normal dogum sonrasi dikislerin atmasi

Başlatan ZAHİR, 23 Mayıs , 2013, 19:30:20

« önceki - sonraki »

aybenim

rivanol toz canim. Doktor bana 10 tane vermişti ama ben hic kullanmadim. İnternetten baktim enfeksiyona iyi gelip dikişlerin cabuk iyilesmesine yariyormus. İnsallah sana ve senin gibi cani yananlara iyi gelir..

olvido

bende rivanol toz kullandım canım mikrop kapmamasına dikkat et bu tozla tuvalet temizliği yap ya da tendürdiyotu suyla seyrelt onuda kullan benim dikişlerim 2 ay sonra attı geç iyileştim ama sorun olmadı
    lohusalığım rezaletti basur için ameliyat bile dendi ama daflon diye bir hap var emzikliykende kullanılabiliyor yinede doktoruna danış tam 20 güde bişeycik kalmaz dedi doktorum öyle de oldu ama dikişlerim kadar ondan da çektim ağrının sebebi o da olabilir
    hatta lohusalıkta taş düşürdüm acilde doktor 'amanın ellerin sararmış hemen müdahale edelim' dedi eşimde rivanol tozdan dedi baya gülmüştk hala esprisi geçer  :k06:
    geçmiş olsun kuzucuğunu güle güle büyüt çok şükür o sağlıklı ya sende iyileşirsin onu gördükçe annesi

ZAHİR

Tsk cnm ama bnde dikis falan kalmadi ki tamamen acildi iplkler dustu yara olarak acik bi sekilde dduryo rivenool ise yarar mi bu durumda dr a gitmekten bktim hr gittigmde farkli bi ebe bakio utaniorum artii...

Olvido sende cekmissin bnm gibi bnde basurdan ayri dikisten ayri cektim simdi de dikis mikis hak getire wc de zorlaninca dort tane dha Atti biisey sorxam kizlar ozel.olcak ama dikis attirmadik ya orasi sonradan eskisi gibi olur mu esimle.bi problem yasamam dimi ?
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

paşamm

beni bu konuda çok korkutmuşlardı canım..özellikle dr un sekreteri..9 ay özele gidp doğumumu devlette yapacağımı anlaynca, sezeruyan yapayım die bu koınuda korkutmuştu beni..ama hiçde anlattığı gibi olmadı sana söylediğim gibi pansumandan sonra bacaklarımı kapalı tuttum..o şekilde kaynadı dikişlerim...büyük bir fark da yok..çok az ağrı oluyor ama geçici bir ağrı..

aybenim

Alıntı yapılan: ZAHİR - 03 Haziran , 2013, 19:55:56
Tsk cnm ama bnde dikis falan kalmadi ki tamamen acildi iplkler dustu yara olarak acik bi sekilde dduryo rivenool ise yarar mi bu durumda dr a gitmekten bktim hr gittigmde farkli bi ebe bakio utaniorum artii...

Olvido sende cekmissin bnm gibi bnde basurdan ayri dikisten ayri cektim simdi de dikis mikis hak getire wc de zorlaninca dort tane dha Atti biisey sorxam kizlar ozel.olcak ama dikis attirmadik ya orasi sonradan eskisi gibi olur mu esimle.bi problem yasamam dimi ?
canim bence düzgun bi doktora muayene ol ki bi kez gittiginde derdine care olsun. Soruna gelince üzgünum ama dikiş olmadan kapanacagini sanmiyorum. Temizlik ve hijyenine cok dikkat et sonucta bayanlarin en inceyeri orasi. İnsallah cabucak gecer canim.

nelss

kızlar sizin bu msjlarınızı okuyunca sezeryan daha mantıklı geliyor  :icon_scratch: :icon_scratch:
yani özel bölgede dikisti patlamaydı mikroptu yerine karına dikis daha iyi sanki  :dontknow: :dontknow:

aybenim

Alıntı yapılan: nelss - 04 Haziran , 2013, 10:29:17
kızlar sizin bu msjlarınızı okuyunca sezeryan daha mantıklı geliyor  :icon_scratch: :icon_scratch:
yani özel bölgede dikisti patlamaydı mikroptu yerine karına dikis daha iyi sanki  :dontknow: :dontknow:
merhaba canim. Sezaryendede ayni problem var dikişler aciliyo mikrop kapiyo bide ömur boyu üşüttugunde sizliyo agri yapiyo. Ama tabi özel yerinde değil karninda. Normal doğumda dogum boyunca cekiyorsun cocuk ciktigi an sende yeni dogmus gibiouyorsun o an hersey bitiyo. Ama sezaryende hep kollaman gerekiyo. Normal dogum sonrasi herkesin dikişleri problem olacak diye birsey yok kisiden kisiye degisiyo. Ben dogum yapali 20 ay oluyo tek bi sıkıntım olmadi çok şükür. Ustelik zerre kadar yatmamama ragmen. Sonucta diyebilirimki yine hamile kalsam yine normal dogum isterim....

ZAHİR

Zaten basimiza ne geldiyse bu ozellerden geldi ozel hastnede dogrdum dewler olsaydi bole olmazdi belki yarim kaldim resmenn... bnde hic dikis kalmadi ki cnm tamamen. Acildi dikisler kopup dustu. Balik agzi gibi acik durruyorum

ZAHİR

[/quote]canim bence düzgun bi doktora muayene ol ki bi kez gittiginde derdine care olsun. Soruna gelince üzgünum ama dikiş olmadan kapanacagini sanmiyorum. Temizlik ve hijyenine cok dikkat et sonucta bayanlarin en inceyeri orasi. İnsallah cabucak gecer canim.
[/quote]
Cnm drum erkek oldugu icin o bakmiyo her gidisimde ebeye gonderio hatta kenndi dr um bile degl esim gece gelldigiinden doguma gren 2. Dr a denk gelio o sadece ilacc yaziyo temzlige cok dikkat ediorm hatta sdr da dedi sakinilan goze. Cop batar ;))

Nells bnm.ki sorun oldu on taneden bir kisi o da bnm sansizligim her seyim goz onunde ve soyleniuo bn ondan geldi diyorm basima sana tawsiyem sezaryandan iyidir iknciyde nirmal yaparm inss o sancilari cekmek bile cok. Guzel