25 Nisan , 2024, 15:05:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

normal dogum sonrasi dikislerin atmasi

Başlatan ZAHİR, 23 Mayıs , 2013, 19:30:20

« önceki - sonraki »

ZAHİR

Ayin 14unde dogm yaptm gecen hafta iyiydim son gunlerde agrim artmisti dun dr a gittttigmde dikslerimin attigini soyledi ebe ki bend aynaya bakarak gormstum tekrar dikisi kabl etmeeim. Bnm durumumubyasamis olanlarrdan destek bkliorumm
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

yasemin10

Canım öncelikle bebeğin hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün.  :nazar:  :nazar:
olayı tam anladım.  :dontknow:
Ben de 1 Martta normal doğum yapmıştım. yaklaşık 1 hafta sonra dikişlerim attı. Yani normal bir şekilde dikiş ipleri düştü. Zaten doktorum da 1 hafta 10 gün içinde dikişlerin kendiliğinden düşer demişti. Öylede oldu.

zaten dikişlerin düşmesi gerekiyor neden tekrar dikmek istediler onu anlamadım  :sad1:

Geçmiş olsun

ZAHİR

Aminnn cnm allah razi oolsunn.cumlemizinkini korusunn cnm bir hqftam doldu dikislerim cok qgrimaya basladi ilk hafta o kadr agrin yoktu ..basurda oldm ayrica emzirirken oturma simidinde dik bi seklde emziriyodum ondan atmis. Dikislerm dha altta olanlar kaynamis yaram acik duruyo.
Senin tam kaynadiktan sonra mi dustu. Dikss ipliklein.. bi de bnde cok yanma oluyo ddikis yerimde yani

paşamm

Canım HAYIRLI olsun Allah yardımcın olsun... Aynı durumu ben yaşadım seni çok iyi anlyrm.. Oğlum 4 günlükken sarılık oldu,2 gün hastanede yattık ikimiz.. Onun telaşından kendime hiç vakit ayırmadım ve normal olark dikişlerim açıldı doktrm tekrar dikmedi.. Enfeksiyonu bölge olduğu için dikiş tutmaz dedi ve ben yazın o sıcağında o acılarla kavruldum... Sana tavsiyem bol bol pansuman yap.. Doğumun normal doğum sanırım.. Bacaklarını ayırma sürekli kapalı durumda sağa yada sola yat... Sana tavsiyem nacizane bunlar... Umarım en kısa zamanda iyileşirsn canım

ZAHİR

Ewt cnm normal.dogum oldu dort gun kuvezde kaldii bbegim ben ilk gun taburcu oldum hastneye gidipp emziriyodm meme tutsun die eve cikincada surekli oturup emzirdim sarilik bizde de vardi bi de ondan. Alirlar kizimi die korktum dikkat etmedim kendime :'(   tavsiyelerin icin tsk kac gunde. Kapandi yaraan bnm cok yanio ve afedersin on bolge cok agrio agirlasti. Extra bisey yaptin ni .peki kurumasi icin

paşamm

Canım bebeğim 7 Temmuz'da doğdu o dönemler malum havalar acayip sıcak ( ben antalyadayım, burası extra sıcak) o sıcaklarda İnan bana 1 gün 1 yıl gibi geçti... Kolay olmadı iyileşmem...  Sanırım 1,5 ay  ı buldu.. Ekstra birşey yapamyrsunki... Pansumandansonra hemen kapatmadım 2-3 dk o şekilde bekledim.. Hava alsın biraz diye.. Kimisi tentirdüyotu kulak çöpçüyle narin narin sürer ama ben doktrmun yaptığı gibi o bölgeye hafif yukardan boca edercesine döktüm. ( içeri girse daha iyi olur.. Mikropları kırar ) onun dışında pek birşey yapamyrsunki.. O dönemde wc sorun oluyor gitmemek için elimden geleni yapıyordum... En son baktım olmuyor.. Banyoya girip belden aşağıma su tutarak o işi de hallediyrdm.. Su biraz rahatlatıyordu... Ama en önemlisi bacaklarını sakın ayrık tutma dikişler öyle kaynarsa o şekilde kalır...
Bu arada HAYIRLI olsun bebeğin canım....kendi derdinden bebeşinin bugünlerini pek anlayamıyorsun ama İnan o büyükçe şuanki ağrılarını hatırlanıyorsun bile...
Bebeğin kız mı erkek mi bu arada????

paşamm

Pardon dikkat etmemiştim:) minik kızın olduğunu anlamamıştım.... Basit sorunun için bol sıvı tüket... Şeftali ye yasa şeftali suyu iç... Diğer çözümlemeler birlikte şeftali de bayağı işe yarıyor... Ve sakın wc ye gittiğinde çok zorlama kendini... Dikişlerinin tutması dahada zorlaşır canım

ZAHİR

Offf cnm ya senin daha kotu bi zamana gelmis.cok uzun ya iyilesme suresi bn baticonu gazli beze dokup pansuman yapar gibi yapiorum ama ebe uzerine dok dedi de beceeremiorm goremedigmden ;)  bide sirt ustu uyumuyomuydun sen dikisler sagda. Die bana sag tarafa yatma dediler.sola yatmaktan belim agriyo artik...

Bebekle pek ilgilenemiorm dedigin gibi canimin agrisindan sdce sut veriorm ewt cnm dunya guzeli bi kizim var. Kayisi suyu ve hosaf iciyorum. Bol bol senin pasa bir yasina girmesine az kalms o zaman ne guzelll

paşamm

Ewet canım bayağı kötü geçti... Ama değer.. Ebe doğru söylemiş ilk zamanlar bende hareket edemyrdmyawaş yavaş kendim yapmaya başladım... Düz hasta bezleri var ya.. Altına ser 1 tane... Sırt üstü uzan yukarıdan aşağıya doğru yavaşça döktü görmesende sen o gidiyor yaraya... Böyle daha hızlı iyileşr bence.. Canım ben iki taraftada yattım ama dikiş tarafına çok fazla yatmadım... Sırt üstü yatınca da dizlerimi kendime çekip bacaklarımı kapattım.. Ne kadar dikkat edersn okadar erken iyileşir
Allah bağışlasn canım... BiZim 1 ay sonra doğum günümüz zaman çok çabuk geçyr ben oğlumun ilk 2 ayını hatırlamyrm... Hastalıkla uğraşmaktn..ismi nedir prensesinin??

ZAHİR

Bi iki kez denerim yataga bulasti cnm yq vqzgectm bnde pqnsumana dewam ama sanki daha cok acilmis gibi ;(( elif cnm melegimin ismii.   Senin pasayada. Hayirli omur verwin rabbim dogum gununu simdiden kutlayam ;)))

paşamm

Saol canım Rabbim hepsini korusun sağlıklı ömürler versn...
Alta bez sermedin mi?? Aslında dediğim gibi yapabilsen keşke daha hızlı iyileşr en azından açılmamasına dikkat et canım

Aşkk

offf bide bu sıkıntılar var dimi  :sad1: yinede sezeryandan çok çok iyidir  ;) Allah kolaylık versin canım  :amin:

ZAHİR

Posset sermistm cnm hasta bezi aklima gelmedi hic esimde sezaryan olsaydn diynce kizdim bnde yapmadm dha
Bugun tekrar gttim uc dikis acilmis ve enfeksion olusmus o kadr dikkat etmeme rgmen igne verdi

Ask bazen kske sezaryan olsaydm diorum daha temiz boyle dagldim resmen

aybenim

Merhaba kizlar. Öncelikle gözümuz aydinki bebişlerimizi sağ salim kucagimiza alabildik. Geçmis olsun bu dikişler yüzundende. Bende 1 bucuk yil önce normal dogum yaptim üstelik cok fazla dikisim olmasina ragmen. Üstelik kizim biraz iriydi parcalamisti resmen. Ama cok sukur hic boyle dikislerimle problemlerim olmadi. Doktor biokadin diye bi sivi vermişti baticon gibi birsey. Bikac kez gazli beze dökup pansuman yaptim birde kucuk ambalaj icinde tek kullanimlik toz ilac vermisti. O ilaci sicak su dolu bi legene koyup yarim saat icinde oturmami söylemisti ama ben hic yapmadim. Sonra arkadasimda normal dogum yapti dikisi azdi ama onunda acilmis. Ben bu tozdan verdim ona iyi gelmisti. İsterseniz doktorunuza yada eczaciya bi danisin kizlar. İnsallah cabucak gecerde bebislere bol bol vakit ayirirsiniz.

ZAHİR

mrb cnm tşkler çok şükür sağlıkları yerinde en azından bebişlerimizin..benim doğüum zor oldu galiba aceleyle diktiler kanamam çok olmuştu içerde de normalden fazla kalmışım zaten bayıltmışlardı hiç bişey hatırlamıyorum demin büyük abdeste çıakrken iki dikişim daha attı zorlandım biraz talhsizlk olnca oluyo işte o kadr dikkat etmeme rağmen başıma geldi bana yedi dikişin var dedi ama pek inandırıcı gelmedi 5 tane açık artı iç dikişlerde var kaç dikişim var bilmiyorm ..o tozun ismini rica etsem canım