27 Nisan , 2024, 10:53:41

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ömür bahçesindeki çiçeğim..!

Başlatan Balböceği, 09 Mayıs , 2010, 15:52:54

« önceki - sonraki »

aydinays

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 10 Eylül , 2011, 12:49:32
Sagol canimin ici Allah razi olsun  :opucuk:
Bebekler konusunda cok arastiriyorum bakim olsun yeme icme olsun  :)
bi bakima bizde kendimizin doktoru oluyoruzzz  :k06: :k06:
ogrenmek guzel bisey  :) bak gor bebisin dogsunn sana neler ogretiyor  :love9:

Öğretmez mi canım??? Şimdiden daha doğmadan çok şey öğrendim. Birde gelince kimbilir nelere öğreneceğim en önemlisi anneliği öğreneceğim.  :amin: :amin: :amin: Bakalım iş ev ve bebek nasıl yürüteceğiz. Eminim oğlum doğunca bende süper bir performans olacak.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Balböceği

ilk uc ay cok zor geciyor bebekler dunyaya adapte olmaya calisiyorlar.
bizimki 20. gunde basladi tam 1.5 ay surdu o zamanlari hatirliyorumda agzimdan burnumda geliyordu  :-ooo
ama cok sukur ogunden bugune kadar hicbir yaramazligi olmadi cok akilli masallah  :nazar:
Cocuk buyutmek gercekten zor 4.5 yasina kadar kardesime baktim.. annem sadece emzirirdi.
gerisine ben bakardim  :k06: ama cok etti zilli  ;D

banu_fth

sen bütün ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılamışsın o yüzden sana bi yaramazlığı olmamış  :nazar: :nazar:
bilinçsiz bir annenin çocuğu olsaydı bambaşka olurdu  :icon_thumright:
inşallah iyileşir canm bir an önce ..geçmiş olsun . Allah şifa versin acil  :amin: :nazar: :nazar:

aydinays

kesinlikle ilk üç ay çok zor. benimde geçen sene görümcem doğum yapmıştı. En yakın tanık olduğum oydu. İlk üç ay zavallı çekmişti. Gaz sancılarından. Ama şimdi maşallah dünylar tatlısı bir oğlu var. Haftaya bizde onun doğum gününü kutlayacağız. Dayısı ile süpriz yapıcaz paşaya  :hieyt: :hieyt: :hieyt:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Balböceği

Alıntı yapılan: eylül_üm - 10 Eylül , 2011, 13:09:09
sen bütün ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılamışsın o yüzden sana bi yaramazlığı olmamış  :nazar: :nazar:
bilinçsiz bir annenin çocuğu olsaydı bambaşka olurdu  :icon_thumright:
inşallah iyileşir canm bir an önce ..geçmiş olsun . Allah şifa versin acil  :amin: :nazar: :nazar:
Ben pek fazla kontrolune goturmedim cunku doktorun her lafina artik guvenmiyorum.
dogumdan sonra sutum cok boldu sutun yetmiyor diye ek sut verdi .. beni strese soktu
hala onun pismanligi var  :crybaby2: bu sefer tr'ye gitmden once mutlaka kontol olmasi lazimdi
hem hastaligini gosterdik hemde kontol etti.. diger bebeklere gore gayet iyi gunluk ne yedigini sordu
dedim sunu bunu veriyorum brawo dedi  :k06: cocuk isi gercekten zor doktor hastaligi nasil basladi
ates dusurucu veriyormusun kac ml verdin, kusunca balgamlimi kusuyor, oksurerekmi  :honk:
yani bunlari not almasam doktorun sorusuna hic cevap veremem..  :k06: 3 saat hem kontrol etti
hemde beni sinavdan gecirdi  :ehi: :ehi: :ehi:

Balböceği

Alıntı yapılan: aydinays - 10 Eylül , 2011, 13:10:42
kesinlikle ilk üç ay çok zor. benimde geçen sene görümcem doğum yapmıştı. En yakın tanık olduğum oydu. İlk üç ay zavallı çekmişti. Gaz sancılarından. Ama şimdi maşallah dünylar tatlısı bir oğlu var. Haftaya bizde onun doğum gününü kutlayacağız. Dayısı ile süpriz yapıcaz paşaya  :hieyt: :hieyt: :hieyt:
ay ne guzel yaa masallah yegeninee  :nazar:
rabbim saglik sihhat versin nice senelere  :love9:

banu_fth

:k06: :k06: :k06:  maşşallah sınav iyi geçmiş .. çok dikkatli olmak lazım bebek bakmak zor iş .. kendini bilmeyen bi canlı tamamen sana emanet .. Allah emanetlere en iyi şekilde bakabilmemizde yardımcımız olsun .. çok zor ama maşşallah üstesinden geliyorsun .. hep aklıma gelir bu soru .. nasıl bir anne olucam acaba diye .. iyi bakabilcekmiyim .. bu sorumluluğu almaya layık mıyım diye ..
Allah utandırmasın ..  :amin:  inşallah senin kadar iyi bakarım meleğime ..
çok büyük fedakarlık istiyor .. bizler isteyerek bebek sahibi olduk .. bile bile bu fedakarlıkları göz önünde bulundurarak . inşallah muvaffak oluruz bu görevimizde annelik gerçekten zor .. maşşallah sana .. bi de kaynana ile uğraşıosun işe gidiosun .. daha ne olsun  :nazar: :nazar:

aydinays

Alıntı yapılan: eylül_üm - 10 Eylül , 2011, 13:29:59
:k06: :k06: :k06:  maşşallah sınav iyi geçmiş .. çok dikkatli olmak lazım bebek bakmak zor iş .. kendini bilmeyen bi canlı tamamen sana emanet .. Allah emanetlere en iyi şekilde bakabilmemizde yardımcımız olsun .. çok zor ama maşşallah üstesinden geliyorsun .. hep aklıma gelir bu soru .. nasıl bir anne olucam acaba diye .. iyi bakabilcekmiyim .. bu sorumluluğu almaya layık mıyım diye ..
Allah utandırmasın ..  :amin:  inşallah senin kadar iyi bakarım meleğime ..
çok büyük fedakarlık istiyor .. bizler isteyerek bebek sahibi olduk .. bile bile bu fedakarlıkları göz önünde bulundurarak . inşallah muvaffak oluruz bu görevimizde annelik gerçekten zor .. maşşallah sana .. bi de kaynana ile uğraşıosun işe gidiosun .. daha ne olsun  :nazar: :nazar:

:amin: :amin: :amin:

Balböceği

Sagol canim  :opucuk: yalniz bisi daha soyleyim kesinlikle evham olmayacan.
yok nasil bakarim... dogumdan sonra hele  :k06: bakma konusunda evham yapma..
sakin ol, bebek bu mutlaka aglayacak mutlaka kabiz olacak emme sorunuda olacak..
ne kadar cok telas yaparsam o kadar uzuluyorsun.. ben sadece simdiye kadar uzuldum
konu sutumun olmamasi daha dogrusu olan sutumun kesilmesi  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
sadece 4.5 ay emdi ama masallah bugune kadar hic oyle hastalanmamisti taki bugune kadar.

yine bizim validenin parmagi var cocuga dondurma yedirdi  :cildir:

aydinays

Seninde süpervalide güya çocuğa iyilik yapacak.  :BangHead: :BangHead: :BangHead: :caca: :caca: :caca: :caca:

Balböceği

Mutfakta isim vardi geldimdi coguca dondurma yediriyor  :cildir: :cildir: :cildir:
hastalaninca deidm dondurmadan oldu diye.. bide burda herkes hasta.. sabah diyorki
dondurmadan dedin herkes hasta diye.. koskoca adamlarla cocugu bir tutuyor  :cildir:

banu_fth

benim tek yapamam dediğim şey banyosu  :k06:  .. birde emzirirken ki acıya dayanabilcekmiyim .. emzirmek nası bişi .. bunları merak ediyorum  ::) ağladığında panik mi olurum yoksa hemen altına bakarım sanırım . sonra emziririm .. gazını çıkartıırım .. uyutmaya çalışırım .. bilmiyorum o da bana yabancı .. ben de ona ..  :love9:  :love8: haklısın bir şekilde öğrenicez birbirimizi .. önemli olan onun ihtiyaclarını zamanında anlamam kavramam ve hemen karşılamam sağlıklı bir şekilde meleğimizi büyütmem ..  :amin:
heyecanlıyım neye benziyor diye merak ediyorum .. görmek istiyorum bi an önce .. az kaldı 98 oldu şafağımız ..
arada nası doğurcam konusuna takıyorum .. arada da böle doğduktan sorasına  :k06: :k06:
sanırım başa gelen çekilcek .. düşünmeye gerek yok ..  :k06:
Allah sana güc sabır ve huzur versin .. kaynana da bol suskunluk  :ehi: :ehi:  :amin:

ay o validenin var ya .. bişe demiyorum duam kabul olur belki hamileyim diye ama beddua diilde .. Allah suskunluk versin ona .. başka bi bakış açısı versin de susmayı edep bilsin huyu olsun inşallahhhhhh aminnnnnn  :amin: :amin:

hakanım kaç gündür onun yüzünden hasta ..  :violent1: :violent1: :violent1:

banu_fth

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 10 Eylül , 2011, 13:42:29
Mutfakta isim vardi geldimdi coguca dondurma yediriyor  :cildir: :cildir: :cildir:
hastalaninca deidm dondurmadan oldu diye.. bide burda herkes hasta.. sabah diyorki
dondurmadan dedin herkes hasta diye.. koskoca adamlarla cocugu bir tutuyor  :cildir:

:-ooo :-ooo :-ooo   sanki kalabalıkta geziyor iş adamı .. işte arkadaşları hastaydı  onlardan geçti ona :cildir:

Balböceği

Rabbim bi guc veriyor dogumdan sonra ..
yavas yavas herseyi ogreniyorsun .. bak dogumdan sonra burdaki tek bir allah'in kuluna
birsey sormadim.. ilk banyosunu hastanede yaptirdim.. eve geldim yikiyalim dediler.
dedim ben kendim yapiyorum  :ehi: :ehi: :ehi: hAla su gun olmus sormadim  ;D

banu sorarsan bilki bundan sonra herkes bi laf soyler  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
yaaa benim huyum buu hamileyken bile tek dedigim sey oglumun sagligi yerinde olsun
kilosu falan onemli degil derdim.. masallah tosun cikti bizimki  :ehi: :ehi: :ehi:

Masallah 98 gun bi bakmissin bitmis findik kucaginda annesini emiyor  :nazar: :nazar:

Balböceği

Alıntı yapılan: eylül_üm - 10 Eylül , 2011, 13:47:25
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 10 Eylül , 2011, 13:42:29

:-ooo :-ooo :-ooo   sanki kalabalıkta geziyor iş adamı .. işte arkadaşları hastaydı  onlardan geçti ona :cildir:
Bizimkinin dili her yere doner  :nazar: :nazar: