bebeğine aşı yaptıranlar

Başlatan ) SaMiRa (, 29 Nisan , 2010, 18:50:05

« önceki - sonraki »

) SaMiRa (

slm kızlar bugün 2.ay aşılarımızı olduk doktor şurup verdi ama aşıdan sonra vermedim ateşi çıkarsa mı vereyim yoksa tedbir amaçlı mı vereyim ne yapacağımı bilemedim  :sad1:  yardımcı olurmusunuzzzz :( korkuyorum ateşlenicek diye evde tek başımayım eşim gece 11 glicek   :( :(

βαlκιz

ateş düşürücümü verdi doktor
iğneden önce veya hemen sonra calpol verilir
evde varsa ver bişey olmaz
ateşi çıkcak diye bişey söz konusu degil her bebekte her iğnede ateş olmaz  :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

) SaMiRa (

inşallah yaaa  :amin: :amin: o zman ben şimdi vereyim mi şurup?

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

--elif--

cnm bişey olmaz gülşahın dediği gibi calpolu verebilirsin yada fitil verebilirsin yarım ben 1. aşıda hiçbir şey vermedim çok sıkıntılı geçti 2.de fitil verip gittim aşıya hem 3 doz birden oldu ama çok şükür bi sıkıntı yaşamadım inş. sende yaşamazsın zaten şimdiki aşılar eskisi gibi ateş falan yapmıyor diyolar

) SaMiRa (

yaaa kızlar verdim ama içmiyo ağzında tuttu tuttu geri çıkardı nasıl vercem  :( :( ???

) SaMiRa (

bi çay kaşığı verdim yarım ölçek yazıyo kutusunda... verdiğimi yutmadı yaa yine vereyim mi?

βαlκιz

ver yutmadıysa yada ateşi yoksa bişey olmaz vermene gerek yok
ateşi oluncada verebilirsin

AککORTįє

bizimkide 17 sinde olacak aşı  :y25: öf çok ağlayacak yine canım oğlum  :crybaby2: :crybaby2:

ben geçen sefer aşıdan geldikten sonra fitil verim yarım. hiç sıkıntısı olmadı çok şükür

bu seferde öyle yapıcam  ::)

< ESLAL >

bende bi öncekinde geldikten sonra vermiştim ama bu defa gitmeden vericem bu aşının yan etkisi daha  çokmuş ilknurcum öfff hayırlısıyla şunuda atlatsak  :amin:

DER!N

Verem aşısının yerini de kontrol ettirin kızlar tutmamış olma ihtimaline karşı

< ESLAL >

hmm sağol hayatım hiç aklıma gelmemişti bizim kırmızı çıban gibi şuan

DER!N

ok.tutmuş o zaman yine de bktır iltihap falan olmasın

) SaMiRa (

geçen ay ben hiçbirşey vermedim rahat atlattık bu seferde ateş olmadı ama her ihtimale karşı şurup kulladım çok şükür bi problem olmadı

bu arada yardımcı olanlara teşekkürler çok sağolun.. verem aşısı 1 ay sonra mı kabuk tutuyo ?şimdi hafif kızarıklık vaar :dontknow:

ya kızlar bizim sağlık ocağındaki hemşire aşı yaparken bacaklarını tutturmuyo ben bildiğim için bastırıp tutuyorum normalde dizlerini bükmemesi lazım ama bu hemşire rahat bırakın çocuğu hareket dedi ama bırakmadım ben size nasıl yapıyolar aşıları ?? ???

AککORTįє

aynen canım bizde de öyle yapıyorlar. avuumun tamamıyla kavrıyorum bükmesine izin vermiyorum bu şekilde yapıyorlar iğneyi. zaten bu şekilde olması gerektiğini onlar söyledi. anlamadım valla size niye öyle söylemişler  :icon_scratch: