28 Nisan , 2024, 07:03:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hormon değerleri... Doktora gittim ...yardım lütfen

Başlatan >Gülbade<, 22 Nisan , 2010, 12:36:30

« önceki - sonraki »

>Gülbade<

22 Nisan , 2010, 12:36:30 Son düzenlenme: 28 Nisan , 2010, 10:40:43 >Gülbade<
merhaba kızlar bugün hormon sonuçlarımı aldım, fakat doktorum pazartesi gelecekmiş ve ben merakdan çatladım internetdede tam net bişey bulamadım. bide siz göz atsanız diyorum:

glukoz açlık 91 mg/dL
prolaktin 18,37 ng/mL
Testesteron serbest 4,13 pg/ml ( sanırım bu yüksek çıktı)
Dhea-SO4 7,95 umol/mL
TSH 1,47 uıU/mL

Testesteron çokmu yüksek acaba?

niles1983

canım bunlar senın değerlerın fakat bide normal değer aralıkları yazar orda onlarla karsılastır ama süt hormonu troitlerin ve şekerın normal sanırım. TSH << BU TROİTD DİYE HATIRLIYORUM

BUARADA BEN PROLAKTİNİM YANİ SÜT HORMONLARIM YÜKSEKTİ BU YÜZDEN ADETİM DÜZENSİZMİŞ VE HAMİLE KALMAYA ENGELMİŞ SÜT HORMONUN YÜKSEK OLMASI :(  AMA İLACIMI DÜZENLİ KULLANDIM ŞİMDİ DÜŞTÜ ÇOK ŞÜKÜR ADETİMDE DÜZENE GİRDİ BU AY HAMİŞ KALMAYI BEKLIYORUM HAYIRLISIYLA :amin:
Rüzgar Emir'im güzel oğlum seni kuçağımıza alacağımız günü iple çekiyoruz...

>Gülbade<

canım benim anladığım kadar tek yüksek olan testesteron. ama neye sebep olur bi türlü anlamadım. bende daha önce pko tespit edilmişti, adet göremiyordum. şimdi 3 aydan beri ilaçsiz adet oluyorum kiloda verebildim. bu ay yumurta takip yapılacak yani değerlerde sorun çıkmazsa eğer. bende merakdan çatlıyorum....

inşallah bu ay hamile kalırsın canım, bende 2 yıldan beri sabrediyorum, epeydir bu siteye girmiyordum

niles1983

:amin: TŞKR EDERM CANIM İNŞALLAH SENDE HAMİLE KALIRSIN HAYIRLISI OLSUN HAKKIMIZDA :amin:

Rabis

Alıntı yapılan: >Gülbade< - 22 Nisan , 2010, 13:30:02
canım benim anladığım kadar tek yüksek olan testesteron. ama neye sebep olur bi türlü anlamadım. bende daha önce pko tespit edilmişti, adet göremiyordum. şimdi 3 aydan beri ilaçsiz adet oluyorum kiloda verebildim. bu ay yumurta takip yapılacak yani değerlerde sorun çıkmazsa eğer. bende merakdan çatlıyorum....

inşallah bu ay hamile kalırsın canım, bende 2 yıldan beri sabrediyorum, epeydir bu siteye girmiyordum
testeron oldugu zaman kist oluyo dimi?bide tuylenme oluyomus
:)

niles1983

Rabis

Alıntı yapılan: niles1983 - 22 Nisan , 2010, 13:51:37
ÖYLEMİYMŞ  ::)
tam bilmiyorum doktorum 1 sene once kist var diye suphelendi testeron yaptirdi degerlerim normal cikti oda kist yok dedi ordan yola cikarak soyledim
:)

niles1983

>Gülbade<

onu bilmiyorumda kan vermeden önce ultrasondan bakmıştı, temiz demişti doktor :icon_scratch: anlayacağım pazartesiye kadar çatlayacam

--elif--

http://www.doktornevra.com/kisirlik/hormon_tetkikleri_profili.asp
gülbade burdan bak istersen normal değerlerin kaç olması gerektiği yazıyor

>Gülbade<

kızlar dün doktora gittim moralim bozuldu. pko yine geri gelmiş maalesef  :y25: daha öncede klomen fayda etmediği için şimdi iğneyle devam edicekmişiz. ben anlamıyorum 3 aydan beri normal adet oluyorum nasıl oluyorda pko geri geldi neden yumurta gelişmiyor.

kızlar iğneyle ilgili ban bilgi verir misiniz? bide rapor nasıl çıkartıcaz? doktora soru soramadım, ağlayasım tuttu bende çıktım hemen hastaneden bişey sormadan. adetimin 3ü gününde gitmem gerekiyor yine ama çok var daha. bide hiç olumlu sonuç alan varmı aranızda iğne tedavisiyle?

>Gülbade<