Bebekleriniz Radyasyona Maruz Kalıyor mu?

Başlatan ) SaMiRa (, 18 Mayıs , 2010, 11:04:15

« önceki - sonraki »

) SaMiRa (

18 Mayıs , 2010, 11:04:15 Son düzenlenme: 18 Mayıs , 2010, 13:37:25 g10ca
... bilgisayar telefon bulunan yerde mi duruyor ? radyasyon alıyor mu bebeklerimiz ? dikkat ediyor muyuz ,önemli mi? hepinizi  :-*

ırmak184

ne kadar dikkat etmeye calıssamda bilgisayarda telefonda hayatımızın olmazsa olmazı oldu artık  ::)  ::)

Demet_dk

malesef bulunduğu yerde televizyonda telefonda bilgisayarda var
Irmak ın dediği gibi bunlar olmazsa olmazlarımız
televizyonla fazla ilgilenmiyo sevdiği bi reklam olursa bakıyo ama telefon ve bilgisayarı seviyo uzak tutmaya çalışıyoruz

DER!N

Cep telefonları ve mikrodalga fırınlar hariç yeni dönem teknolojik aletlerinin yaydığı radyasyon çok zayıf yine de tabiiki dikkat ediyorum.

Kızım televizyonu seviyor izleyemeyeceği şekilde yatırıyorum seslere tepkiler veriyor oynuyor biraz öyle, benimde çenem dinleniyor  :k06:

pamuk&şekerim

slmlar aranıza yeni katıldm 1.5 aylık bir kızım var ve aklıma takılan herşeyi burda buldum hemşire olmamaa ve birçok anneye yardımcı olmama rağmen kendi bebeğin oluncaa elin ayağına dolaşıyo.bizim evse sanli bir teknosa elektronik alet çok fazla ve eşimin annesi bebeğin sesini duymaK isteyince mecburen yanında konuşuyorz.bir arkadaşım bana bunun için kaktüs almamı önermişti hani süs kaktüsler varya tv.nin pc.nin yanına birer tane koy dedi onlar o manyetik enerjiyi çekerlermiş. kaktüs aldım ama ne derece doğru bilmem.
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lb2f.lilypie.com/adH2p3.png[/img][/link]

DİLVİN

benım oğlanda tv izlemeyı sevıyor

seyrettırıyorum ben uzağa koyup
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

Hoş geldiniz Allah c.c. bağışlasın yavrunuzu hayırla sağlıkla büyütmek nasip etsin.  :amin: :amin: :amin:

Radyasyon fizik biliminde ışıkla eşdeğerdir.
Her mikroorganizmanın da kendine has ışığı vardır aslında dalga boyları farklı olduğu için insanlar olarak biz bunların pek azını görürüz.

Diğer tüm bitkiler gibi kaktüsler de ışığı kullanarak fotosentez yaparlar ihtiyaçları kadarını mutlaka kullanırlar; fakat zannedilenin aksine hiçbir canlı radyasyonu tam manasıyla emmek gibi bir görev üstlenmez yaradılışlarına ters bir durum.

Bir miktar emdiği doğrudur.

pamuk&şekerim

çok teşekkürler sizin kızınızda çok tatlı Allah güle güle büyütmek nasip etsin herkesinkini.yazdıklarnza katılıyorum zaman teknoloji zamanı bizlerde bebişlerde maruz kalıyoruz radyasyona şuan kızım uyandı ve kucağımda bilgisayarda bunları yazıyos dedimya zaman teknoloji zamanı....:)
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lb2f.lilypie.com/adH2p3.png[/img][/link]

DER!N

мiŁenα.

ben yatarken eller kapanıyor sadece eşim bir telefonunu acık bırakıyor oda uzaktakı komıdınde :)
yatak odasında masa üstü var o kapalı oluyor...
laptopta yattıgı yerde olmuyor ama gündüz korusamda maruz kalıyor :y25:

:love9: :love7: :love9:

zelis

malesef bizim evdede cok elektornik esya ,
oturma odasinda laptop, oglumun odasinda masa ustu , kablosuz internet kullaniyoruz birde ...
esimin elinde telefon (hic dusmez )onda da internet , benim cep telefonu , televizyon , mikrodalga  ama mikrodalgayi buzdolabin ustune keldirdim . hic birimiz onun isigina maruz kalmiyoruz :laughing7:

iki haftadir televizyona bakmiyoruz, tamis doloayisi ile canak antenimiz devre disi Turk kanallari yok ,hollanda kanallarinada zaten bakmayiz ;D

AککORTįє

benim oğlum doğuştan radrasyonlu ,ben nerdeyse pc nin başında doğuracaktım  :k06:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: __İSO 2010__ - 20 Mayıs , 2010, 01:27:37
benim oğlum doğuştan radrasyonlu ,ben nerdeyse pc nin başında doğuracaktım  :k06:

:k06: :k06: :k06:hamileyken ole idi bacım :k06: :k06:

:love9: :love7: :love9:

Demet_dk

Alıntı yapılan: __İSO 2010__ - 20 Mayıs , 2010, 01:27:37

:ehi: :ehi:

aynennnnn  :k06:

cemre58

Alıntı yapılan: ırmak184 - 18 Mayıs , 2010, 12:52:42
ne kadar dikkat etmeye calıssamda bilgisayarda telefonda hayatımızın olmazsa olmazı oldu artık  ::)  ::)
evet canım çok haklısın biz dikkat etsekte tam anlamıyla korumamız mümkün değil..