İnternetteki yemek tariflerine DİKKAT!

Başlatan ed.yildiz, 23 Mart , 2008, 01:16:44

« önceki - sonraki »

ed.yildiz

Geçen gün internetten kurabiye tarifi aldım. Yaptım. Dişlere zarar. Taş gibi oldu. Size tavsiyem tarifleri güvenli yerlerden alın..
EDA

sevda

:k06: :k06: demek taş gibi olduu ayy çok hoşmuşş sen steni değiştir derim... ;)

http://www.portakalagaci.com/oburcuk/2005/07/ev_pidesi_ratat.html

bak ben bu steden memnum ve herşey güzel oluyor dene bakalım... :-*

jbdun

heheeee eda o taş gibi dediğin size geldiğimiz akşamki galübaaaa :tongue3: ama ben yemedim çünkü ersin bi şöyle sehpaya dokundurttu da bayaa taktak diye ses geldi :toothy10:
öteki hazır kek güzeldi bak ;D
canım arkideşim benim :opucuk:

bak sevdanın verdiği linkte süper şeyler var, belki biliyosundur  :icon_thumright:

ed.yildiz

tamam canım o siteyi deniyim bide. Teklifler için teşekkürler. :flowers:
EDA

nagihan

ben verdiğiniz siteden sütlaç tarifi almıştım.
ne yazıkki sütlaç kötü oldu.
bazı tariflerde anlatım hataları var
ve buda tarifi yanlış anlamanıza sebep oluyor.
dikkatli olun derim.
benim sütlaç tarifinde 1 lt suda kaynatılan pirincin içine 1 lt süt ilavesi vardı. koyulaşması içinde 1 tatlı kaşığı pirinç unu. ne yazıkki 2 ltlik karışımı 1 tatlı kaşığı pirinç unu koyulaştırmamıştı.  :k06:
bende ilk defa yaptığım için yanlışı farkedemedim. ve benim sütlaçlar bir türlü koyu kıvama gelemedi.  :'( :k06:

mavili

arkadaşlar yeni evlendigim günlerde bende hep internetten yemek tarifi bakarak yemek yapardım tavsiyem tek bir siteye baglı kalmayın aradıgınız tarifi birkaç sitede karşılaştırın aynı tarif 3 4 yerde varsa genelde tutuyor  ama ölçüler farklı farklıysa heryerde tutturmak zor gerçekten

nagihan

size katılıyorum
benim sütlaç faciasına dönmesin durum.  :k06:

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: nagihan - 25 Mart , 2008, 12:51:32
ben verdiğiniz siteden sütlaç tarifi almıştım.
ne yazıkki sütlaç kötü oldu.
bazı tariflerde anlatım hataları var
ve buda tarifi yanlış anlamanıza sebep oluyor.
dikkatli olun derim.
benim sütlaç tarifinde 1 lt suda kaynatılan pirincin içine 1 lt süt ilavesi vardı. koyulaşması içinde 1 tatlı kaşığı pirinç unu. ne yazıkki 2 ltlik karışımı 1 tatlı kaşığı pirinç unu koyulaştırmamıştı.  :k06:
bende ilk defa yaptığım için yanlışı farkedemedim. ve benim sütlaçlar bir türlü koyu kıvama gelemedi.  :'( :k06:

nagişcim aklında olsun , tarif alırken alttaki yorumlarıda oku...

aynı faciadan bende bu şekilde kurtuldum...

hatta biri yazmıştı , bu ölçü fırında sütlaç için iyi ama diğeri için yeterli dğil diye..

bengüsu

arkadaşlar mrb  ben size çok güzel bi yemek sitesi önericem.çok güzel değişik tarifler ve çok güzel müzik çalıyolar.fatoştuncay.blogcu.com      :nazar:

mavili

oktay ustanın sitesinde hergün yeşil elma programında yaptıkları var ve tarifleri de çok güzel ayrıca tarçının mutfagındaki tarifler de güzel fatoş tuncayın sitesini de ilk defa duydum bundan sonra oraya da bakarım teşekkürler canım :flowers:

nagihan

oktay ustanın sitesinin olduğunu bilmiyordur
onun yemekleri harika
artık bol bol sitesine girer yaparım
:hello2:

bengüsu

mesude

kesınlıkle oktay usta ya ben yumurta kırmayı bılmezdım ama sımdı harıka yemekler yapıom kendimi övmus gıbı olmasın:):)
hayatımın anlamı tatlı bebegim iyiki varsın iyiki benimsin

Ebruli

BEN İNTERNETTEN NE YAPTIYSAM GÜZEL OLDUU
BENCEDE OKTAY USTANIN SİTESİ Bİ HARİKA  :hungry:

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9: