Ellerimizle Ordugumuz orgu modelleri...

Başlatan -Butterfly-, 21 Mart , 2008, 17:57:33

« önceki - sonraki »

-Butterfly-

Selinim  ben en cok nazimin icinde oladugu resimi begendim  :k06:  Sapkasi cok guzelll  yakismis  :love7:

Sevdam  cok guzel olmus siyah ve beyaz haika bir uyum saglamis , cok begendim ellerine saglik. Fakat o cicegi nalat bakim sen nasil yaptin, yoksa komsucunmu yapti de bakimm  ;)  Insan asamasini cekerdi be annem , bak ilginc geldi simcik o cicek bana. Tuylu ipten dolayida secmedim nasil yapldigini, Hatta mumkunse soyle tuysuz normal bir ipten yapilmisini istiyorum o cicegin, anlamak icin nasil oldugunu  ve hattaaaaaaaaa  mumkunse yaparken bir kac resim eklerseniz alttan ustten cok ama cok memnun alirim  birdanemmm ,nurdanemm  :opucuk: ;)

Armagan'cim kesinlikle oyle valla, insan kendi yaptiklarini gosterince  cok mutlu oluyor  :k06:

sevda

Busecim çok kolay buda diğer katmer varyaaa onun bir değişiği sana çekerim hatta bu akşam yapıp ekleyebilirim nedersinnn tüylü iple oluncaa görünmüyor bu arada koyu kahverengi pas pass siyah beyaz gibi olmuşş dimii...

Canım bunu yaparken önce klasik zinciri çekiyorsun sonraa içini doluyorsun 5 tane yapabilmen için 20 tane zincir kafi geliyorr ben öyle yaptım içini 20 tane zincirle doldum sonra üst katına gelince dolgu yapıyoruz  ama tığa ip almadan üstüne almadan yapıyoruzz sonra yarısına yani sen nekadar uzun istiyorsan küçültmeye başlıyoruzz onun içinde yanın bir yanına batıyoruzz ve böylece küçülmeye başlıyorr ama her sırada yanın bir yanına batıyoruzz aşkım... tabi böyle anlatınca pek anlaşılmıyor dimi ben akşam yapıp buraya eklerim aşkımm...

Aslında sevim ablayla 5 liye karar vermiştik ama sonra ben gece bir arkasına daha yapmaya karar verdim 4 tanee daha yapınca yıldız gibi oldu aşkım... :D

-Butterfly-

Evet tatlim yaa ben hic bir sey anlamadim valla  :icon_scratch: kafam karisti  :dontknow:  Sen dedigin gibi yap , resimlerden cozerim ben  :k06: :opucuk:

Tebessüm :)

yazdıklarım gitttiiiiiiii :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: sil baştan devam.

sevdacım yeni takım çok çok güzel olmuş renk seçimi süper, bayılırım koyu kahveye. ellerine sağlık :opucuk:

armağan, sen o fırfır fuları nasıl ördün? her yerde görüyorum ama bir türlü çıkaramadım :dontknow: bi anlatıver şu garibana :sad1: :toothy10:

busegülüm :k06:  hörmetler :-*
sevda hocam hörmetler :-*

kıslar ben çanta örmeye karar verdim sanırım ::) çok hoş bir çanta modeli buldum, kaybettim, bulunca buraya da eklerim :D

hepinisi öpüyorum :-*

bengü

sevdacim ya nekadar güzel bisey bu ay agzim acik kaldi güzelligine paspasin kiz cok harika olmus bayildim eeeeeeeee ben hangi birini örcem ya bugün dükkana gittim ip bakmaya yoktu.ebay de belki bulurum dedim ama fiyatlar :-ooobu iplerin bitanesini kaca aliyosun canim onagöre bende ya ebayden alcam eger degmezsse tr ye gelmeyi beklicem.ama müthissin canim gercekten harika olmu.bunun örnegi düz örgümü hem gülü nasil yaptin cok güzel duruyo tigla yapmissin sanirim resimleri sakin kaldirma ha.
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

sevda

Bengücüm koyu renkli olanlarr şile 8 numaralı şile sadece düz örgü yaparak ördüm ters yok sadece düzz bu arada unutmaa...

Diğer motifide şimdi o ip tüylü olduğu için anlaşılmıyor birde ben anlatamıyorum şimdi yapıcam ve resmini ekliycem eğer bekleyebilirsen güzelim yada yarında bakabilirsin resimleri kaldırmıycamm canım benimm...

İpleriin kilosu 17 ytl ydi ama ben antalyadan 12,5 olan ipin fiyatını sıkı pazarlıkla 11,0 e aldım bu ip 2,750 gr dan çıktı hatta arttıda diyebilirimm 200 gr..

Ama her yerde değişik fiyatlar varr tabii... ;)

Ayşegülcüm ve armağancım çok teşekkür ederim bğendiğinizi ifade eden sözleriniz içinnn ben bu gazlannn yaparım ha bire durmadan...bu arada şimdi arkadaşımınkine başladım bakalım cumartesiye kadar bitirmek istiyorumm hayaırlısıylaann ...

sevda

Kızlarr gül motifinin yapılışı böylee ama öncelikle şunu belirtmeliyimki tığım kalın ipimde ince olduğu için delikli duryor örnek ama aslında uygun ipe uygun tığla böyle olmuyorr... ;)

Önce zincir çekip içini dolduyoruz burdaa...

Ardından 20 zincirle dolduğumuz halkayı 5 e bölüp 5 er zincir çekip ayrı bir halka daha oluşturuyoruzz..

Sonra bu halkaları doluyoruzz ama tığın üzerine ip almadan tek seferde..

sevda

Her sıranın başında iki zincir çekip dip kısmına batarak 3 sıra yaptım ben bu örnekte ama siz çoğaltabilirisinizz...çünkü 3 cü sıranın hemen ardından küçültmeye başaladım...

Buda kültme iişleminin sonucu...bunuda yapmak için her sıranın önceden dip kısmına batılan yer değil ikinci srasına batırılarak yapıldığından giderek küçülüyor motiff böylece yaprak şeklini alıyor...

aynı işlemi diğer yantarafında da uyguladıktan sonraa..

isterseniz 5 li yaprak motifinde de bırakabilirisiniz örneği yada benim yaptığım gibi arkasınada ara boşlukları daha dolgun göstermek için bir motif daha yapabilirisnizz..

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

Alıntı yapılan: sevda - 26 Mart , 2008, 17:34:46
Veee nihayett bitirebildimmm... :basardim: :basardim: inanırmısınızz bu üst motifler daha çok zamanımı aldıı... :k06:

canim ben bu pasbasa bayildim bende yaparim artik kesin kararimi verdim cok guzel olmus bu ya renklerde harika siyah beyaz bunlari orebilirimde bu ust cicegini nasil yaparim bilmiyorum  :dontknow: :dontknow:

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

dikkatsizligime bagisla canim ya bu son gonderdigin motifler paspasin uzerindeki cicekmi  ??? ???

sevda

Tubişim buseme anlatmaya çalıştım ama ben beceriksiz anlatımımlaa resimlen anlatmaya karar verdik evet pas pasın üstündeki çiçek motifii aşkımcımm o ip tüylü olunca anlaşılmıyordu tek renk iple daha iyi anlaşılacağına karar verdik... ;)

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

Alıntı yapılan: sevda - 27 Mart , 2008, 02:07:22
Tubişim buseme anlatmaya çalıştım ama ben beceriksiz anlatımımlaa resimlen anlatmaya karar verdik evet pas pasın üstündeki çiçek motifii aşkımcımm o ip tüylü olunca anlaşılmıyordu tek renk iple daha iyi anlaşılacağına karar verdik... ;)

sagol canim yakindir bende baslarim herhalde ilk once ip satan yerleri bulmam gerek  :icon_thumright:

ARMAĞAN

AYŞEGÜLCÜM FIRFIR YÜN HERYERDE SATILIYOR. AYRICA YANINDA NASIL ÖRÜLECEĞİNİ ANLATAN BİR BROŞÜRDE VERİYORLAR. BEN O BROŞÜRE BAKARAK ÖRDÜM 5 NUMARALI ŞİŞLE 5 İLMEKTEN ÖRDÜM. HER SEFERİNDE BİRBİRİNİN İÇİNDEN GEÇİRİYORSUN BU ŞEKİLDE ÖRÜLÜYOR SONRA DA O HALİ ALIYOR. İLK GÖRDÜĞÜMDE BENDE ANAAA BAYAA BİR UĞRAŞMIŞLAR BUNU ÖRMEK İÇİN DEDİM AMA  :suclu: ASLINDA ÇOK BASİTMİŞ. BULURSAM BROŞÜRÜ EKLERİM BURAYA.

ARMAĞAN

SEVDAA SÜPER ANLATMIŞSIN BİTANEM YAA. İNAN ÖNÜMDE BULUNAN EVRAKLARDAN ÇOK TIĞ VE İP OLSAYDI KEŞKE DEDİM BİRAN  :k06:  BİRDE AHH KEŞKE EVDE OLSAYDIM DEDİM AMA MALUM EVDE PC YOKKİ NASIL BAKICAM YAPTIKLARINIZA. NEYSE BEN HALA O TÜYLÜ İPLERDEN ALAMADIM BEBEĞİM YAA BİDE KEMERALTINDAYIZ YANİ TAM ÇARŞI İÇİ  :suclu: AMA HİÇ FIRSAT OLMUYOR KEMERALTINI DOLAŞMAYA. İNŞ. BU CUMA ALIRSAM BENDE BAŞLARIM.

pelinim

Sevda maşallah canım paspasın harika olmuş.....çok beceriklisin çoooook. :nazar: :nazar: :nazar:bende çok severim örmeyi..biraz büyüsün çocuklar yine başalayacağım şiş tıngırdatmaya.. :k06: