doktorum bana çatalla ezip ver ne verirsen dedi blendıra alıştırmamamk lazım. Sonradan çok zorlanabiliriz hem biz hem bebeklerimiz.